FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-10-12 20:03  [Galeria] ''HANGAR 18''. Tajny projekt ''projektu''
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"HANGAR 18" to kryptonim tajnego projektu budowy tajnych obiektów paramilitarnych (ale także cywilnych), z super tajnego tworzywa o dziwnej strukturze i szarym zabarwieniu. Pierwsze niekontrolowane przecieki pojawiły się 2012r. w czerwcu w ściśle tajnej lokalizacji o kryptonimie WrocloveCity na forum publicznym zwanym potocznie WSMK 2012. Niesubordynowane jednostki zostały pociągnięte do odpowiedzialności, postawione przed sądem polowym i rozstrzelane w trybie natychmiastowym.

W związku z nasilającymi się naciskami "opinii publicznej" w celu wyjaśnienia zaistniałych faktów, ściśle tajne służby zdecydowały się na upublicznienie części ściśle tajnej dokumentacji zdjęciowej, wykonanej ściśle tajnym szpiegowskim aparatem fotograficznym ukrytym w ściśle tajnym aparacie telefonicznym, ściśle tajnego agenta, ściśle tajnych służb.


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.


Powyższe materiały można kopiować, powielać i rozpowszechniać w dowolny sposób i na dowolnych polach ekspozycji jak i nośnikach bez jakichkolwiek ograniczeń o ile takowe wykorzystywane są na użytek własny.

Ściśle tajne służby zastrzegają sobie możliwość zmiany i/lub uzupełniania powyższej dokumentacji bez podania przyczyn i terminu.


Ściśle tajne służby odpowiedzą na wszystkie ewentualne pytania, o ile takowe zostaną przedstawione w formie pisemnej, odpowiednim organom ściśle tajnych służb.
Ściśle tajne służby ustosunkują się do takowych w przeciągu dwóch lat od momentu przedstawienia takowych ściśle tajnym służbom i po tym okresie dadzą wykrętną odpowiedź.


PS: A na poważnie należy się klika słów wyjaśnień:

"HANGAR 18" to taki mój "wewnętrzny kryptonim", powiedzmy "projektu", postawienia niemal wszystkich "surówek" które gdzieś tam sobie skleiłem, z różnym skutkiem, na stosownych dioramach. Materiał wyjściowy: szara lita tektura, w której dość fajny zapas zaopatrzyła mnie firma w której pracuję.
Pierwsze ściśle tajne zajawki to przełom roku 2011/2012.
Jak do tej pory powstały 4 takie obiekty: HANGAR 18, Stodoła, Kamieniczka, Instandsetzung Flugzeughalle. W planach jest: Zarážadlo, CVN-77, Pacyfik 45', North American Aviation, i inne.
Z założenia mają stanowić tylko tło do modeli i jako takie są dość mocno uproszczone. Po prostu mają nie odwracać uwagi od samego modelu który z natury rzeczy jest biały i często gdzieś się gubi w natłoku kolorowego tła.
I rzecz najważniejsza budowa takiej dioramki/winietki/podstawki {niepotrzebne skreślić} ma mi dostarczyć mnóstwo frajdy z budowy, mimo że często efekt końcowy nie odzwierciedla nakładu pracy i wysiłku intelektualnego w zmaganiach z szarą materią. Tu celem samym w sobie jest droga do celu. Efekt końcowy już nie koniecznie ;-)

Aktualnie diorama znajduję sie w zbiorach Muzeum papírových modelů Police nad Metují.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (17-06-20 21:42)

 
28-10-12 20:12  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Agent jest tak tajny, że nawet siebie nie zna ;-).

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
28-10-12 20:14  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A jakże, pamiętam tego agenta. :-)))
http://i13.photobucket.com/albums/a298/konradus/wak/wsmk2012/chopin/75.jpg

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-10-12 20:45  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
-BARTEK-   

Bardzo fajny Hangar, ale Aircobra fajniejsza :)
Akurat model samolotu mi bliski, to była pierwsza wycinanka jaką popełniłem, w 1993 roku, chyba.

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
28-10-12 20:46  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
indianscout   

Jarku , na Twoim zdjęciu po lewej stronie widać statecznik od Antka - czy to Twój ?

 
28-10-12 20:55  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A ja juz myslalem, ze Chopin te swoja nowosc obwieszcza... ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-10-12 21:17  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

No wiesz.... teraz wszyscy poznają tajny system chłodzenia Cobry! :D

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-10-12 21:51  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Pierwsze przecieki zanotowano już w lutym, zdjęcie zrobione przez tak bardzo tajemniczego agenta... że nawet ściśle tajny agent, ściśle tajnych służb tego nie zauważył. ;-P
Secret Photo

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
28-10-12 22:02  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Leszek, ja ten hangar to na zlocie widzialem. Zajrzyj do relacji z ostatniego WAKu, to dowiesz sie, o co mi chodzi :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-10-12 07:53  Odp: [GALERIA] "HANGAR 18". Tajny projekt "projektu"
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Ja wiem o jakie tajne zdjęcie chodzi i sam nie wiem kto się aż takiego przecieku dopuścił. ;-P

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024