FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-05-20 18:13  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

O kurcze!!! W takim razie pardon. :)

 
20-05-20 21:20  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

:) wg mnie model ma bardzo ładne opracowanie graficzne.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
20-08-20 14:53  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Aktualnie pracuję przy kołach. Jeżeli nie pomyliłem się przy kalkulacji projektant nie przewidział zadrukowanej drugiej strony stożkowej części kół (środek koła). Będę musiał udać się na ksero. Dam je od wewnętrznej strony, żeby nie było widać różnicy odcieni.



Planuję zrobić druciki zabezpieczające śruby przed odkręceniem. Będzie ciekawy dodatek. Wykonałem prosty przyrząd do wyginania drutu z dwóch gwoździ i kawałka drewna. Łebki gwoździ odcięte szlifierką. Drucik z przekaźnika przy klaksonie do Fiata Punto (stary, niesprawny). Nawiasem mówiąc bawiłem się tym przekaźnikiem na żywym organizmie po zdjęciu plastikowej obudowy. Wierzcie lub nie można podskoczyć od klaksonu mimo że wiadomo czego się spodziewać ;P Na macie widoczna pierwsza "kokardka".



--

Post zmieniony (20-08-20 20:42)

 
23-12-20 14:31  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Powolutku coś tam sobie kleję. Skleiłem już prawie koła jezdne. Od lewej u góry 4szt. pokazane od strony wklęsłej, pozostale od strony wypukłej. Nie byłem zadowolony z kolorystyki skanów części wypukłych (brakuje kolorowej drugiej strony) i podebrałem z drugiej wycinanki.



Kończę również wahacze. Postanowiłem wstawić do środka wygięty drut stalowy 0,8mm. Obawiałem się że z czasem koła się rozejdą i wszystko będzie krzywe.Wyżłobiłem w środku rowek na drut i skleiłem wszystko w całość. Po prawej przed złożeniem w całość, po lewej już po sklejeniu:



Skleiłem też skrzynkę. Postanowiłem wyżłobić przetłoczenia blachy kulkami do zdobienia tortów. Zastanawiałem się w którą stronę zrobić przetłoczenie. Postanowiłem wyżłobić do wewnątrz. Pewnie będzie tam teraz stała woda po deszczu ;P



Powstała również łopata i kilof. W wersji wycinankowej wszystko jest płaskie, w tym sztyle które są stalowe.Zrobiłem sztyle z wykałaczki lekko podmalowując beżową akwarelą. Widzę jeszcze paprochy na zdjęciach, więc jeszcze je przeszlilfuję.



Z tyłu kadłuba są 3 kolorowe lampy - biała (przeźroczysta?), czerwona i zielona. A obok jeszcze pojedyncza czerwona. Rozumiem że to jakieś lampy sygnałowe do jazdy w szyku do komunikacji poszczególnych czołgów? Ktoś coś wie? Pozwolę sobie wstawić zdjęcie lamp od Konradoo. Moje nie są jeszcze wykonane:



--

Post zmieniony (23-12-20 14:34)

 
24-12-20 15:20  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Pięknie! Czekam na więcej :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
06-01-22 21:21  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Trochę przybyło. Dokleiłem drugi błotnik, koła napinające, koła napędowe, częściowo elementy zawieszenia. Przykleiłem też mnóstwo stożkowych nitów. Nity trzeba będzie jeszcze poprawić malarsko na żywym organiźmie.



Aktualnie pracuję przy drucianych zabezpieczeniach śrub kół jezdnych oraz samych nakrętkach, które wziąłem z wycinanki. Te zabezpieczenia przed odkręcaniem się śrub są wydrukowane obustronnie. Pytanie do znawców czy aż tak podrutowane w realu były te połączenia śrubowe? Obustronnie?



--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
07-01-22 08:23  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Model prezentuje się nieźle, czysto i starannie sklejasz, stożkowe nity też dodają fajnego charakteru, będę podpatrywał relacje bo efekt końcowy widać, że będzie bardzo dobry :)

 
07-01-22 09:38  Odp: [R] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Nity przyklejam najpierw na taśmę malarską żeby je jakoś chwycić do malowania. Maluję je na taśmie i odrywam po wyschnięciu igłą. Daję kropelkę BCG na kadłub, ślinię igłę by przechwycić nit z taśmy i przyklejam.

Na razie wolno szło bo dużo budowlanki miałem w tym roku. W nowym 2022 też jeszcze trochę prac będzie. Sam zrobiłem wylewkę w piwnicy, wylewkę przed wejściem, zamontowałem luksfery, montaż gniazdek, przełączników, montaż mebli kuchennych i pokojowych, wycinka drzew, dokończyłem połowę kurnika, trochę półek w piwnicy, wymurowałem komin wentylacyjny i obrobiłem okucia, poprawiałem ocieplenia fundamentów po fachowcach, pomalowałem cały parter, deskowanie podłogi poddasza, a teraz kończę ocieplać wełną poddasze i biorę się za elektrykę w piwnicy. No i najważniejsze - zmontowałem sobie 6 regałów 2,5m wysokości na przyszłe modele :D Słowem dużo pracy modelarskiej/budowlanej w dużej skali.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
27-06-22 17:30  Odp: [R/G] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Witam po długiej przerwie. To już prawdopodobnie ostatnia odsłona przed finalną galerią, stąd poniżej skromnie dwie fotki.
Zbliżenie na ogniwa gąsienic - wyciąłem w nich otwory, krawędzie retuszowane, zostawiłem oryginalny nadruk. Płaskie zewnętrzne elementy ogniw które się ścierają przeciągnąłem ołówkiem 5B na próbę, bo już od jakiegoś czasu chciałem to wypróbować:


I ujęcie pod kątem:

Zrezygnowałem z dioramki z chodnikiem i kostką. Postanowiłem że tą podstawkę wykorzystam później gdzieś indziej.

Długo go kleję ze względu na wycinanie ogniw, nitowanie oraz gięcie drutów/kokardek przy nakrętkach kół jezdnych. Nareszcie stoi na gąsienicach.

--

Post zmieniony (10-08-22 19:15)

 
25-07-22 19:20  Odp: [R/G] Typ 97 - Chi-ha Model Hobby 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Czołg ukończony. Poniżej kilka fotek z dzisiejszej sesji w plenerze.





Muszę jeszcze podmalować nity w paru miejscach. Zrezygnowałem z pierwotnej podstawki. Kupiłem gotową z Trumpetera. Scenaria z brukiem i chodnikiem zostanie wykorzystana w innym modelu.

Cierne elementy ogniw przetarte ołówkiem 5B. Na zdjęciach nie za bardzo to widać. Będzie do obejrzenia na żywo w Przeciszowie.

Siekiera i łopata z kartonu, poza trzonkiem. Jak karton to karton ;P Bez malowania.

Na wieczku skrzyni wykonałem przetłoczenia kulkami cukiernika.

Nity zakupione w Model-Kom, klejone na BCG. Chwytane śliną i szpilką przy klejeniu. Są ich chyba setki... większość z łbem stożkowym.

Podbierałem części z drugiej wycinanki - koła jezdne byłyby z jednej strony białe gdybym tego nie zrobił. Jak komuś się przyda to sprezentuję to co z tej drugiej wycinanki pozostało. Większość części została do użytku. Mogę wziąć do Przeciszowa.

Miłego oglądania.

--

Post zmieniony (10-08-22 19:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024