FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-10-20 10:27  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie po dłuższej nieobecności ;-)

Długo nic nie pokazywałem, ale coś dziwnego mnie dopadło i nie mogę się zebrać do takiego modelarstwa i zapału jak dawniej :-/
Ale nie ma co się użalać nad sobą i czas pokazać co nowego przybyło w moim projekcie.

Na początek kadłub został oklejony i udało mi się rozwiązać problem łączenia płyty nad transmisją, a tylną ścianą kadłuba, tzn.
w oryginalnej wycinance GPM te elementy były łączone do siebie " na styk" bez zaakcentowania skosu tylnej płyty.
Ponadto, cała górna część kadłuba została zaprojektowana od podstaw, podklejona kartonem i wzmocniona dodatkowymi wręgami tak,
aby uniknąć w przyszłości zapadania się stropu lub boków kadłuba.


Przyszedł czas na płytę nad transmisją.
Był ambitny plan, aby wykonać pełne wnętrze przedziału sinikowego, ale pomysł ten szybko upadł po problemach na jakie się natykałem.
Ograniczyłem się tylko do wykonania uproszczonych wlotów do chłodnic oraz wentylatorów.
Zasadniczo również mogłem ich nie wykonywać, bo jak przyjdą na to siatki, to i tak ich nie będzie widać. Taka sztuka dla sztuki :-/


Kolejne etapy budowy to uzupełnienie dolnej płyty wanny o dekle od luków rewizyjnych, wykonanie imitacji spawów oraz częściowe uzupełnianie detali na płycie od transmisji.


A teraz kolejny smaczek jaki otrzymałem od Przemka W. to gniazda i ramiona od kół napinających oraz ograniczniki wychylenia wahaczy.
Co do sklejalności - bez zarzutów pomimo dużej ilości części skleja się rewelacyjnie i ekspresowo.
Powiem szczerze, że jeśli ten model będzie wydany, to ze sklejaniem w standardzie nie będzie problemu - nawet i dla mnie :-)



A na koniec, tak się obecnie prezentuje KT


P.s. Pytano mnie które opracowanie jest lepsze GPM, Modelik czy obecnie dostępne na rynku od Answer'a - dalej nie mam zdania,
ale mam już pogląd na sytuację jak to ma się do leciwego opracowania GPM.
Poniżej na zdjęciu wydrukowana tylna płyta kadłuba KT wg. projekt Przemka W. - żle nie jest, ale szału też nie ma ogólnie jest znośnie ;-)


Jest pstrokato i niechlujnie za co Was bardzo przepraszam, ale niestety tylko takimi zdjęciami dysponuję :-(

Pozdrawiam serdecznie i do następnego
Tommy

 
02-10-20 19:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajnie Tomek że działasz i że mogłem pomóc. Cieszy mnie, że te detale skleił ktoś testowo, po za mną ;-)

Czekam na więcej.

 
14-10-20 01:14  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Przemo, mam nadzieję, że już niebawem zobaczysz nowe oblicze Tygryska, a raczej jego kadłuba ... 😁

Miało to być dzisiaj, ale nie wyszło, bo zawsze muszę sobie coś utrudnić i skomplimować 😉

Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (14-10-20 01:15)

 
16-10-20 11:18  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
lukk   

Rozmieszczenie otworów w tylnej części kadłuba (wanny).




pozdrawiam
Lukk

--

 
17-10-20 16:18  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Lukk ;-)
Również posiadam te rysunki i z nich korzystam.

Korzystając z urlopu, prace przy Tygrysie ruszyły do przodu, co mnie osobiście bardzo cieszy.
Jednakże w trakcie budowy nie ustrzegłem się własnych błędów oraz błędów w wycinance.

Następnym problemem jaki napotkałem w czasie budowy, to gniazda na wahacze z wałkami skrętnymi.
Chodzi o to, że po przyklejeniu wszystkich detali i zamontowaniu wahaczy okazało się, że z lewej strony modelu gniazda są za bardzo przesunięte do przodu,
co skutkowało tym, że koło jezdne wchodziło na przekładnię boczną, natomiast z prawej strony sytuacja odwrotna koło wchodziło na koło napinające :-/
Poniżej kilka zdjęć obrazujących ten problem...


Nie pozostało mi nic innego jak rwać wszystko do białej kości :-\ , szpachlować stare otwory,
wykonać nowe gniazda przesuwając je odpowiednio w przeciwnych kierunkach o ok 5-6mm.
Po tych zabiegach udało mi się uratować model, bo nie dużo brakowało, a rzuciłbym nim o podłogę.
Tylko mój spokój uratował ten model przed zniszczeniem.


Po udanej przeróbce przyszła pora na dokończenie detali nad przedziałem napędowym.
Wszystkie elementy zostały przyklejone i pomalowane podkładem.
Najbardziej jestem zadowolony z siatek na wentylatorach. Udało mi się zrobić to jak było w orginale, tzn.
najpierw wykonałem pierścień z drutu, a następnie owinąłem go siatką. Efekty poniżej.


Kolejnym krokiem było wykonanie zimmeritu na całym kadłubie, wklejenie wszystkich części i detali na tylnej ścianie pojazdu
oraz uzupełnienie pozostałych detali nad przedziałem kierowania.






Pozostało mi tylko dorobić pierścień wieży oraz uchwyty do narzędzi po bokach pojazdu.
Po wykonaniu powyższego kadłub będę miał ukończony w 100% i będę mógł się zabrać za sklejanie wieży.

Na koniec powiem tylko tyle, że problem znów będzie z kołem napinającym, a konkretniej z jego średnicą, która jest za duża w stosunku do oryginału.
Będzie to skutkowało tym, że będę miał problemy z nałożeniem gąsienicy na koło napinające :-(
Rozwiązanie jest tylko jedno - projekt nowego koła napinającego :-/

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

Post zmieniony (17-10-20 16:19)

 
17-10-20 17:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kółka i osłony wydechu są odlewane ? Z czego robiłeś zimmerit i czy mógłbyś pokazać przyrząd, którym go robiłeś ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-10-20 22:06  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej.

Jhradca, koła są żywiczne zakupione u Piterpanzera w sklepie.
Osłony rur wydechowych robiłem sam. Są przerobione z modelu mojego projektu E-100,
a fakturę odlewu uzyskałem za pomocą masy zrobionej z lakieru do paznokci i mąki.

Zimmerit jest zrobiony starą sprawdzoną metodą, czyli szpachla WAMOD'u, a fakturka wyciskana przy pomocy małego kółka zębatego ;-)

 
18-10-20 10:49  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dzięki za odpowiedź. Kółkiem zębatym ? Tego nie domyśliłbym się nigdy ! Czytałem o śrubokrętach, kopytach z wzorem zimmeritu ale kółko zębate ?
Tak czy inaczej efekt zaj.....y.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
18-10-20 10:53  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zimmerit pierwsza klasa:-) Mógłbyś pokazać te kółko zębate?:>
Faktura odlewu na osłonach wydechów też robi robotę. Genialnie to wygląda.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-10-20 22:01  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za miłe opinie i cieszę się, że Wam się podoba :-)

Grzesiu, poniżej zamieszczam zdjęcie mojego ustrojstwa do zimmeritu :-D


Korzystając z okazji, poniżej przedstawiam Wam tyle co ukończoną osłonę pierścienia wieży.


Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (18-10-20 22:02)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024