FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-06-20 22:11  [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czołem

Długo zbierałem się z wystartowaniem nowej relacji, tym bardziej, że temat Luchsa jest jeszcze nie zakończony,
ale jakiś porządek w czasoprzestrzeni musi być... więc Tygrysa Królewskiego czas zacząć ;-)

Wycinanka, która posłuży mi za bazę wyjściową to leciwe opracowanie GPM z 1998r.
Model jaki chcę docelowo zbudować, to czołg o numerze taktycznym 114 przynależny do s.H.Pz.Abt. 503, który operował w rejonie Mailly le Camp we Francji latem 1944r.
W trakcie poszukiwań dokumentacji tego konkretnego wozu np: zdjęć, odpowiedniej planszy barwnej itp., natknąłem się na materiały, z których wynika, że jednym z członków załogi tego Tygrysa był Oberstleutnant Alfred Rubbel - a jego bliskim "kumplem" był sam Kurt Knispel.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z tamtego okresu.

Żródło: internet

Tyle tytułem wstępu, a teraz czas na zapoznanie Was z przebiegiem prac.
Na początek dla przypomnienia okładka.


Budowa zaczęła się dość nietypowo jak na moje standardy, bo zamiast szkieletu pierwsze na macie wylądowały wahacze
projektu naszego forumowego kolegi Przemka W., który udostępnił mi swój projekt celem przetestowania "sklejalności" oraz wzbogacenia mojego modelu.
Cóż mogę napisać... pomimo, iż ten element składa się z prawie 20-tu części, to skleja się go rewelacyjnie, a spasowanie jest idealne.
Przemku jeszcze raz wielkie dzięki :-) !

Poniżej przedstawiam efekty ich budowy.

oraz wstępna przymiarka do dedykowanych kół żywicznych zakupionych w sklepie u Piterpanzera ;)


Następnie prace poszły we właściwym kierunku. Szkielet został podklejony, wycięty i częściowo sklejony.
Gniazda pod wahacze zostały wycięte, aby uniknąć ich sklejania na styk do kadłuba.
Dzięki temu, w późniejszym etapie budowy będę mógł je lepiej wypoziomować oraz będą o wiele bardziej trwalsze i nie ulegną przedwczesnym
destrukcjom w trakcie manewrowania kadłubem.


Przyszła kolej na najtrudniejszy, moim zdaniem, etap budowy, a mianowicie oklejanie kadłuba.
Generalnie, to cały szkielet jest dla mnie jedną wielką abstrakcją, bo wszystko wisi w powietrzu bez żadnych wzmocnień,
dlatego zdecydowałem się na wzmocnienie płyt czołowych oraz dna kadłuba dodatkowymi wręgami.
To samo czeka mnie z górną częścią kadłuba, ponieważ usztywni i wzmocni on całą konstrukcję,
a przede wszystkim zapobiegnie to zapadaniu się płyt, kiedy będę wykonywał imitację zimmeritu.
Przy okazji nadmienię, że boki wanny zostały wydłużone, a jej dno "wciągnięte do środka" aby zaakcentować łączenie płyt...


No i na koniec, próba z przerobieniem górnej części kadłuba.
Tutaj stanowczo muszą zostać zmienione wszystkie elementy nad przedziałem napędowym...


I to by było na chwilę obecną tyle ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

--

Post zmieniony (03-06-20 20:00)

 
03-06-20 00:04  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Siadam i paczam :) Powodzenia w budowie. będzie co oglądać

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
03-06-20 07:36  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uwielbiam relacje z budowy pancerki w mistrzowskim wykonaniu!
Już umościłem się na widowni ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-06-20 10:26  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Takich piękności nie można przegapić. Toż to królewska relacja. :) Powodzenia w budowie!

Pytanko: uważasz, że to opracowanie jest lepsze od modelikowego (oczywiście pomijam aspekt wieży)? A może lepsze Answerowe? ;P

 
03-06-20 13:14  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Skoro relacja jest po polsku, to dlaczemu w tytule jest turret i France July? Tytuł kopiowany skądinąd?
Tak z ciekawości pytam, jako główny czepialski tego foruma.
;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
03-06-20 19:04  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, France July 1944
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Chłyt matatetindody, jak mawiał klasyk 😄
W dodatku działa! Normalnie bym nie oglądał żadnej szkopskiej pancerki (sorry Tommy 😉), ale mnie właśnie tytuł wątku zaciekawił.
Powodzenia w budowie!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-06-20 22:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję koledzy za doping :-)

Powodzenie oczywiście się przyda, bo to retro wydanie jest wymagające...
Jest pewien problem, który strasznie mnie razi, nie daje mi spokojnie spać i skutecznie hamuje dalszą budowę...
Pewien plan jest, ale nie wiem czy mi się go uda zrealizować. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu ;-)

Piter16 - każde wydanie ma swoje wady i zalety, ale skoro miałbym coś polecić, to skłoniłbym się bardziej na Modelikowe wydanie.
KT z Answera nie posiadam, więc się nie wypowiem. Dla mnie najlepsze byłoby wydanie Przemka W. ;-)


vwsmok - o kopiowaniu, nie ma tutaj mowy. Waldek, trafił w samo sedno jak był mój cel... :-D
A tak na poważnie, to nie zwracam na takie rzeczy jakiejś szczególnej uwagi, ale żeby nie było - post częściowo zmieniony ;-p

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
07-06-20 12:47  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Oglądam i kibicuje.
A o efekt się nie martwię :-)
Powodzenia.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
09-06-20 09:25  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam! Ja także będę z ogromną uwagą "śledzić" Twoją relację, bo jak pisałem, obecnie jestem na początkowym etapie pracy nad 2 Tygrysami: I H1 z Answera i II z tego samego starego GPM-u nr 148 co i Ty. Na razie mam wykonane obydwa kadłuby i wieże, ale prace chwilowo wstrzymałem, by skończyć prezentowane już drezyny Schienenpanzer i czekającego na sesję Alketta. Niestety, jak to w życiu bywa znowu zmieniłem chwilowo te obiekty i skupiłem się teraz na MBW 2 Striemitielnyj. Mam więc nadzieję, że nie pogniewasz się, jak będę podpatrywał Twoją pracę, która na pewno będzie w końcowym efekcie wspaniała.Trzymam kciuki!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
09-06-20 09:43  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tommy, na Przemkowe wydanie to i ja czekam z zapartym tchem. :) A pytanie zadałem, bo się zastanawiałem, czemu nie użyłeś przynajmniej części Modelikowego opracowania, które jest wszak świeższe. Idąc dalej jeszcze o answerowym wspomniałem tak dla... jaj. :D

 
01-10-20 10:27  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie po dłuższej nieobecności ;-)

Długo nic nie pokazywałem, ale coś dziwnego mnie dopadło i nie mogę się zebrać do takiego modelarstwa i zapału jak dawniej :-/
Ale nie ma co się użalać nad sobą i czas pokazać co nowego przybyło w moim projekcie.

Na początek kadłub został oklejony i udało mi się rozwiązać problem łączenia płyty nad transmisją, a tylną ścianą kadłuba, tzn.
w oryginalnej wycinance GPM te elementy były łączone do siebie " na styk" bez zaakcentowania skosu tylnej płyty.
Ponadto, cała górna część kadłuba została zaprojektowana od podstaw, podklejona kartonem i wzmocniona dodatkowymi wręgami tak,
aby uniknąć w przyszłości zapadania się stropu lub boków kadłuba.


Przyszedł czas na płytę nad transmisją.
Był ambitny plan, aby wykonać pełne wnętrze przedziału sinikowego, ale pomysł ten szybko upadł po problemach na jakie się natykałem.
Ograniczyłem się tylko do wykonania uproszczonych wlotów do chłodnic oraz wentylatorów.
Zasadniczo również mogłem ich nie wykonywać, bo jak przyjdą na to siatki, to i tak ich nie będzie widać. Taka sztuka dla sztuki :-/


Kolejne etapy budowy to uzupełnienie dolnej płyty wanny o dekle od luków rewizyjnych, wykonanie imitacji spawów oraz częściowe uzupełnianie detali na płycie od transmisji.


A teraz kolejny smaczek jaki otrzymałem od Przemka W. to gniazda i ramiona od kół napinających oraz ograniczniki wychylenia wahaczy.
Co do sklejalności - bez zarzutów pomimo dużej ilości części skleja się rewelacyjnie i ekspresowo.
Powiem szczerze, że jeśli ten model będzie wydany, to ze sklejaniem w standardzie nie będzie problemu - nawet i dla mnie :-)



A na koniec, tak się obecnie prezentuje KT


P.s. Pytano mnie które opracowanie jest lepsze GPM, Modelik czy obecnie dostępne na rynku od Answer'a - dalej nie mam zdania,
ale mam już pogląd na sytuację jak to ma się do leciwego opracowania GPM.
Poniżej na zdjęciu wydrukowana tylna płyta kadłuba KT wg. projekt Przemka W. - żle nie jest, ale szału też nie ma ogólnie jest znośnie ;-)


Jest pstrokato i niechlujnie za co Was bardzo przepraszam, ale niestety tylko takimi zdjęciami dysponuję :-(

Pozdrawiam serdecznie i do następnego
Tommy

 
02-10-20 19:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Fajnie Tomek że działasz i że mogłem pomóc. Cieszy mnie, że te detale skleił ktoś testowo, po za mną ;-)

Czekam na więcej.

 
14-10-20 01:14  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Przemo, mam nadzieję, że już niebawem zobaczysz nowe oblicze Tygryska, a raczej jego kadłuba ... 😁

Miało to być dzisiaj, ale nie wyszło, bo zawsze muszę sobie coś utrudnić i skomplimować 😉

Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (14-10-20 01:15)

 
16-10-20 11:18  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
lukk   

Rozmieszczenie otworów w tylnej części kadłuba (wanny).




pozdrawiam
Lukk

--

 
17-10-20 16:18  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dzięki Lukk ;-)
Również posiadam te rysunki i z nich korzystam.

Korzystając z urlopu, prace przy Tygrysie ruszyły do przodu, co mnie osobiście bardzo cieszy.
Jednakże w trakcie budowy nie ustrzegłem się własnych błędów oraz błędów w wycinance.

Następnym problemem jaki napotkałem w czasie budowy, to gniazda na wahacze z wałkami skrętnymi.
Chodzi o to, że po przyklejeniu wszystkich detali i zamontowaniu wahaczy okazało się, że z lewej strony modelu gniazda są za bardzo przesunięte do przodu,
co skutkowało tym, że koło jezdne wchodziło na przekładnię boczną, natomiast z prawej strony sytuacja odwrotna koło wchodziło na koło napinające :-/
Poniżej kilka zdjęć obrazujących ten problem...


Nie pozostało mi nic innego jak rwać wszystko do białej kości :-\ , szpachlować stare otwory,
wykonać nowe gniazda przesuwając je odpowiednio w przeciwnych kierunkach o ok 5-6mm.
Po tych zabiegach udało mi się uratować model, bo nie dużo brakowało, a rzuciłbym nim o podłogę.
Tylko mój spokój uratował ten model przed zniszczeniem.


Po udanej przeróbce przyszła pora na dokończenie detali nad przedziałem napędowym.
Wszystkie elementy zostały przyklejone i pomalowane podkładem.
Najbardziej jestem zadowolony z siatek na wentylatorach. Udało mi się zrobić to jak było w orginale, tzn.
najpierw wykonałem pierścień z drutu, a następnie owinąłem go siatką. Efekty poniżej.


Kolejnym krokiem było wykonanie zimmeritu na całym kadłubie, wklejenie wszystkich części i detali na tylnej ścianie pojazdu
oraz uzupełnienie pozostałych detali nad przedziałem kierowania.






Pozostało mi tylko dorobić pierścień wieży oraz uchwyty do narzędzi po bokach pojazdu.
Po wykonaniu powyższego kadłub będę miał ukończony w 100% i będę mógł się zabrać za sklejanie wieży.

Na koniec powiem tylko tyle, że problem znów będzie z kołem napinającym, a konkretniej z jego średnicą, która jest za duża w stosunku do oryginału.
Będzie to skutkowało tym, że będę miał problemy z nałożeniem gąsienicy na koło napinające :-(
Rozwiązanie jest tylko jedno - projekt nowego koła napinającego :-/

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

Post zmieniony (17-10-20 16:19)

 
17-10-20 17:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kółka i osłony wydechu są odlewane ? Z czego robiłeś zimmerit i czy mógłbyś pokazać przyrząd, którym go robiłeś ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-10-20 22:06  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hej.

Jhradca, koła są żywiczne zakupione u Piterpanzera w sklepie.
Osłony rur wydechowych robiłem sam. Są przerobione z modelu mojego projektu E-100,
a fakturę odlewu uzyskałem za pomocą masy zrobionej z lakieru do paznokci i mąki.

Zimmerit jest zrobiony starą sprawdzoną metodą, czyli szpachla WAMOD'u, a fakturka wyciskana przy pomocy małego kółka zębatego ;-)

 
18-10-20 10:49  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dzięki za odpowiedź. Kółkiem zębatym ? Tego nie domyśliłbym się nigdy ! Czytałem o śrubokrętach, kopytach z wzorem zimmeritu ale kółko zębate ?
Tak czy inaczej efekt zaj.....y.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
18-10-20 10:53  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zimmerit pierwsza klasa:-) Mógłbyś pokazać te kółko zębate?:>
Faktura odlewu na osłonach wydechów też robi robotę. Genialnie to wygląda.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-10-20 22:01  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję za miłe opinie i cieszę się, że Wam się podoba :-)

Grzesiu, poniżej zamieszczam zdjęcie mojego ustrojstwa do zimmeritu :-D


Korzystając z okazji, poniżej przedstawiam Wam tyle co ukończoną osłonę pierścienia wieży.


Pozdrawiam
Tommy

Post zmieniony (18-10-20 22:02)

 
19-10-20 06:59  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Odwzorowanie faktury, malinka. Coś fantastycznego

 
19-10-20 11:12  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

A jakie są wymiary tego kółka tzn. szerokość , średnica i ilość ząbków ? Przepraszam za zawracanie głowy ale zupełnie nie myślałem o zastosowaniu kółek zębatych/przekładniowych a Twój pomysł jest tak genialny, że nie widzę innego sensu jak kupić lub wyszperać coś zbliżonego.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-01-21 19:30  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam serdecznie i dziękuję za pochlebne opinie i dobre słowo :-)

Przypominam się ze swoją relacją po trzymiesięcznej przerwie, i tym samym troszkę wzmocnię sklejaczy konserw na tym forum :-D

Miałem ambitny plan, aby ukończyć sklejanie przed końcem roku, ale się nie udało...
Udało się za to ukończyć wieżę i tym etapem budowy chciałem się z wami podzielić :-)

Niestety mam tylko jakieś kilka "bidnych" zdjęć z etapu budowy, gdzie "cyknąłem" je gdzieś i nie wiedzieć czemu...
Z tego co pamiętam, to raczej większych problemów ze sklejaniem nie było, ale dodałem od siebie kilka modyfikacji:
1. boki wieży wzmocniłem kartonem 0,5mm aby uniknąć zapadania się boków w trakcie wykonywania zimmeritu;
2. dodałem dodatkowe wręgi, aby wzmocnić strop wieży;
3. armata - dorobiłem dodatkowe dwie wręgi oraz pogrubiłem i wzmocniłem od środka osłonę jarzma armaty;
4. troszkę zmodyfikowałem detale na wieży oraz wykonałem spawy, aby troszkę podrasować to stare opracowanie;
5. do budowy wykorzystałem dedykowane dodatki w postaci lufy drewnianej oraz żywicznej wieżyczki dowódcy, która jest dostępna u Piotra w sklepie.
Jedynie co budzi kontrowersje, to sposób łączenia zespołu armaty z wieżą, a raczej jej brak... trzeba było go niestety wykminić i wykonać samemu...

Dość smętów i zapraszam do oglądania i komentowania ;-)
Na początek żywiczna wieżyczka dowódcy. Moim zdaniem rewelacyjnie wzbogaciła moje wypociny.


A teraz wspomniane zdjęcia z budowy wieży - lipne bo lipne, ale zawsze coś...


Następnie przyszła kolej na uzbrojenie główne.


No i na koniec nie pozostało nic innego, jak położyć zimmerit i pomalować wszystko podkładem.
Niestety w kilku miejscach czeka mnie szlifowanie, ale to dopiero za kilka dni, jak podkład dobrze wyschnie.



W zasadzie, to by było na tyle, ale dodam jeszcze zdjęcia projektu dodatkowej osłony siatkowej,
która służyła do zabezpieczenia wieży przed zakleszczeniem się łusek między wieżą, a kadłubem.
Niestety, to tylko projekt, a do finalnego wyglądu będzie trzeba poczekać do następnej aktualizacji.


I to już jest na pewno koniec ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

P.s. jhradca, moje kółko do wyk. zmimmeritu ma następujące wymiary: szer. 5,1mm, śrdnica 9,17, ilość zębów jeśli dobrze policzyłem 35

Post zmieniony (29-01-21 19:31)

 
30-01-21 13:01  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo Ci dziękuję za info o wymiarach kółka. W planie mam Tigera P użytego w walce a tu bez zimmeritu ani rusz.
Wieża Tygryska i reszta wygląda świetnie. Smaczkiem są dla mnie te śruby pierścienia wieży.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-01-21 19:39  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jest moc,
Zimmerit pięknie wyszedł, jak i wszystkie szczegóły.
Pozostaje czekać na malowanie, bo kamuflaż, który wybrałeś to sam bym zrobił w swojej wersji :-)
Pozostaje czekać na następną aktualizację z postępu, no i najlepiej to było by zobaczyć wersję ostateczną na żywo.
Mam nadzieję, że okazja ku temu nadarzy się w tym roku.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
31-01-21 19:02  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję i cieszę się, że Wam się podoba :-)

@jhradca - czekam na rozpoczęcie twojej relacji , i zapewniam Cię, że będziesz zadowolony z tego urządzenia ;-)

Wojtku, dziękuję i faktem jest, że do malowania już niewiele zostało. Jeszcze tylko błotniki, małe dooperele i uchwyty po bokach pojazdu iiii... aero pójdzie w ruch. Też mam taką nadzieję, że w tym roku wystawy i inne spotkania ruszą bez ograniczeń :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)
Tommy

 
31-05-22 10:55  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam Was bardzo serdecznie po bardzo długiej nieobecności i marazmie modelarskim jaki mnie dopadł...
W końcu się zebrałem, aby odkurzyć zapomnianą relację i pokazać Wam na jakim etapie budowy jest teraz kocisko.
Ale żeby zachować ciągłość relacji, musimy się "troszkę" cofnąć w czasie :-)
Od razu przepraszam za jakość zdjęć, tło itp., ale widać, że i tutaj już wypadłem z obiegu...

Na początku wykonałem dodatkowe siatki, o których wspominałem w poprzednim wpisie.


Następnie poszła w ruch wszelka drobnica, błotniki, podnośnik, uchwyty na osprzęt itp., a na koniec malowanie wszystkiego podkładem.




Kolejnym etapem było sklejanie kół nośnych, napędowych, napinających, gąsienic oraz malowanie kolorem bazowym.



Mając już tak przygotowany kadłub i pozostałe puzzle, przyszedł czas na kamuflaż, brudzenie układu jezdnego i złożenie wszystkiego w całość.



Na sam koniec przedstawiam, jak model wygląda na dzień dzisiejszy.
Jeszcze troszkę rzeczy zostało do zrobienia, a w szczególności namalowanie znaków taktycznych i brudzenie.




I to by było na tyle. Mam nadzieję, że na galerię końcową nie będzie musieli czekać kolejny rok :-D
Pozdrawiam serdecznie
Tommy

--

Post zmieniony (31-05-22 16:11)

 
31-05-22 11:24  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czapki z głów.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
31-05-22 13:39  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Cicha woda: ], gratuluje meeeega rezultatu.

 
31-05-22 13:48  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No i wymodził ;) Fajnie wyszedł :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-05-22 19:32  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Nie będę oryginalny. Czapki z głów :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
31-05-22 23:10  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

zabieracie ochote do sklejania pokazujac Wasze modele

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
01-06-22 14:54  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Super robota, faktura zimmeritu czy osłon rur wydechowych jest mega, czekam na finisz :)

 
01-06-22 21:59  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Tommy piszesz u mnie w relacji, że masz ubogie słownictwo tak? Mi, po zaglądnięciu tutaj, całkowicie odebrało mowę ;-) Kapitalna robota, rewelacyjne detale. Siedzę z rozdziawioną gębą i podziwiam.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
01-06-22 22:23  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniale się prezentuje ! Podziwiam !

 
02-06-22 10:14  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Świetna robota.
Gratuluję umiejętności.

 
02-06-22 12:51  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jeez Tommy Ty to potrafisz dorzucić do pieca. Model jak zawsze pierwszorzędny.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
02-06-22 14:54  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Piękny i efektowny model, znakomite wykonanie - Gratuluję !

--
pozdr, Radek

 
02-06-22 20:33  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jestem byłym "pancernikiem niemieckim WW II" i dzisiaj zaglądam tu chyba z dziesiąty raz. Zgasiłeś mi dzisiaj światło na najbliższy tydzień klejenia.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
03-06-22 07:32  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piękny Tygrysek, aż się chce oglądać i oglądać i oglądać i dla odmiany oglądać.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
03-06-22 08:50  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hellooo 😀
Panowie to jeszcze nie koniec tej relacji - to jeszcze nie galeria końcowa 😁

Powiem Wam szczerze, że nie spodziewałem się tak licznego odzewu i miłych opinii, za co każdemu z Was serdecznie dziękuję 😊
Muszę się jednak przyznać, że na końcówce straciłem do niego zapał i wenę i stoi na półce obok drugiego Tigera II i E-100, czekając na kolejnego kopa aby go ukończyć.
Ale żeby nie było, Wasze wpisy tak mnie zmotywowały, że na macie wylądował już kolejny model, o czym poinformuję w osobnej relacji 😉

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
03-06-22 21:51  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czyli znowu nam dokopiesz/zdołujesz 😕 a przynajmniej ja nie mogę dojść do siebie po stugu 🥴.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
04-06-22 17:05  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo Brachu, kocur jak żywy :D

--
GG 6801515

 
22-07-23 14:42  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Idąc za ciosem, kolejna skromna aktualizacja Tygrysiątka ;-)
Przynajmniej będę wiedział na przyszłość na czym skończyłem :-D

Naniesione zostały znaki taktyczne, wykonałem delikatne poprawki brudzenia, ale to jednak nie jest jeszcze to co chciałbym uzyskać :sceptic:
Ponadto dodatki w postaci szekli, km MG-42, figurki itp.

Stan na dzisiaj:




Do pełni szczęścia brakuje już tylko przysłowiowego "last touch" ;-)

Pozdrawiam serdecznie
Tommy

 
22-07-23 17:20  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Śliczny kotek.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
22-07-23 17:43  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Perfekcyjny i piękny, dopieszczony w każdym detalu, gratuluję

--
pozdr, Radek

 
23-07-23 13:48  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Temat mi bliski, drugi dziś model od Ciebie który wzbudza mój podziw, najbardziej chyba podoba mi się zimmerit, bardzo ładnie jego faktura wygląda na modelu :)

 
23-07-23 20:07  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Egon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Piękny ten tygrysek, dopieszczony, atrakcyjne kamo. Dowód na to, że ze starych modeli można zrobić cudeńko. Mam ten wóz, ale po takiej prezentacji, strach go brać na metę, naprawdę super wykonanie.
Pozdrawiam Egon

 
23-07-23 20:27  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Nie będę oryginalny - Klasa :)))

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-07-23 19:34  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger II Porsche turret /GPM+scratch/ s.H.Pz.Abt. 503, Mailly le Camp, Francja lipiec 1944r.
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Piękny Tygrys.

Jakość na najwyższym poziomie, połączenie fantastycznego zimmeritu z detalami robi ogromne wrażenie.

Fajnie, że udało Ci się zmobilizować i ruszyć w temacie.

Do zobaczenia w galerii końcowej.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024