FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-06-20 18:35  [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

W oczekiwaniu na zapowiadanego przez Answer T 34/76 z wieżą UZTM wybrałem model, który zawsze chciałem skleić. Jednak tak się składało, że wybierałem coś innego. W końcu WAK wypuścił dobrze oceniany egzemplarz, później Kartonowa Kolekcja ale czekałem dalej i niespodziewanie w wysypie nowości Answera pojawił się. Waloryzacja Marcina Drzewieckiego znów mnie urzekła i postanowiłem go popełnić. Na razie tyle udało się zrobić od soboty.




--
pozdr, Radek

 
15-06-20 20:44  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
WiatremCzesany 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wygląda ciekawie, będę śledził na pewno :)

 
15-06-20 21:47  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zarąbiście !!! Już zajmuję miejsce w pierwszym rzędzie :) Jeżeli dobrze kojarzę to 7TP przebudowany z wersji dwu wieżowej. Czy mógłbyś coś więcej napisać i porównać obie wycinanki (Answer - WAK) ? Ewentualnie zdjęcia kartek z częściami i instrukcją ?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
17-06-20 17:29  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Za wiele nie mogę porównać, bo nie posiadam wycinanki z WAK. Porównywałem zdjęcia modelu dwuwieżowego z Kartonowej Kolekcji dostępne w internecie i mam wrażenie, że model z KK jest trochę bardziej zdetalizowany. Model Answera jest dość ubogi w rysunki, więc muszę posiłkować się relacjami na forum z KK. Dołożyłem kilka kolejnych elementów i zabieram się za koła zębate.




--
pozdr, Radek

 
16-08-20 15:47  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Aktualizacja wątku z postępu prac nad modelem. Podwozie było czasochłonne i dało mi się we znaki. Już wiem dlaczego przez 40 lat mojej modelarskiej przygody nie zabierałem się za ten czołg. Wózki jezdne w modelu są bardzo uproszczone, autor nie przyłożył się. Dlatego musiałem nabyć model z WAK-u i korzystałem z rysunków, które tam zamieszczono aby zbliżyć się trochę do oryginału. Podobnie ma się sprawa z wieżą, gdzie autor nie przewidział szkieletu. Te niedostatki rekompensuje mi grafika modelu, więc staram się doprowadzić budowę do końca. Gąski wycinane laserowo zakupione w Answerze wraz z modelem.






--
pozdr, Radek

 
16-08-20 17:06  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Dobrze sobie poradziłeś, ale jak to wieża nie miała szkieletu?
Z tym zawieszeniem to też przysłowiowa "lipa", skoro musiałeś zrobić przeszczep. BTW. Kto jest autorem modelu?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
16-08-20 17:47  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Piękna robótka. Ja od dawna zbieram się do 7TP i C7P i jakoś brak mi Weny twórczej przez ten układ jezdny.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-08-20 20:25  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajny kawałek polskiej pancerki! Sam mam ochotę popełnić 7TP do kompletu ze zrobionym już wz.34 i zastanawiałem się nad tym wydaniem ze względu na grafikę, ale po tym co piszesz chyba jednak zdecyduję się na model z WAKu.

 
17-08-20 23:02  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
skarczew   

@Kruszyna:
Michał Dolina

 
05-09-20 18:53  Odp: [R] Polski czołg 7 TP ANSWER Kartonowy Świat
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

5 września 1939 r. do walki wszedł 1 Batalion Czołgów Lekkich, który pierwsze dni wojny spędził na kolejnych przemarszach, tracąc cenne paliwo dla 7TP, bo dowództwo Armii „Prusy” nie miało pomysłu na użycie oddziału. Wozy z 2 kompanii starły się z czołgami niemieckiej 1 DPanc. pod Luciążą.
I tak w rocznicę tej potyczki ukończyłem budowę pojazdu. Jak pisałem, model Answera nie jest przesadnie szczegółowy i gdyby nie grafika Marcina Dworzeckiego to nie brałbym go na warsztat. Starałem się dodać trochę detali wzorując się na opracowaniach Michała Szklarczyka. Zdjęcia robiłem telefonem i chyba trzeba będzie je obrócić, sorki






--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024