FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 46Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
10-09-20 10:16  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zacząłem oklejanie prawej burty. Żeby było łatwiej rozciąłem oklejkę dziobową.











Niestety, pierwsze podejście do dziobowej oklejki się nie udało. Skopałem 2 oklejki. Pierwszą, bo kształtowałem ją na zbyt miękkiej podkładce i się pozałamywała w kilku miejscach. Zakupiłem drugą wycinankę. Drugą oklejkę już ukształtowałem odpowiednio, niestety krzywo ją przykleiłem, za nisko o 1 mm na samym dziobie. Klej chwycił natychmiast, bo posmarowałem obie powierzchnie :/ i musiałem rwać:





Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-09-20 11:23  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja tam wszystko dzielę co się da i nie da podzielić na liniach podziału blach,nawet jak ich nie ma,Ale ja wykonuję małe modele,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
10-09-20 12:09  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Eeee, coś nie tak, po kilkudziesięciu projektach super wykonanych, takie rwanie?? To chyba nie Spychacz, jakaś kobita musiała namieszać w tej dekoncentracji :0 :)

Proponuję połączyć oklejki poza modelem, niemal na całej długości, na stewach: dziobowej i rufowej. Koniecznie za pomocą pasków łączących,
Następnie 3 miliony razy przymierzyć z użyciem żółtej taśmy tamyi.
Połączyć dziobową część z rufową mniej więcej na śródokręciu, na prostym odcinku, ale koniecznie na podklejce (np. z kalki - jest w miarę sztywna i cienka), a nie na wrędze, czy podposzyciu.

Dodam jeszcze, że przy łączeniu na styk części podwodnej z burtami, nie ufam wrędze i podposzyciu, podklejam pasek łączący do burty od spodu. To on będzie gwarantem, że łączenia nie będą klawiszować.
--

Post zmieniony (10-09-20 12:15)

 
10-09-20 15:21  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chyba dodam jeszcze jedną oklejkę dzioba i rufy, mam jeszcze miejsce na arkuszu :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-09-20 18:04  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art, to o czym piszesz, to jakaś wyższa szkoła jazdy. Skleić całość poza kadłubem, a potem to przykleić żeby było równo i nie upaprać tego klejem... To jest ponad moje umiejętności. Boję się nawet spróbować, bo podejrzewam że bym to skopał. Pozostanę chyba przy metodzie tradycyjnej, tym bardziej, że prawa burta już jest częściowo zrobiona.

Adam, jeśli jest miejsce, to jak najbardziej. Na pewno niektórym się przyda.

Marek, też tak chciałem tu zrobić, ale oklejka dziobowa nie opiera się całą swoją powierzchnią na wręgach. Gdybym ją podzielił I te pasy docisnął na całej długości do wręg, pojawiłyby się szpary pomiędzy tymi oklejkami.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-09-20 09:04  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Spychacz, może słabo to opisałem, choć jeżeli już masz na stałe przyklejoną jedną burtę, to i tak moja propozycja na nic.

To, o co mi chodzi, to połączenie prawej i lewej burty - na stewie dziobowej i rufowej - poza modelem i nasunięcie tak powstałego klina na szkielet dziobu i rufy. Owszem, w Bismarcku i Dredzie oraz w Kursku, do owych klinów dokleiłem pozostałe części burt i połączyłem je właśnie na śródokręciu (w Kursku nałożyłem całą skorupę poszycia sklejoną poza modelem długości 1,5 metra ;) Da się.

Przy takiej metodzie, wpierw należy połączyć burty z pokładem, potem do podposzycia.

To, co na teraz możesz jeszcze uczynić, to podkleić od spodu do burt pasek z kalki,, wystarczy 1 cm (ma wystawać około 0,5 cm), to do niego przykleisz oklejki poszycia dna, bez uskoków.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
14-09-20 12:47  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art a jakiego kleju do tego wszystkiego użyłeś/używasz?
sklejenie samych elementów poszycia na styk/sklejki w sumie wielkiego problemu nie robi ale, przyklejenie takiego skafandra na szkielet?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
14-09-20 13:52  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

" oklejka dziobowa nie opiera się całą swoją powierzchnią na wręgach. Gdybym ją podzielił I te pasy docisnął na całej długości do wręg, pojawiłyby się szpary pomiędzy tymi oklejkami."

No to po co ta cała zabawa z podposzyciem jak i tak wisi?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-09-20 19:11  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bo przekonałem się o tym dopiero po zrobieniu podposzycia.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
14-09-20 23:17  Odp: [R] USS ARIZONA 1:200 GPM
greg   

Witam, tak się przyglądam temu procesowi i nasuwa/ją się pytanie/a, co jest w takim razie nie tak (skopane/niedopracowane);
szkielet względem poszyć, czy odwrotnie, poszycie względem szkieletu ?
Przecież normalnie, oklejki powinny dać się łądnie "docisnąć"/dokleić całą swą powierzchnią do wyprofilowanych krzywizn kadłuba.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 46Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024