FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
06-12-20 18:34  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dzięki!!!

Ostoja, ależ ono się kręci i to jeszcze jak! Zobacz na filmiku :) FILM PRZEDSTAWIAJĄCY W SKRÓCIE PROCES POWSTANIA DIORAMY

P.S. Zdjęcia do końcowej galerii są już zrobione (tam też się śmigło kręci), ale mam teraz bardzo mało wolnego czasu i jak znajdę chwilę, żeby je obrobić to wstawię.

Tak jak napisał stary, taka forma publikacji kosztuje sporo czasu, ten materiał na przykład powstawał około miesiąca. Na początku listopada siedziałem na kwarantannie, było klejone od rana do wieczora, wtedy zrobiłem też zdjęcia i filmy. Parę dni temu skończyłem prace nad tekstem i obróbką materiałów.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-12-20 19:11  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
greg   

Witam Kolegę i na wstępie gratuluję pięknego modelu i jego wykonania.
Pomimo wcześniejszego nie udzielania się, podglądałem sobie z ciekawością kolejne postępy prac.
Zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem w jaki sposób prowadzisz relację i skrupulatnie opisujesz kolejność czynności.
Wielki szacun Ci się od Nas Wszystkich należy, za dzielenie się z nami swym modelarski doświadczeniem i kunsztem.
Zawsze smakowicie podajesz nam na tacy co i jak zostało "przyrządzone".
Jednak, jak już zauważył Ostoja, gdyby śmigło było w wersji na stałe "obracającej" się, byłoby bardziej realistycznie.
Domyślam się, że docelowo, model będzie zabezpieczony/eksponowany w gablocie i wtedy właśnie cała ta scenka będzie "bez wisienki".
Nie myślałeś, żeby np. (idąc za przykładem zdjęcia -startującego hydroplanu-, które wrzuciłeś) zrobić np. tylko sam kołpak śmigła, co by -jak na przytoczonym zdjęciu- sugerowało/przedstawiało wirujące pełną mocą śmigło ?
Tak czy siak wyrazy uznania za kolejne dzieło sztuki w Twoim wykonaniu.
Wielkie brawa.
Co następne w planach ?

 
06-12-20 19:45  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję Greg!

Początkowo w przedniej części kadłuba umieściłem mały silniczek elektryczny, ale plan z poprowadzeniem instalacji elektrycznej po zastrzałach pływaków do podstawki niestety nie wypalił. Gdyby to się udało, umieściłbym w podstawce włącznik i baterię, ale niestety nie wyszło. Szkoda, ale wiem, co na przyszłość zrobić inaczej, żeby wyszło.

Śmigło (wał z mosiężnego drutu 1mm) osadzone jest w rurce zwiniętej ze śliskiego papieru, wystarczy lekko dmuchnąć i kręci się jak talala. Do zdjęć, które niedługo zobaczycie w galerii potrzebowałem śmigła w ruchu więc dmuchałem sobie suszarką do włosów. Docelowo dioramka trafi do gabloty i wtedy wstawię chyba sam kołpak, może z krążkiem wyciętym z folii (choć twierdzę, że to będzie wyglądać gorzej niż sam kołpak).

Co następne w planach?

Obecnie na warsztacie jest Mig-23, ale właściwie to poza tym, że jest niewiele się z nim dzieje, bo od jakichś dwóch tygodni prawie nic nie ruszyłem. Swoją drogą, muszę kiedyś zaktualizowac relację, bo ma już skrzydła.Ten model ze względu na rozmiary raczej nie trafi na dioramę.

Poza tym ostatnio często przeglądam zdjęcia i modele Starfighterów (Mario9 mnie mocno zainspirował), Ił-ów-2, P-38 Lightningów i Ta-152, więc prawdopodobnie któraś z tych maszyn pojawi się na warsztacie (a co za tym idzie w relacji) w przyszłym roku.

Robienie dioramek, takich jak ta z RWD sprawia mi najwięcej frajdy. Zwłaszcza jak w grę wchodzi żywica. Na razie nie mam żadnego konkretnego pomysłu na kolejną, on pojawia się najczęściej znikąd, przez przypadek. Poczekamy, zobaczymy :)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-12-20 20:06  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Rewelacja:)
Świetnie to wygląda i wcale mnie to nie zaskoczyło:)
Co do wyboru następnego tematu relacji to uważam, że co byś nie wybrał to i tak będzie co oglądać, a efekt końcowy będzie powalał:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-12-20 20:07  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Może się przyda do napędu w kolejnych projektach: https://abc-rc.pl/product-pol-12235-Zestaw-napedowy-do-mikro-modeli-samolotow-akumulator-3-7V-silnik-716-sterownik.html?rec=101002101
Czekam na galerię!!! :)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
06-12-20 20:20  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
greg   

Rafał Ż, rewelacja.
Dzięki !

 
06-12-20 20:34  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nic tylko gratulować! Świetna robota!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-12-20 20:58  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Rafał Ż. - Dzięki,to się może kiedyś przydać.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-12-20 19:39  Odp: [R] RWD 17W (GPM 31/2018) Aktualizacja - budowa dioramy
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Z radością przedstawiam Wam galerię końcową modelu RWD-17W wraz z dioramą przedstawiającą start z powierzchni wody. Cały ten projekt był dla mnie wielką modelarską przygodą, podczas której musiałem się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Zacznijmy od tego, że nie jest to projekt najwyższych lotów, szczerze mówiąc jest kiepski i musiałem wykazać się sporą inwencją twórczą, żeby pokonać przeszkody zastawione przez autora. Były chwile zwątpienia, i kilka razy chciałem go wyrzucić do kosza, ale motywowała mnie moja wizja końcowego efektu (oraz to, że w kabinie siedzi pilot Wawrzyniec, który kosztował więcej niż sam model). Oczywiście największą frajdę miałem przy robieniu wody - choć nie pierwszy raz bawiłem się żywicą, ale tym razem było inaczej, wypłynąłem na nieznane akweny. Będę miło wspominał tworzenie tego modelu i z pewnością zaliczam go do ulubionych w mojej kolekcji. Oprócz zdjęć dioramy zamieszczam też zdjęcia gotowego modelu przed umieszczeniem na "wodzie". Zapraszam do obejrzenia :)





Budowa modelu oraz podstawki została szczegółowo opisana w relacji, którą prowadziłem na blogu i forum, linki do poszczególnych części znajdują się poniżej:

Część I - wstęp i kadłub
Część II - figurka pilota i kabina
Część III - skrzydła i pływaki
Część IV - silnik Bramo SH-14a
Część V - montaż końcowy
Część VI - budowa dioramy










































































--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-12-20 20:16  Odp: [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Piękny. Czapki z głów. Jestem Twoim fanem

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024