FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
29-09-21 17:49  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, aleś tam naładował elementów , elegancja, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
29-09-21 19:12  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Reflektory miodzio.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-09-21 19:39  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wow. Kawał świetnej roboty.
To są te same, które ja zrobiłem. Musiałeś dać je akurat teraz?? ;) Wprawdzie, Twoje są dwa razy większe, ale i tak mnie pozamiatało.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (29-09-21 19:47)

 
29-09-21 21:41  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać - świetna robota !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-09-21 12:07  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Panowie! No fakt, "trochę" szczegółów się tam znalazło ;-) Właśnie na szybko policzyłem, że każdy reflektor składa się ze 109 oddzielnych elementów. Średnica szkła to ~6 mm, a wysokość całości prawie 20 mm, więc znowu nie tak mało :-) Trochę obawiałem się tłoczenia na ciepło tej szybki z przodu, a tymczasem było to całkiem proste mimo, że chyba drugi raz w życiu coś takiego robiłem.
Spychacz, nic się nie przejmuj. Konstrukcja tych reflektorów (podobnie jak i innych urządzeń) co chwilę była modyfikowana, więc Twoje to po prostu jakiś wcześniejszy Mk. lub MOD. ;-)
Wczoraj udało mi się to poprzyklejać do nadbudówki, ale następne fotki będą, jak będzie co pokazać :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-09-21 13:22  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie Mk.0. Raptem 15 elementów ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-09-21 19:35  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Miodność oglądania na najwyższym poziomie

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-10-21 15:22  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ponieważ powoli wpadam w lokalny etap druciarni, której nie lubię i nie bardzo mi wychodzi (więc troche mi pewno na niej zejdzie...), to wrzucam jeszcze na szybko 3 fotki zamontowanych reflektorów. Druga kondygnacja nadbudówki jeszcze niepomalowana na gotowo i tylko przyłożona do reszty, stąd taśma klejąca, która trzyma słupki ;-)



--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-03-22 22:15  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No i trochę mi zeszło....
Zabierałem się za ten post od dobrych kilku dni, a potem kolejnych kilka dni go pisałem, bo niestety ogólna sytuacja nie nastraja :-/. Wcześniej zaś postępy z przyczyn obiektywnych były za małe, żeby było warto aktualizować relację, no i poleciało kilka miesięcy....
Do rzeczy. Najpierw kawałek relingu z tyłu nadbudówki oraz przyrząd do jego klejenia. Sprawdził się. Klejenie kropelką.



Następnie po solidnym przemyśleniu kolejności wykonywania elementów zabrałem się za osłonę pomostu nawigacyjnego. Najpierw "grube" części (oryginalnie były spawane)...


...dalej cieńsze (te były oryginalnie nitowane), wykonane z mojego ulubionego papieru kredowego.


Po przyłożeniu kolejnego segmentu nadbudówki, czyli sterówki (proszę się za bardzo nie przyglądać, to ciągle na razie "zajmowacz przestrzeni") od razu wyszedł pierwszy babol, czyli źle dopasowane górne fragmenty osłony, a po chwili dotarło do mnie, że oprócz tego cała ta część jest o dobry 1 - 1,5 mm za niska.... Hmmm i tak nie wyszła za dobrze. Zerwałem, obrobiłem, przeszlifowałem i zacząłem jeszcze raz. Najbardziej było mi żal 14 szt. łukowatych żeberek z kartonu z zewnętrzną krawędzią oklejoną drutem. Niestety też były za niskie. Tym razem najpierw zrobiłem dla pewności szablonik


a potem to już poszło gładko, bo kształty były przecież wymyślone ;-).


Następnie przyszła kolej na druciarnię pod pomostem (te luźne druty będą "podłączone" później)


Na koniec złożone na sucho (ponownie) kondygnacja dolna i środkowa.

Brakuje jeszcze kilku drobiazgów oraz malowania żeby to wreszcie skleić i pójść piętro wyżej.
Do następnego ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
08-03-22 08:30  Odp: [R] USS Emmons DD-457 1:100 na podstawie YG-Model 93
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Fantastycznie szczegółowa robota ! Rewelacyjnie to wygląda ! Ogrom pracy na cm3 modelu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024