FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
05-11-20 21:36  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Kurczę chwilę mnie nie było, w sumie kilka lat, a jeszcze nikt z modellotem nie zrobił porządku? Hmm...

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-11-20 22:30  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
lubię placki   

Witam kolegów . Model bardzo ładnie wygląda , sklejony starannie i czysto, typowy klasyk wyśmienitego projektanta Pana J.Słowika. Model ten również niedawno wykonałem dodając wnęki podwozia , radość z wykonania niesamowita . Pozdrawiam serdecznie Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
06-11-20 00:25  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ReVan_199 a możesz coś bliżej o samej technice lakierowania? Procedury, specyfiki, technika nanoszenia? Bo efekt jest wart zachodu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-11-20 00:48  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Chopin- jasne że mogę
Ja używam tylko i wyłącznie lakierów akrylowych samochodowych w sprayu, zawsze nimi impregnuje wszystko. I tu ma to dość istotne znaczenie biorąc pod uwagę fakt że sprayem można dość obficie psikać. Przed klejeniem, standardowo 3-4 cienkie warstwy lakieru celem impregnacji co też ma duże znaczenie. To pozwala uniknąć przetłuszczania się arkuszy przy ponownych lakierowaniach. Model jest tak skonstruowany że zasadniczo podzieliłem budowę na etapy:
-nos
-kadlub
-skrzydła
-stery

Na przykładzie kadłuba opowiem co dalej, bo jak się okazało ta technika pomogła ukryć pewne niedociągnięcia:)))) Składając kadłub nie uniknąłem niestety powstania jakichś szpar na łączeniach. Podlałem je trochę wikolem, takim rzadkim, kilka razy aby trochę umniejszyć szparę. I potem lakier, solidne 3 warstwy. Po doschnięciu zabrałem się o szlifowanie. Trzeba to robić ostrożnie by nie doszlifować do druku. Po lakierze w sprayu zostaje tak zwany baranek czy skórka pomarańczy. Papierem wodnym o gradacji 400 szlifowałem aż do momentu zniwelowania baranka. Tak ogarnięte moduły skleilem ze sobą, cały model kolejny raz lakieruje, na gładkiej wyszlifowanej powierzchni już nie tworzy się baranek. Na koniec poszedł mat też akryl samochodowy, dał efekt satyny. I koniec

Na taki pomysł wpadłem poprzez moją dawną zajawkę ja malowanie prawdziwych samochodów. Polerowanie malowanego auta zaczyna się od niwelacji baranka papierem ściernym o dość małej gradacji 800. W modelu można sobie pozwolić na grubszy że względu że na to i tak idzie lakier który przykrywa rysy. Polerka takich grubych rys nie ukryje.

Pozdrawiam Revan_ eseista

--

Post zmieniony (06-11-20 00:50)

 
06-11-20 01:00  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ReVan_1991 o widzisz... i mądrego dobrze posłuchać. A jak z klejeniem poszczególnych podzespołów później, do siebie? I w ogóle czym kleiłeś? Bo przypuszczam, że BCG to tu chyba odpada.

I jeszcze pytanko: a takie gąbeczki ścierne, używane w lakiernictwie, to się nadadzą? Czy to tylko do polerki jest przeznaczone? Bo słyszałem, że używają tego modelarze plastikowi i sobie chwalą.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-11-20 01:12  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Nadadzą się choćby ze względu że można nimi jechać po łuku łagodnie bo dostosują się do kształtu, takie gąbki też mają różne gradacje. Klejenie do siebie to butapren, i maskowanie łączeń wikolem, i znowu lakier, znowu szlif.. to jest taka radosna zabawa:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
06-11-20 01:50  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ReVan_1991 wielkie dzięki za wyjaśnienia. Przy najbliższej okazji wypróbuję. Bo po twoich zdjęciach widzę, że technika daje rewelacyjne wyniki.
Jeszcze ostatnie pytanko: tak mniej-więcej ile warstw potrzeba do uzyskania względnej gładkości i ile czasu dajesz odetchnąć kolejnym warstwom lakieru?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-11-20 02:30  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

48 godzin w ciepłym ;) trzeba pamiętać żeby nie zalać w ciula bo nie utwardzi się lakier, a co do ilości? Wszystko metodą maluję szlifuję i patrzę. Wszystko zależy od chłonności papieru, sprawdzić najlepiej na żółtym niezadrukowanym kawałku, ile przyjmie. Technika podobna do zalewania detalu SG

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
06-11-20 12:56  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Fajny model.
Możesz podać dokładną nazwę lakieru?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-11-20 19:25  Odp: [G] Mitsubishi J2M3 Raiden- MM 84'
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Zacne wykonanie, a na żywo gładkość jest niesamowita :D

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024