FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-20 18:52  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Wiadomo tyle że Waldek wznowi działalność wydawniczą na emeryturze.

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
20-11-20 13:16  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Panie Waldemarze, czy plany wznowienia działalności wydawniczej są nadal aktualne ? Pozwoliłem sobie też napisać mail do pana Waldemara na mail podany na forum. Mam nadzieję, że niebawem uzyskamy informację zwrotną co dalej z wydawnictwem KWmodel.

--

Post zmieniony (20-11-20 13:28)

 
01-12-20 01:25  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Plany planami, a życie to inna sprawa. Nie zanosi się na wznowienie działalności wydawniczej. Za to rozpocząłem współpracę z jednym z najstarszych w Polsce wydawnictw. Reaktywuję prace projektowe... Może pod koniec roku skończę stary/nowy projekt. Wydawnictwo FlyModel z Białegostoku będzie wydawać moje prace od 2021. Zobaczymy. Miało to nastąpić wcześniej, ale do tej pory miałem sporo innej pracy nie związanej z modelarstwem.

--

 
01-12-20 10:55  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Sławko   

Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia :)

 
01-12-20 10:57  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Panie Waldemarze to też bardzo dobra wiadomość. Trzymam kciuki i powodzenia.

--

 
01-12-20 15:15  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
M&M's   

Świetna wiadomość i czekamy na Pana modele :)

 
02-12-20 13:03  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Super!

 
17-12-21 18:10  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Zauważyłem, że mad_vins udziela się w innym wątku, więc liczę, że zerknie i tutaj :P
Chciałbym zapytać jak ma się sprawa z zapowiadanymi kiedyś modelami pod szyldem Fly Model.
Nie będę ukrywał, że na nie czekam, mimo, że nie ujawniono jeszcze co to będzie :)

Pozdrawiam

--

 
17-12-21 18:18  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Od roku czekają aż wydawnictwo wydrukuje. Na to nie mam wpływu. Oczywiście inne projekty się rysują.
Projekty, które czekają na druk to.. Moje dawne. Z czego P-39 jest przebudowana/poprawiona i ma najnowsze rozwiązania graficzne. Przebudowaną logikę montażu kabiny. Nowe śmigła i kołpaki. Całkowicie nowy przód kadłuba. Nowe elementy podwozia. Do zestawu podwieszeń doszła bomba. Miałem sporo czasu na analizę dokumentacji i dopracowanie tego projektu. Zmodyfikowana struktura wewnętrzna. Model będzie bardziej przyjazny dla sklejającego, w szczególności przedział kabinowy.
Cztery wersje malowania. Dwie podwersje. D1 oraz K-1.
Wydany będzie w formacie A-3, w standardzie Fly Model. Instrukcja hybrydowa: rysunki 3D oraz przekroje.




Czcionka cyfr 1:1 z dokumentacji fotograficznej egzemplarzy z tego okresu i teatrów. Spędziłem mnóstwo czasu i podszedłem do tematu z maksymalną starannością dla odwzorowania detali płatowca, malowania, czcionek napisów i cyfr. Ewolucja modelu P-39 trwała z przerwami kilka lat. "Ciągłe delegacje"... Skleiłem moje poprzednie wydanie i wszystkie mankamenty konstrukcji modelu, moim zdaniem, wyeliminowałem.

Tak się przedstawia sklejona, prze ze mnie osobiście P-39:






Na temat nad czym pracuję nie mogę na razie zdradzić.

Post zmieniony (17-12-21 19:26)

 
17-12-21 19:46  Odp: [I] Reaktywacja wydawnictwa KW (do potwierdzenia)
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zdjęcia sklejonego modelu przedstawiają P-39 z pierwszego wydania. ( bez poprawek ). Kołpak, dziób, śmigło jeszcze po staremu.
Wrzucę jeszcze skrzydła.



Najbardziej jestem zadowolony z efektu okopcenia i przegrzania gazami wylotowymi/spalinami. Like it :)




Post zmieniony (17-12-21 19:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024