FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 21Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
06-01-21 13:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Czołem.
Ranek spędziłem pasujac cz 94.
I albo poszycie elementu za duże albo szkielet za mały ale
Nie ten główny płaski element,tylko ozebrowanie za niskie za wąskie za krótkie ...
Postanowiłem nie docinać poszycia,ale poprawić wregi naklejając extra paski tam gdzie to potrzebne ...Chyba.
Cała ta konstrukcja będzie szersza od cz 95,ale jak już wspominałem ten wystający kawałek posłuży za bazę do zainstalowania platformy wokół cz 95.

Jutro dalszy ciąg zmagań
Pozdrawiam.

 
06-01-21 20:25  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Zrób ja Art z kominem do Bismarcka, sklej poszycie razem i zobacz jak to się układa na burcie. Ewentualnie dopasuj żeby ładnie przylegało i dopiero do tego dotnij szkielet. Liczy się co na zewnątrz a w środku kombinacji nie widać, no i nie jest to takie ogromne że musi miec solidne podparcie, a z tego co pamiętam tych "bąbli" jest kilka.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
07-01-21 07:48  Odp: [R] Ijn Hiryu
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadzam się, nawet jeśli troszeczkę geometria poleci, to i tak będzie to o niebo lepiej niż sztukowanie powierzchni zewnętrznej, która to jest najważniejsza.

 
07-01-21 11:28  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Dzięki za porady.
Pracuje nad tym.
Pozdrawiam.

 
07-01-21 16:04  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam, powoli udało mi się ruszyć do przodu.
Ale musiałem ten jeden kawałek który już skleilem rozebrać .
Zacząłem od początku Użyłem tylko podłużnej wregi nr 94 B ,która wkleiłem prawie na pion ( wregi układają sie oryginalnie pod katem )i narazie idzie Ok.

Przykleiłem dwa panele po środku i pozostaly mi do zrobienia narożniki , które muszę wykonać z zapasu koloru,te które mam nie pasują.
Oraz taki mały pasek na gorze po prawej stronie poszycia głównego.Było tam rozcięcie aby umożliwić wymodelowanie elementu, ale
I tak nie pasowało wiec odciąłem Może mogło być lepiej ale tragedii nie ma :)

Pozdrawiam.

 
08-01-21 10:49  Odp: [R] Ijn Hiryu
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam Cię za upór i dążenie po trupach do celu. Mam wszystkie japsy tego wydawnictwa poza Musashi (po cichu liczę, że ktoś wyda jego model dobrze). Niestety każdy model tego wydawnictwa tak ma, że rysunki jak z MM lat '70, choć tamte były bardziej merytoryczne w stosunku do ilości części. A jak chcesz se skleić więcej samolotów to se wydrukuj... Kpina za te pieniądze wydane na model. Niemniej świetnie przetwarzasz tą materię mimo jej bidoty zawartej w wycinance. Brawo!

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
08-01-21 12:58  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam,dzięki Szebi ;)Juz to pisałem,W dobie dzisiejszych dostępnych technologii nie powinno mieć to miejsca.
Jest to produkt jak każdy inny,i jak każdy produkt podlega kontroli jakosci za która wydawca jest odpowiedzialny, a my konsumenci płacimy wprost proporcjonalnie do tej jakosci.Tu niestety cena jest nieadekwatna (za wysoka) co do jakosci produktu.Szkoda bo tematy fajne..
To tak jak by Kupić meble z ikei i samemu wszystko przycinać,pasować,malować ...;)

Tak wypełniając rozkaz 227 Generalissimusa..Ani kroku wstecz !
Skończyłem to dodając moją walorkę imitacji łączeń poszyć blach.
Od lewej strony wyciołem dziurę i wypchałem pustą przestrzeń ...Wacikami..;)
W celu usztywnienia konstrukcji.
Jutro zainstaluje na kadłubie .


Pozdrawiam

 
10-01-21 16:40  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam,udało mi się wszystko Skończyć z zadawalającym efektem,Tak mi sie przynajmniej wydaję;)
Jak już wczesniej wspominałem dodałem platformę wokół łaczenia cz 94-95.







Rozpocząłem prace nad częscią 101 i standardowo problem z wymiarami..Nie wiadomo w sumie c o za dużę a co za małe..;)
Oczywiscie cos wymyslę.



Pozdrawiam.

Post zmieniony (10-01-21 16:41)

 
10-01-21 18:11  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niech Profile Morskie dodają do planów 15 arkuszy barwionki, robota taka sama.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-01-21 19:26  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam,kolejne częsci powstają;)
Adam 12 w sumie masz rację ..;)
Cz 101 rozciołem i spasowałem na kadłubie







Kolejna cz 98 platforma jej podpory nie pasują,za krótkie ,i pod złym kątem nie pasują do kształtu kadłuba.
Pierwsze zdjęcie to moja przeróbka poniżej jeden oryginałdo przymiarki..



cz 98 D małe podpory zaprojektowane wszystko pod kątem prostym- trzeba przerabiać ,na szczęscie wystarczy tylko dociąć odpowiednio ich łaczenia z platformą od spodu.



To samo cz 98 Szerszy element biegnący po pprzez platformę,do tego jest też za płytki musi bardziej odstawac od kadłuba,więc do przeróbki ;)
Zostawiam główny panel i dorabiam boczki.

pozdrawiam.

Post zmieniony (13-01-21 19:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 21Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024