FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-03-24 23:54  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale, że co? Projekt nie żyje? W sensie umarł?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
17-03-24 00:04  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Nie umarł. Cierpliwośći.. Klei się ale powoli.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
17-03-24 11:38  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tak z nudów zobaczyłem coście wykopali, bo sam temat mnie zupełnie nie interesuje. Znalazłem opinię Karasa, z którą się w pełni zgadzam. Dlaczego bowiem na burtach ładnie odwzorowujecie podział blach, a dno jest wg Was gładziutkie jakby było spawane? No i dalej... przecież macie ładne pasy poszycia na rufie, a robicie jakieś dziwne listki, jakby na ZPT uczniom kazali globus z papieru posklejać. Te oryginalne pasy poszycia nie nadają się do odwzorowania rufy na modelu? Konstruktorzy tego statku się nie znali? Trzeba ich poprawić?

Zobaczcie czasem, Drodzy Projektanci, jak projektowane bywają inne modele (np. HMV, GPMowski Sołdek, czy ostatni Dar Pomorza Szkutnika, że o żagowcach nie wspomnę), gdzie wykorzystuje się oryginalne podziały blach, a nie sztuczne sekcje jak w modelach sprzed kilkudziesięciu lat. To byłby wreszcie jakiś postęp.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-03-24 12:24  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

https://zapodaj.net/plik-dK6j7IiaJ1
Waldek K, jeżeli masz na myśli coś takiego, to się da, nawet w Gustloffie. To jest wstępny szkic przed dopracowaniem.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-03-24 12:52  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to panie składam talary na Gustlofa,może dożyje,
a trumne se zrobíe sam na wymiar z pudeł do przeprowadzek, gruba tektura w sam raz, zaimpregnuje caponem , wybiere ten najbardziej śmierdzący, aby wywołać dolegliwości żołądkowe u robaków,



PS

Waldek K, jest jeszcze coś, mamy rok 2024, kompy, srompy, softwery do rysowania w 5D, a kurde bolek, dalej wiele elementów w modelach nie pasuje .

Jak to, nożnie, a nie ręcznie i nie pasuje ?

mam obecnie wśród prawie czterdziestu rozgrzebanców, 22 wojowce i cywilce wydane po 2000 roku , we wszystkich jest coś

a sklejam również Błyskawice z MM rok 1981, autorstwa pana Jakucia i tam WSZYSTKO pasuje , a spasowanie poszycia dennego i burt jest tam dla dzisiejszych niektórych nożników

NIEOSIAGALNE,

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
17-03-24 13:59  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Gdaś 

 

Poważnie , Sołdek ma dobrze odwzorowane poszycie na kadłubie ????

--
uszanowanko gdaś

 
17-03-24 16:40  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ceva, dokładnie o to mi chodziło, dzięki. W szoku oczywiście nie jestem, no bo skoro dało się w stali... ;-)

Brystol, zaczynam podejrzewać, że nie ołówek/komputer czynią projektanta 😁

Gdaś, nie analizowałem merytorycznie, ale ma odwzorowane pasy poszycia.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-03-24 20:02  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Gdaś 

 

To proponuje najpierw przeanalizować a później sie podniecać , to jest bagietka z połączeniem sci fi :)

--
uszanowanko gdaś

 
17-03-24 21:47  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ok, Gdaś, nawet jeśli (choć Das79pl w swojej relacji nic o tym nie pisał), to i tak bliższe to prawdy niż poprzeczne, łyse, klejone na styk poszycie. A Dar Pomorza to też S-F?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

Post zmieniony (17-03-24 21:58)

 
17-03-24 22:30  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no to panie jak wszyscy o pasach , to tez swoje pinc minut wcisne.

-Pasy, , wyssane z palca, ale pasy panie, bo jak klasycznie, to widac, ze to z kartonu

-nity, ni w pięć ni w dziewięć ale nity panie

-łańcuchy kotwiczne z poprzeczkami własnej roboty szczególnie, pasują do skali jak garbaty do ściany, wyłażą z koła łancuchowego, King Konga mozna by bylo nimi spętać, ale z poprzeczkami panie !


-drabinki z drutu na ścianach nadbudówek skali 1 do 400 !, koślawe jakby je jaki nawalony montował , ale co tam,, panie

- bloczki do linek flag sygnalowych wielkosci koła od wozu, ale co tam panie

o innych debilizmach dam se juz siana .

Panowie forumowicze, wszystko to powyzsze to tylko niektore z nieuleczalnych objawow papierowego bierdolca.

aha , byl taki jeden, co twierdzil, ze aby modelarstwo kartonowe nie zginelo a roslo w sile , to dzieciom trzeba dawac do sklejania modele skomplikowane i zdetalizowane, a nie jakies tam panie zabaweczki z Misia



a te moje bzdety co tu napisałem , to tylko dlatego, bo rufa z listków panie

.))

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024