FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-04-20 10:11  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jak na razie idzie Ci bardzo dobrze. Mi podoba się Twoja podejście do tematu. Jaką farbą malowałeś opony?

Swoją drogą po takich relacjach coraz bardziej nabieram ochoty żeby skleić coś od Pana Halińskiego.

Post zmieniony (10-04-20 10:20)

 
26-04-20 22:52  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Cześć,

Windus jeśli chodzi o koła to robiłem mieszankę.
Użyłem farby AMMO of Mig Jimenez A.MIG 033 RUBBER and TIRES i jak nazwa wskazuje powinna być idealna do opon, ale nie jest.
Ta farbka ma po prostu szary kolor, o charakterystycznym odcieniu, ale wydawała mi się zdecydowanie za szara.
Opony dziwnie wyglądały, dlatego zrobiłem mieszankę dodając kolor czarny do momentu uzyskania odpowiedniego koloru czyli czarnego, ale nie do końca.

Trochę czasu minęło, za wiele nie zrobiłem, ale żeby było na bieżąco to pokarzę co udało mi się wykonać.
Na początek fotel pilota i pasy.
Pasy to części z zestawu blaszek. Wyglądają całkiem dobrze, ale mają drobną wadę przy mocnym zginaniu farba pęka i tworzą się ubytki, które trzeba retuszować.
Na zdjęciach widać też dorobione podłużne kliny doklejone na brzegach paneli, tak aby nie powstały szpary pomiędzy nimi i poszyciem bocznym.



Kolejnym elementem wyposażenia wnętrza jest drążek pilota.
Zastosowałem gotowy element z żywicy, który tylko pomalowałem.



Na koniec została osłona zegarów i reszta wyposażenia, którą zamontowałem po wklejeniu poszycia wewnętrznej strony kokpitu.



Przy drobnych kombinacjach udało się wszystko spasować i kokpit jest z grubsza gotowy
Teraz zabieram się za poszycie zewnętrzne i część ogonową.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
16-01-21 22:45  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Halo?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
20-01-21 22:05  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Halo, halo ! :-)

Ile to już czasu upłynęło?
Sporo, ale mało udało się wykorzystać na budowę modelu.
W sumie to ostatnio najwięcej się ruszyło w temacie więc może teraz pójdzie trochę szybciej z dalszą częścią.

Niestety, ale pierwotna koncepcja legła w gruzach.
Okleiłem cały kadłub, zbudowałem osłonę silnika, stateczniki na ogonie, choć jeszcze nie są zamontowane do całości.
I chyba najtrudniejszy do uformowania element w tym modelu - osłona KM-ów.
Ta właśnie osłona spędzała mi sen z powiek, w sumie wyszła nie najgorzej, ale jakoś mi przeszkadzały ślady łączeń na tym elemencie i te małe wypustki.
Po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku, że model pójdzie pod areograf.
Wstępnie delikatnie całość przeszlifowałem, po lakierach będzie jeszcze poprawka, bo mimo że w standardzie wszystko wygląda na gładkie to nawet najlepsze łączenia wychodzą później z pod farby.
No i to chyba tyle na razie, dodaję zdjęcia z tego co wyszło.



Powstał też szkielet skrzydeł i wnęka podwozia, która jest już prawie skończona.



Jest spore prawdopodobieństwo, że model finalnie będzie wyglądał tak jak widać na zdjęciach poniżej.



--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
21-01-21 07:39  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Szczerze mówiąc nie widzę szans powodzenia realizacji pomysłu z malowaniem po całości na obecnym etapie. Bez natrasowanych linii podziału poszycia i nitów, gdzie można by zapuścić wash, będzie to wyglądało bardzo słabo. Powiedział bym, że plastelinowo, nawet jeżeli ładnie pomalujesz aerografem. A teraz już raczej nic nie natrasujesz na sklejonym kadłubie. Niestety, obawiam się że nic z tego nie będzie. Przykro, bo dobrze się zapowiadało...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
21-01-21 08:29  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
SeWo77   

Kup sobie model Revella w 1/32 i maluj, tutasj to jest pozbawione sensu.

 
21-01-21 08:29  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nie znam się, ale się wypowiem, widze to dokładnie tak samo jak laszlik, tzn ładnie to wszystko poskładałeś i robi to wrażenie, ale nie widze koncepcji malowania całości aero bez wcześniejszego uplastycznienia powierzchni. Mimo wszystko chętnie zobaczę jak sobie z tym poradzisz.

pozdr

 
21-01-21 09:23  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

SeWo77 - rzecz w tym, że modele plastikowe nie sprawiają mi żadnej przyjemności i pewnie dlatego całe dwa które posiadam leżą w kufrze już sam nie wiem ile lat. Karton ma coś w sobie i nawet jak go pomaluję to i tak wolę żeby to był pomalowany model kartonowy niż plastikowy.
Laszlik, Karas - co do trasowania linii podziału blach i nitów to jeszcze przyjdzie na to czas, chodzi o to, że wszystko będzie nanoszone na warstwę podkładu, a nie bezpośrednio w kartonie. Najpierw musi powstać gładka bryła później grubszy podkład i dopiero wtedy wszystkie detale.
Wszystko na podobnej zasadzie jak robiłem to w F-15j i tak jak robi to Mario.
Od początku chciałem zrobić ten model w standardzie, szkoda, tak wyszło. Przy następnym wracam do pancerki, tam nie będzie żadnych dylematów, a kolejny samolot to też taki któremu akurat malowanie bardzo pomoże, czekają już dwa Blacksnakes i Little Miss Mischief.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
21-01-21 10:42  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wojtku, cieszę się z kolejnej aktualizacji i powiem Ci szczerze, że czułem w kościach, że i ten samolot wyląduje pod aerografem...😉

Co do sensowności i celowości malowania, to ja jestem spokojny, że i w tym przypadku sobie poradzisz bez problemu.
Udowodniłeś to zresztą modelem F-15, a wpisy mówią same za siebie 😉

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie!

 
21-01-21 13:11  Odp: [R] Fw-190 A-8/R8 Kartonowy Arsenał 3/2014
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No dobra. Ten F-15J mnie przekonuje, że jednak Ci to wyjdzie. Czekam więc na dalsze postępy. Powodzenia.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024