FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 46Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
30-08-21 22:59  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Cordel jak masz Discorda to możemy coś ogarnąć, w samej grze modele wyglądają o wiele lepiej.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
31-08-21 11:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cordel:
"Na koniec pytanko, czy ktoś z was gra w World of Warships? Jeśli tak, to czy można tam "obracać" modele okrętów w podobny sposób jak tutaj?"
Można tylko byś musiał wybrać odpowiedni port albo sobie doinstalować jakiegoś moda który pokazuje tylko okręt bez portu. Obracając okręt trzymając prawy klawisz myszki znika cału UI (User Interface) i zostaje Ci w viewporcie tylko port i okręt. Więc się da. Potem robisz tylko screenshota i musisz poszukać w katalogach gry gdzie Ci go wrzuciło. Sam z tego sposobu często korzystam :)

 
01-09-21 10:04  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
ADAM 12 na Discordzie pojawiłem się chwilowo przy okazji przenosin forum. Udało mi się ponownie zalogować, więc jeśli można użyć tego samego konta, to jestem chętny "coś ogarnąć" :)
wieslaw_ dzięki za objaśnienia. Pewnie będę coś w temacie kombinował :)

Wracając do modelu kartonowego. Nabazgrałem sobie szablonik, który miał mi pomóc w zbudowaniu tego stelażu? na górze komina. Wydaje mi się, że zdał egzamin, więc najprawdopodobniej wyląduje w wycinance :) Trzeba tylko uważać, by nie przykleić niepotrzebnie drutów do kartonu xD







Zdjęcia z flashem i bez, ciężko to obfocić ^^

Dziękuję i pozdrawiam

--

 
01-09-21 10:14  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Routeq#7608 wpisujesz w wyszukiwaniu znajomych i wysyłasz zaproszenie, ja akceptuje i gotowe:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-09-21 10:31  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Świetny pomysł na "druty na kominie"!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
01-09-21 11:30  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cordel, a mógłbyś napisać, jak to zrobiłeś, że ten drut tak dokładnie przylega do szablonu? Jak wiadomo, drut, nawet ten najbardziej miękki, ma pewną tendencję do wracania do swojego pierwotnego kształtu, więc kształtując go wyłacznie na szablonie, nie da się uzyskać zamierzonego kształtu. Przynajmniej mi się to nie udaje :( Masz na to jakiś patent?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
01-09-21 15:37  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Aby nie przykleić drutu do szablonu to w miejscach gdzie będą łączenia-klejenie można zrobić niewielkie podcięcia-rowki w szablonie.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
01-09-21 17:18  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mega fajnie, jeszcze gdyby szablon uwzględniał podcięcia w miejscu klejenia, co by właśnie uniknąć kontaktu drutu z kartonem w miejscu klejenia i byłoby super

 
02-09-21 11:17  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Spychacz rzeczywiście, uformować drut na gotowym szablonie byłoby ciężko. Ja to zrobiłem wcześniej, na podstawie innych szablonów:



Przyciąłem je również na docelową długość. Na szablonie trzeba było dopilnować, by lekkie wygięcie było skierowanie w górę. Wystarczyło chwycić jednocześnie za żeberko z kartonu i drucik pęsetą :)
Najger, Karas czeka mnie jeszcze podobne coś na tylnym kominie, spróbuje taką część dorobić i sprawdzę jak się spisze :)

Pozdrawiam i dziękuję

--

 
03-09-21 12:22  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
dziś będzie dość solidny wpis, z którego być może niewiele wyniknie xD
Nanoszę sobie ostatnie poprawki w nadbudówce dziobowej, przed docelowym jej rozłożeniem.
Jednym z najciekawszych jej elementów, znajdujący się mniej więcej po środku jej wysokości jest pomost z działkami pl. i nadbudówką.
Czyli to:



Tak to wyglądało w wersji pierwotnej. Osłona z blachy nie dojeżdżała do jednego z filarów, tylko zawijała się łukiem i wracała do nadbudówki.
Najbardziej zastanawia mnie układ podpór pod tym pomostem. Niestety zdjęcie jest za ciemne, by dostrzec jakieś szczegóły :/

Potem ten poziom przeszedł modernizację, te blachy dociągnięto ciut dalej. Warto zwrócić też uwagę na wysokość tej blachy, w stosunku do "szpary" między pomostami. Zaznaczyłem to na kilku fotkach. Niestety, interesujące mnie elementy są często na fotkach niewyraźne :/





Tu widać ciut wyraźniej, jednak najbardziej interesujące mnie elementy wciąż niewidoczne.



Wydaje mi się, że tę właśnie wersję przedstawia model Trento z gry WoWs.





Trafiłem jednak na inną fotkę i już na przykład liczba dziurek się nie zgadza. Tu naliczyłem 10, zamiast 7.



Zastanawiające jest również to rozwiązanie z boku.



Tu widać, że wyglądało to ciut inaczej:





Tak to wygląda na innym modelu, z War Thunder. Brakuje tych skrajnych podpór, biegnących równolegle do krawędzi pomostu. Tylna z kolei jest, ale powinna być wsunięta bardziej pod tą nadbudówkę. Strzałką zaznaczyłem jedną z trójkątnych podpór, która została przedłużona i doczepiona do jednego z filarów.



Tak to wyglądało po kolejnej modernizacji. Blachy znowu podwyższono , przez co zmniejszył się "prześwit" między poziomami.







Patrząc na tą fotkę zastanawiam się również, czy nie przedłużono tego pomostu, by można było obejść tę budkę dookoła. Kreska i ten cień nie pojawiają się na zdjęciach po pierwszej modernizacji.



Potwierdzałyby to również plany z Profili Morskich, choć nie traktuję ich już jako wyrocznię ^^



Jeszcze jako ciekawostka, rzut z boku. W zasadzie, więcej na temat tego pomostu tam nie było xD



A tak to wyglądało u mnie dotychczas. Platforma wysunięta dalej, aż za bardzo, trza będzie ciut skrócić. "Wzorek" w podporze też do wymiany.



Tu od spodu, już po usunięciu jednej z tych podpór.



Zacząłem wprowadzać pierwsze poprawki. Blachę z 10 otworkami umieściłem tak jak była dawniej, pod końcem ściany tej budki. Od niej, po skosie jakiś element ażurowy do filaru (oba elementy kolorem fioletowym)



Podejrzewam, że same dodane fioletowe elementy nie byłyby jakoś bardzo wytrzymałe pod względem konstrukcji. Jedną z opcji, by to wzmocnić jest połączenie z trójkątną, zieloną podporą (podobnie, jak w modelu z WT).



Inną opcją jest puszczenie jej nietkniętej obok, na przykład tak:





Tylko, czy wtedy fioletowych elementów nie wypadałoby czymś jeszcze podeprzeć?

Może jeszcze podczas robienia modelu pojawi się jakaś fotka, rozwiązująca moje wątpliwości. Na razie jednak, pasowałoby iść dalej i na coś się zdecydować :P
Co o tym sądzicie? Które rozwiązanie widzi wam się bardziej? Jakieś pomysły? xDD

Pozdrawiam :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 46Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024