FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 46Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
27-01-22 14:58  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nice, ale tak jak już sam zauważyłeś. Przeplecenie tych wszystkich kolumn dostarczy Ci wielu wrażeń, tzn oby nie :] pozdr

 
29-01-22 23:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

cześć, w jaki sposób tak pięknie kształtujesz "pudełka"? używasz jakiegoś narzędzia?

 
30-01-22 17:11  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siema! (tak WOŚPowo) :D,
Karas początkowo myślałem, że wszystkie 5 kolumn będę przewlekał przez całość, ale jako, że w wycinance planuję je jeszcze umieścić w wersji "pociętej" do wklejania odcinkami pomiędzy poziomami, postanowiłem, że ostatecznie przewlekę tylko centralną i dwie skrajne (padło na lewą stronę).
Prawą będę sztukował z odcinków, tym sposobem sprawdzę obie opcje, nie klejąc dwóch nadbudówek xD
Właściwie, mam to już za sobą i mogę zaspoilerować, że przeszły ładnie, a miejscami nawet bardzo ładnie :P
Trochę bałem się tego momentu, bo narysować na kompie to jedno, a odtworzyć to potem w kartonie to już inna bajka :)

GTiStyle pudełka w większości przypadków rozcinam na pojedyncze ścianki, przy okazji ścinając je pod kątem nożykiem.
Zaginać do tej pory nie lubię, nie wychodzi mi to tak, jakbym chciał, ale planuję ćwiczyć dalej :P

Parę fotek :) Nadbudówka urosła o jeden poziom. Nie przyklejałem go wcześniej na stałe do kadłuba, bo przez niego również będą przechodzić 2 przednie kolumny.



Tutaj pojawili się pierwsi w tym modelu relingowie xD Lepiej wykonać było je teraz, bo później po przyklejeniu platformy nad nimi dostęp byłby mocno ograniczony.
Dopiero na fotkach zauważyłem, że dolna poprzeczka w jednym miejscu nie dochodzi do jednego ze słupków. Niestety, nie umiem jeszcze dobrze w relingi :/



Pozdrawiam,
Siema!

--

 
30-01-22 18:12  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nawiązując do planu mostka to wg mnie z tyłu jest to kabina nawigacyjna ze stołami do map i szafami.
W okrągłej "wieży" to opancerzony pomost nawigacyjny. Zdublowane urządzenia jak ster, żyrokompas itd.
Na mostu nie ma żadnych foteli, krzeseł, kanap. Ewentualnie może być podwyższone krzesło/fotel dla oficera wachtowego lub dowódcy okrętu - tak by siedząc mógł patrzeć przez okna.
Nie mam pojęcia co oznaczają te małe prostokąty i kwadraty.

 
04-02-22 22:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Ryszard nad zawartością mostka się jeszcze zastanowię, na obecną chwilę planuję dodać ten drugi telegraf i wywalić stolik. W sumie gratów bardziej w głębi i tak nie widać :P

Lecim dalej. Przybyły jakieś poręcze przy drabince...



i jeszcze jeden reling poziom niżej.



Początki małego pomościku pod dalmierz.





Pozdrawiam

--

 
08-02-22 11:19  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
zrobił się jakiś dalmierz :)



Tu już na stanowisku. Druciki dorobię później :P



Mała zajawka, co w następnych odcinkach.



Pozdrawiam

--

 
11-02-22 18:53  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Jak tak patrzę na te wszystkie nowe projektowane przez Was modele to się zastanawiam czy życia starczy? Chyba nie ale są piękne, podziwiam Cordel.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
12-02-22 19:54  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

wiesław_ na wszystkie obawiam się, że nie starczy xD ...ale może to też zależeć od tego, jaki kto ma PESEL i tempo pracy xD
Z drugiej strony, czy znowu tak dużo tych okrętów wychodzi?
Dziękuję :)

Jedziemy z platformą i konstrukcją pod nim. Wykonałem ją w wersji uproszczonej, z kartonu. Kleiło się przyjemnie, elementy pasowały.
Ciekaw jestem, czy z fototrawkami poszłoby równie gładko xD
Krótka historyjka obrazkowa z poszczególnych etapów.













Sposób wykonania ciut asymetryczny, jak kiedyś wspomniałem lewe filary będę "przewlekał", a prawe "sztukował" z odcinków.

Pozdrawiam

--

 
16-02-22 10:11  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Każda nawet najmniejsza aktualizacja cieszy. Z okrętami jest tak, że nawet gdyby wychodziły 2 w ciągu roku to i tak nie obrobi. hehehehe Więc może się wydawać, że jest ich i tak niewiele w stosunku do samolotów. Co nie zmienia faktu, że i tak nawet to co jest. Nawet już po filtrowaniu na to co by się chciało skleić, powoduje, że jedynie rośnie kupka wstydu nigdy nie sklejonych modeli.

 
16-02-22 12:43  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
kolejny drobny wpis :)
Dziś głównie górna część tej platformy. Przybyły "burty" xD



Jakieś wzmocnienie od spodu:



Wyposażenie tej platformy długo było sporą zagadką. Na planach było zaznaczonych kilka gratów, jednak niektóre z nich nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości, np. ta duża budka z bulajami z przodu.





Warto kuknąć też co zaproponowali twórcy modeli do gier. W przypadku WT widać jakby wzbogaconą, ale inspirowaną profilami morskimi wersję. Zrobili z tego jakieś wywietrzniki, czy co to może być?





Z kolei w WoWs autora troszkę poniosło z wymiarami tego pomostu- burty sięgają zbyt daleko do przodu. Brakuje dwóch reflektorów, w ich miejscu pojawiają się jakieś malutkie dalmierze(?), które rzeczywiście istniały, ale ich miejsce było bardziej z przodu nadbudówki.



Dwie fotki, które potwierdzają niektóre z moich obserwacji :P Niestety, te okolice po ostatnich modernizacjach są dość słabo udokumentowane :/





Na razie stanęło na czymś takim.





Dziękuję i pozdrawiam :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 46Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024