FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 43 z 46Strony:  <=  <-  41  42  43  44  45  ->  => 
11-11-23 21:54  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wygląda zachęcająco.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-11-23 10:39  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Jeszcze mi się nie zdarzyło aby łódka pasowała do podpór.
Poprawisz podporę (nie łódkę) i będzie dobrze.

Rysunki - cieszy mnie ogromnie tendencja projektantów do powrotu do zamieszczania normalnych rysunków i rezygnacji z modnych, bardzo niepraktycznych tzw. renderów. Niektóre elementy można narysować w kolorze (jak np. instrukcje Tomka Urmanina). Jak dojdziesz do szablonów, bardzo proszę podaj ich grubości i kolor. To zdecydowanie umila prace.

Śruby napędowe - mnie się wydają dobrze narysowane i ukształtowane; na wielu modelach (nawet u znanych w kraju mistrzach szkutniczych) płaty są płaskie, rzadko kiedy odpowiednio ukształtowane, bez zaznaczenia krawędzi natarcia i spływu; w modelach samolotów bardzo zwraca się uwagę na śmigła, w pływających rzadko kto się tym przejmuje.

Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-11-23 12:04  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
dzięki Karas za miłe słowo. Staram się miejscami odgapiać od bardziej doświadczonych projektantów :P

97 Ciiiiii.... Nie ma co straszyć potencjalnych nabywców :P
Działek nie ma wiele, łącznie 10 i to dwóch typów. To nie Yamato :D
Może i model jest zdetalizowany, ale praktycznie nie ma w nim "białych pól" do przyklejenia części. Teoretycznie sporo elementów możnaby nie przykleić i model wyglądałby jak skończony ;)

żółtodziób post przeczytany, mniej więcej czaję o co chodzi.
Śruby rysowałem dość dawno i swego czasu było to "best i can do" xD
O ile poprawienie samych skrzydełek nie było mega pracochłonne (niżej próba)



tak w przypadku rysunków zaczyna się robić problem :/



W przypadku zaznaczonych na zielono jest to proste i zajmie niedługo.
Z tymi czerwonymi zaczyna być problem. Nie jestem w stanie ustawić sobie drugi raz identycznie modelu by cyknąć rysunek.
Za każdym razem gdzieś się "rozjeżdża" :/
Pierwsza próba to jakieś skalowanie rysunku by te łopaty w miarę siadły, a resztę próbować dociągnąć ręcznie. Nie gwarantuje to jednak sukcesu i może wyglądać dziwnie.

Druga, to niestety robienie obu rysunków od nowa. Co prawda rysunek w Rhino wyskakuje po jednym kliknięciu, ale potem niestety trzeba go oczyścić ze zbędnego badziewia,
głownie niepotrzebnych krzywych, a to już trochę zajmuje. Większość znaczników części również nie siądzie tam gdzie trzeba,
trza będzie przesuwać je jeszcze raz :(
Na samą myśl o tej opcji lekko "skręca" mnie w brzuszku xD Może wyjść kilka dodatkowych godzin roboty xD

Trzecia opcja, to zostawić te dwa rysunki w spokoju, a resztę poprawić. Tylko wtedy pojawi się pewna niespójność :/
Albo poprawić jeszcze ten rzut od spodu. Na rysunku całego kadłuba od dziobu łopaty są ledwo widoczne :P

Chyba, że w Rhino jest jakaś magiczna opcja, by ustawić model dokładnie w tym samym położeniu, co jest na rysunku?
Bardzo możliwe, że o czymś jeszcze nie wiem...
Ciekawe, jak sobie radzą z podobnymi zagwozdkami bardziej doświadczeni projektanci :P

Adam :P Dziękuję ;)

Winek do bliźniaczej łódki postawionej obok podpory pasują prawidłowo, więc problem tkwi bardziej w poszyciu tej ostatniej łodzi.
Ciężko nadać jej właściwą "objętość" z jednego kawałka kartonu. Czy jest sens dodawać drugą wersję podpory? Teoretycznie wiele miejsca nie zajmie...

Co do instrukcji w kolorze- ja byłem jak najbardziej za, wydawca niestety mniej xD Chyba głownie chodzi o koszty...
W przypadku olinowania planuję zrobić kilka renderów i gdzieś je wrzucić. Tam będzie mogło być kolorowo do bólu :P

Grubości drutów mam raczej ujęte. Z podaniem koloru mogą być trochę jaja, bo kamuflaż :P Ale jakieś uwagi, by druty na topie masztu malować na czarno,
a te na łódeczkach powinny być mosiężne, można spróbować gdzieś ująć ;)

Dziękuję i pozdrawiam

--



Post zmieniony (20-02-24 23:51)

 
13-11-23 12:30  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Cordel

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Z łódkami żaden problem. To tylko sugestie.

Odnośnie śrub taka uwaga - na zaprezentowanym przez Ciebie lewym zdjęciu "góra", górna śruba jest fatalna, posiada tylko wygięcie; dolna jest już dobra, odpowiednio skręcona i taki kierunek proponuję trzymać; lewe zdjęcie w perspektywie przedstawia właśnie tę górną, złą śrubę i dobrze byłoby to poprawić.

Jednak nie znam się na projektowaniu i nie wiem, czy taki rysunek można uzyskać. Niezależnie od instrukcji, każdy modelarz powinien ukształtować śruby właściwie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
13-11-23 12:55  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Pokazany w Osowie model Suzuya miał śruby zrobione niemal idealnie :) nie wiem czyj to wykon (Fantoma - Artura ?) ale jakby autor wrzucił zdjęcie było by fajnie

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
13-11-23 14:01  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoy!

Winek napisał .....Odnośnie śrub taka uwaga - na zaprezentowanym przez Ciebie lewym zdjęciu "góra", górna śruba jest fatalna, posiada tylko wygięcie; dolna jest już dobra, odpowiednio skręcona i taki kierunek proponuję trzymać; lewe zdjęcie w perspektywie przedstawia właśnie tę górną, złą śrubę i dobrze byłoby to poprawić.

Jednak nie znam się na projektowaniu i nie wiem, czy taki rysunek można uzyskać. Niezależnie od instrukcji, każdy modelarz powinien ukształtować śruby właściwie.

Zgadzam się całkowicie z Winkiem. Cordel pamiętaj, że jednostki dwuśrubowe posiadają śruby: prawoskrętną i lewo skrętną. Często projektanci o tym zapominają :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
01-12-23 01:11  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
BlackBear   

Siema.

Cordel to Twój Trento wyjdzie z GPM?

--
BlackBear

 
01-12-23 06:49  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
52olej 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Na pewno nie teraz jako ten, który został właśnie zapowiedziany.
Jak możemy przeczytać, GPM wyda projekt, który ma już 4 lata autora Tomasza Urmianina. Cordel wspomniał, że widział surówkę tego autora. Model będzie przedstawiał wygląd okrętu na rok 1929 czyli bez kamuflażu.
Początkowe plotki mówiły, że i Cordel chce wydać swój projekt z GPM co jest już raczej mało realne a z ostatnich wpisów można wywnioskować, że rozmowy z jakimś wydawcą trwają skoro narzuca instrukcje w czarno-białym kolorze. Nie ukrywam osobiście, że ten tutaj prezentowany o wiele bardziej mi się podoba i chyba poczekam.

Post zmieniony (01-12-23 07:40)

 
01-12-23 11:53  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

GPM właśnie zapowiedział zakończenie działalności, więc "cordelowe" Trento pójdzie chyba gdzie indziej ?

--

Post zmieniony (01-12-23 11:54)

 
01-12-23 12:13  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Trento Tomasza Urmianina w GPM niebawem. Projekt sprzed 4 lat.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1199705510946154&set=pcb.1199705904279448&locale=pl_PL
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1199705637612808&set=pcb.1199705904279448&locale=pl_PL
https://www.facebook.com/photo?fbid=1199705667612805&set=pcb.1199705904279448&locale=pl_PL

--

Post zmieniony (01-12-23 12:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 43 z 46Strony:  <=  <-  41  42  43  44  45  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024