FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 46Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
11-03-21 15:35  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Umiesz zrobić dzień, nie ma co.
Proszę o więcej i częściej i zbliżenia. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
12-03-21 06:50  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Też dołączam się do prośby o więcej najazdów kamery na detal.

 
12-03-21 07:05  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomitości!
To dla mnie zaszczyt, że się znamy. Z tym większym szacunkiem będę ściskał Twoją dłoń kiedy się spotkamy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-03-21 10:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Syjek cieszy mnie pierwszy chętny do spróbowania się z tym projektem, z drugiej strony czuję lekki niepokój :P
Wiele znaków wskazuje na to, że wydawca jest. (GPM)
dokker ładny kamuflaż to zasługa Rudolfa Claudusa :) Również bardzo mi się podoba.
StuG przez jakiś czas spróbuję jeszcze zostać wśród ludzi xD Dzięki :)
ceva , Karas więcej zdjęć będzie, zbliżenia również, za to z tym "częściej" może być problem. W przypadku tego modelu nie mam tak komfortowej sytuacji, jak w przypadku Japończyka, gdzie po prostu wrzucałem zaległe zdjęcia gotowego już modelu. Przed pocięciem części będę musiał je jeszcze rozłożyć i pokolorować, co na razie zżera mi sporo czasu. Zastanawiam się również, czy przy okazji nadbudówek nie zacząć w jakiś sposób ich numerować/oznaczać, bo prędzej czy później będzie można się pogubić :P Szykuje się więc dość długa "krucjata".
MARIUSZ bez przesady xD Nie pokazałem przecież nic nadzwyczajnego... :)
Na samą myśl o jakichś wystawach i spotkaniach z innymi modelarzami trochę "nostalgłem" :D Dobrze, że udaje mi się załapać choć na 'GEKO' i 'PIWKO' w formie online :)

Dziś jedno zdjęcie, trochę robocze :P Stępka, mimo "gargantuicznych" rozmiarów krowich ziober jakoś siadła :P



Pozdrawiam i dziękuję :)

--

 
28-03-21 20:07  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
drobny wpis, żeby nie było, że okręt razem z wątkiem poszedł na dno xD
W ostatnim czasie niestety dłubałem więcej w 3D, niż w kartonie. Udało mi się poprawić te pomosty działek, padło na opcję nr 1.
Przy okazji odkryłem również inny błąd, w stosunku do oryginału. Rysunek trochę w stylu Jacka Gmocha, ale może ktoś zczai "co autor miał na myśli" xD



Fotka oryginału, widać, że pomost działka zaczyna się mniej więcej w tym samym miejscu, gdzie kończy główna bryła nadbudówki (podobnie jest również w modelu z gry WoWs)



Małe porównanie, przed i po.



Zmieniłem również grubość pomostu z 0.6 na 0.2 mm. Czemu taka grubość? Fragmenty tych pomostów były z blachy perforowanej, które można by zrobić w przyszłości w formie fototrawki :)



W przypadku zostawienia tych 0.6 mm w miejscu styku z fototrawką powstawałby dziwny uskok; trzeba byłoby również kombinować z podporami. Trochę miałem wątpliwości, czy pojedyncza wersja kartonu to nie za mało na te pomosty, ale w sumie nie będą one wystawione na jakieś wielkie obciążenia. W miejscach, gdzie są nadbudówki, łączna grubość będzie 0.8 mm.
Zresztą, wszystko wyjdzie w podczas klejenia... Jak okaże się to niesklejalne, to znowu będę przerabiał xD

Przerabiałem również graty i ich ustawienie na nadbudówce za tylnym kominem. Wrzucam tylko zmiany w podstawie pewnej platformy :)




A tutaj już coś z kartonu. Jakieś cóś na dziobie, nie wiem jak to się nazywa, ale cieszę się, że udało się to zrobić w formie przestrzennej, a nie płaskiej :P



Śruby. Ich fotka pojawiła się w relacji z Japończyka, ale tu jest ich miejsce. Klejąc doszedłem do wniosku, że 4 liski to za mało, bo mimo prób zaoblenia wychodzą trochę kanciaste. 8 to z kolei już za dużo, dlatego planuję zrobić też wersję z 6 ząbkami.



Szkielecik steru.



Końcówka wklejania kluz? na dziobie. Mimo trudnych kształtów jakoś siadło, sporo z tych elementów zostanie jeszcze zakryte innymi częściami.



Pozdrawiam

--

 
29-03-21 08:36  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Odnośnie platformy, mam jedno ale. Ale czy zdjęcie jest zrobione od boku? czy pod kątem? Pytam bo otwory pod platformą się nie schodzą, na zdjęciu widać, że najbardziej na zewnątrz jest otwór, a nie węzłówka. Dodatkowo widać że działo też jest pod kątem. Więc jak już założymy że zdjęcie nie jest wykonane prostopadle do burty, to wcale bym tak się nie przywiązywał do tych wymiarów, bo w sumie nic z tego nie wynika. Tzn nie da się oszacować odległości, gdzie co się zaczyna czy kończy.

Ten mały "dzyndzel" to pod gruszką w wodzie jest?, ładne, bardzo ładne.
Śruby też bardzo ładn. Nie jestem przekonany do samych płatów, czy powinny być tak grube na spływie.

hehe, dziób i generalnie przejście pokład burta w tym miejscu to koszmar, u Ciebie wygląda przekozak: ]

pozdr i nieustannie siem przyglądam siem: ]

Post zmieniony (29-03-21 08:37)

 
29-03-21 23:22  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć Karas,
cieszę się, że podglądasz i czuwasz :) Dzięki :P
Zdjęcie jest oczywiście pod kątem, jednak wydaje mi się, że pewne granice tych elementów można jednak dostrzec :)



(niebieską strzałką zaznaczyłem jeden z pięciu filarów nadbudówki. Wygląda na to, że szedł trochę inaczej niż u mnie. Czyli kolejny element do poprawki, a już przynajmniej raz go przestawiałem. Niestety, przechodzi on przez prawie wszystkie poziomy nadbudówki i jak w jednym miejscu jego ustawienie się zgadza, to w innych miejscach zaczyna się robić dziwnie :/ Ale o tym innym razem... )

Niestety, rejony śródokręcia są dość kiepsko udokumentowane zdjęciami, a jak już są, to jakość jest koszmarna :/ Zdjęciami bliźniaka również nie mogę się wspomóc, bo miał te pomosty jeszcze bardziej przesunięte ku rufie ^^

Dwa inne zdjęcia:





Jeśli chodzi o "działo pod kątem", to kiedyś miałem nielichą zagwozdkę, czy ten pokład na nadbudówkach miał spadek na boki, czy był płaski...
Patrząc na ten rysunek, powinien być wypukły i to podobnie jak pokład:



A podstawy dział powinny mieć w przekroju kształt klina. Jednak na fotografiach (choćby tych z poprzedniego posta) odstęp osłony działa od jego podstawy wydaje się dość podobny. Jakiś minimalny spadek prawdopodobnie tam był, wydaje się, że szedł w kierunku obu tych ściętych rogów platformy. Ostatecznie jednak wybrałem opcję płaską...

Tak wyglądał drugi wariant, z krzywizną taką jak miał kadłub. Moim zdaniem deczko dziwnie xD





"Dzyndzel" jest pod gruszką, podejrzewam, że miało to jakiś związek z obsługą trałów/parawanów?

Na dziobie pojawiły się kolejne koszmarki :P To wkurzające łączenie na czerwonym, największym "oczku" już usunąłem w docelowym projekcie, na surówce jednak tak już zostanie. Pozostałe 2 łączenia powinny częściowo zakryć kotwice :)



Pozdrawiam

--

 
02-04-21 12:15  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
parę fotek skończonego układu napędowego :)









Pozdrawiam

--

 
02-04-21 12:38  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mega, kawał solidnej roboty mnie tu się widzi. Szkoda może jednak, że nie maznąłeś tu i ówdzie pędzelkiem, ja rozumiem ortodoksyjne podejście, ale wyszło by to na plus., bo nie wszystko da się schować. Nie mniej, klasa. Jeszcze przypnę się do wałów, tzn wszystkie te zwijane elementy tak bym ustawił, aby schować szef w kierunku kadłuba, tak aby były najtrudniejsze do zobaczenia.
Mam pytanie co do zakrytych bulai, to grafika czy faktycznie w 3d: ], tzn naklejone? Wydaje się naklejone i w dodatku piekielnie dobrze naklejone.
Wszystko mnie się tu podobuje; ] hehe pozdr

Post zmieniony (02-04-21 12:39)

 
02-04-21 14:48  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
orkan   

A mnie zastanawiają wewnętrzne podpory zewnętrznych wałów śrubowych oparte o opływki pochew wałów wewnętrznych.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 46Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024