FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
30-04-23 16:12  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Przyszedł czas na coroczną aktualizację budowy :) Zmogłem wreszcie ten układ jezdny. Złożenie kół napędowych i napinających poszło bez problemów, za to gąsienice są ostatecznie ze skanów. Nie żeby ich budowa była jakoś bardzo trudna, ale okazało się, że wycinania takich małych otworów musiałem się nauczyć i dwa razy efekt nauki posłałem do kosza. Za trzecim podejściem uznałem, że jest już akceptowalnie. Ostatecznie to chyba najlepszy układ jezdny jaki do tej pory zrobiłem.



Wykonałem też zdecydowaną większość górnej płyty. Teraz zrobię sobie przeskok do wieży.


--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
28-06-23 19:44  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Po zakończeniu układu jezdnego jakoś o wiele przyjemniej się siada do tego tygryska i tym sposobem zmontowałem wieżę. Lufa właściwie też jest już dopasowana i prawie gotowa, ale na razie jej nie montuję bo mam przekonanie graniczące z pewnością, że tylko by mi przeszkadzała w dalszej budowie. Aparat w moim telefonie mocno głupieje przy sztucznym świetle, wszystkie fotki były robione w tym samym miejscu i przy tej samej żarówce, a praktycznie każda jest inna, wystarczy trochę inaczej pochylić urządzonko i kolor już jest inny.




--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
29-06-23 09:41  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czysto i pasownie. Gratki za umiejętności.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-06-23 10:52  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

I o to chodzi. To co ma być proste jest proste. To co ma być okrągłe jest okrągłe. A wszystko czyste i staranne.
Pierwszorzędna robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-06-23 11:25  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

podziwiam dobór kolorów pod retusz

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
29-06-23 21:54  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Świetna robota i jeszcze świetniej dobrany retusz. Szacun!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
29-06-23 22:16  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

jhradca, stary, Piotr P.

Dziękuję, jak nic nie zepsuję do końca budowy to może być mój najlepszy model jak do tej pory.

97, Piotr P.

Z tym retuszem to nie jest aż tak pięknie, w świetle sztucznym wygląda idealnie, w dziennym nieco gorzej bo farbka jest ciemniejsza niż wycinanka. Używam Pactry A96, jest to taki kolor piaskowy ale taki trochę w brąz a wycinanka wpada trochę w pomarańczowy. Tak długo jak to tylko retusz i nie muszę malować większych powierzchni to jest dla mnie do przyjęcia. Nic lepszego i tak bym raczej nie umiał namieszać, a pół słoiczka akurat leżało w szufladzie.

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
30-06-23 09:03  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Józef   

Witam
Kiedyś go kleiłem i jeśli się nie mylę było gąski z pojedynczych ogniwek. Skleiłem z takowych i efekt piorunujący. Nigdy gąski z paska nie będą się tak układały na kołach jak z pojedynczych ogniwek. Nie było zbytnio roboty bo ogniwka są dość duże... Nie wiem czy to ten sam model bo mój kotek był taki żółtawy...

Pozdrawiam...

 
01-07-23 13:40  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Super czysto, podoba mi się taki standard :)

 
25-07-23 18:20  Odp: [R] PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 1:25 MM 4-5/98
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Pogoda jakoś dopisuje więc udało się ukończyć tył.



Zostało już niewiele elementów, więc następnym razem to już będzie galeria na zakończenie tej trwającej o wiele za długo relacji :)

Józef
W tym Małym Modelarzu projektant nie przewidział gąsienic z pojedynczych ogniwek, więc jednak musiałeś kleić innego kota. W sumie to prawie każde wydawnictwo ma swojego, więc jest z czego wybierać :)

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024