FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-01-21 18:32  [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak do tego doszło nie wiem...
A tak na poważnie, podobno pasowanie oklejek burt na dziobie i rufie jest średnie, trzeba jakieś kliny wycinać. Żeby mieć coś sensownego do powiedzenia postanowiłem skleić kadłub i ewentualnie wprowadzić poprawki. Na początek oczywiście szkieleck, który się fajnie składało, wymagał jedynie minimalnych poprawek na wpustach. Ogólnie wydaje mi się, że się spodoba "podposzyciowcom" :D



Oczywiście żeby nie była to robota "o przekonanie" zrobię go w kolorze a potem się pomyśli, z tą różnicą, że nie będzie to kolor z opracowania :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-01-21 22:32  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Niezły kajak, New Mexico bliski końca? ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
11-01-21 18:18  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jak do tego doszło......? no też jestem w szoku ! Ło rany od razu żałuję Twojego czasu :-)
Co będzie z tym fajnym pancernikiem ?
Pzdr

 
02-02-21 11:36  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Roboty ciąg dalszy:



Jak na moje doświadczenie "doliniowodniowca" poszycie jest całkiem ok, wszelkie niedoróbki wynikają z tego, że wycinałem je tylko nożyczkami i jakoś tak się mocno nie przykładałem. Poszycie ma podział blach, które bardzo ładnie się łączy, chyba wykorzystam ten fakt i jak kiedyś tam dokończę ten kadłub zrobię oddzielne paseczki :D

Teraz czas na burty, powód dla którego w ogóle robię ten kadłub, coś tam podobno nie pasuje,

I jeszcze skala porównawcza:



Oznaczenie na laserach jest nr 202, więc Mexico będzie miał najpewniej 203, wnioski wyciągajcie sami.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-02-21 12:03  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

oooooo żesz Ty.... rip NM : \
Ale grut że robisz to z pasją, szkoda tylko że nie do końca, ale jak zabawa to zabawa, nic na siłę.
Pozwole sobie na komentarz odnośnie "blaszkowania" poszycia dennego. IMO mega fajny pomysł, ale przyznam, że troche gryzie mi się to z naturalnym podziałem na oklejki z kartonu. Tzn, te namalowane gdzieś coś tam się gubi, co prawda mamy tu mistrzów kierownicy, co pewnie będą umieil to tak połączyć, że nikt nawet lini podziału nie uświadczy, ja natomiast raczej sobie z tym tak nie poradze.
Bardzo fajnym kompromisem jest to co wymyślił, choć może bardziej zaaplikował Artur do swojego nowego projektu. połączenie klasycznych oklejek z naklejonymi pasami. hehehehehe Choć ja sam osobiście NAJCHĘTNIEJ to bym widział osobne paski poszycia, tak jak to robi Seahorse w swoich projektach, a może nawet osobne blaszki? heheheheehe: ]

Rozumiesz, tak sobie jęczę, bo mogę, jest super i fajnie, że rozwijasz temat, bardzo cieszy aktualizacja.
pozdr

 
02-02-21 12:12  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tych blach nie będzie w wycinance, zrobię (jak zrobię) tylko na tym kadłubie dla siebie i nie poprzestałbym na dnie, tylko cały kadłub.
Ja mam sprawdzić sklejalność kadłuba i wprowadzić drobne poprawki w detalach nic więcej, nie mam zamiaru ani chęci na przerabianie całego modelu.

Sklejam jeszcze burty i wracam do klejenia Mexica, jak już pisałem pancernik na plikach jest gotowy tylko dokończyć klejenie trzeba, w wydawnictwie jest zachowana kolejność na którą nie mam wpływu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-02-21 12:30  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Adam, szkoda twojego czasu na takie coś...

--
wydawca przez małe "w"

 
02-02-21 12:39  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

aaa Widzisz, ja to zupełnie nieobyty jestem. Czyli Ty to tylko testujesz, a ja żem sądził, że Ty przesiadkę żeś se zrobił na nową łajbe, hehe.
gitarka: ]

Post zmieniony (02-02-21 12:40)

 
07-03-21 22:51  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam, sprawdzanie kadłuba dobiegło końca. Gdy elementy przykładałem do szkieletu pojedynczo na sucho jak na niemieckim forum, faktycznie słabo to chciało pasować, ale tu wcale nie trzeba dorabiać jakiś klinów i niszczyć sobie wyglądy burty. Wystarczy postępować zgodnie z opisem i wychodzi elegancko :D Sposób rozwiązania rufy może nie jest najbardziej lubianym przez modelarzy, ale jedyny jeśli się chce uzyskać ładną linię rufy z boku.
Dziobek wygląda super, sklejone elementy trzeba ładnie naciągnąć do tyłu i dopiero dociągać delikatnie do wręg.



Nie jest to przyklejone na gotowo, Rozważam dorobienie podziału blach i może kiedyś to dokończyć w wersji z zatopienia, albo ktoś będzie chętny:D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
08-03-21 06:51  Odp: [R]Budowa testowa kadłuba Wilhelm Gustloff 1:200
CardShipModelist   

Pięknie to wygląda. Gratulacje.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024