FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
01-07-22 15:11  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Przy lampach opadła mi szczęka, przy sprężynach wyrwało z butów, ale po zobaczeniu napisu Bosch to chyba będę potrzebował psychoterapii...
Piotrek, po prostu nie mam słów, jest wyśmienicie :)

 
02-07-22 09:01  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Ani milimetra zbędnego kleju nie wyszło !.. To jest coś. ! Wizytę u psychiatry mam dopiero w wrześniu... Nie wytrzyman...

 
02-07-22 20:12  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzięki Panowie. Miło mi, że mogę zadbać o Wasze zdrowie psychiczne :-)

Piterpanzer odezwę się do Ciebie jak wrócisz z urlopu. A odnośnie tylnego notka to było dokładnie tak jak piszesz. Z tego co doczytałem w sieci to czerwone światło było światłem pozycyjnym a za stop odpowiadało światło pomarańczowe.





W oczekiwaniu na pierwsze relacje zdjęciowe z konkursu w Ścinawce posklejałem dzisiaj lufę MG34. Posiłkowałem się zdjęciami znalezionymi w sieci. Pactra którą malowałem okazała się nieco za gęsta i szczegóły są niestety mało widoczne. Nauczka na przyszłość. Czy ja już wspominałem, że nie lubię malować? :-/





--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-07-22 22:43  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Miałem jeszcze napisać, że drucik z tyłu lampy opierał się o nią i w ten sposób klinował pokrywę z napisem Bosch.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
02-07-22 23:13  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ja tu widzę jeszcze pewne pole do popisu :1 - wspomniane wcześniej - wycinane ryfle i 2 - papierowe spawy. Popisu cierpliwości oczywiście bo przy tych lampach i napisie to pikuś od technicznej strony.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-07-22 00:16  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

No i mógłby jeszcze strzelać.

--
serwusik

 
03-07-22 09:39  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Oczywiście papierowymi nabojami.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-07-22 08:31  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotr - też jestem na urlopie, ale nie mogłem się powstrzymać, by po raz n-ty ;powtórzyć, że jesteś magikiem:-)
Magikiem cyhstości, precyzji i fotografii:-)
Pół zdjęcia, a można się w nie wpatrywać godzinami:-)
Reflektory zabójcze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-07-22 09:43  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Żarty z amunicją żartami ale ja zastanawiam się czy nie warto było "zatkać" jarzmo kuliste karabinu. Chodzi o wypełnienie niemal pionowymi i poziomymi ściankami wnętrza kwadratowego otworu. Jeśli jarzmo jest już przyklejone to zadanie będzie ciężkie a efekt nie pewny...
Poza tym, a może przede wszystkim poziom wykonania zachwyca niezmiennie i światła po prostu wymiatają. Poziom uszczegółowienia jest niezwykle wysoki ale czystość i precyzja jeszcze większe. Notek wykonany od podstaw to zupełnie inne światło niż to wycinankowe. Okablowanie też znacząco poprawa efekt końcowy. Czekam na więcej.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
04-07-22 17:02  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Piterpanzer - Zgadza się. Haczyk był zamontowany na trzpieniu mimośrodowo i w pozycji opuszczonej zaciskał na lampie opaskę pokrywy. Podniesiony w górę uwalniał opaskę co pozwalało zdjąć pokrywę lampy.


U mnie wygląda to troszkę inaczej ze względu na fakt, że haczyk dorabiałem później i nie chciałem już zrywać opaski z lampy żeby jej nie uszkodzić. Ale z odległości jednego metra nic nie widać :-)) Wysłałem Ci też wiadomość na maila odnośnie napisów.

jhradca, Lelum Polelum, stary - Panowie proszę, miejcie litość ;-)

StuGu - Zawsze wydawało mi się, że sposób w jaki budujący przedstawia swój model świadczy o poziomie szacunku który ma w kierunku oglądających. Nie zawsze jest możliwość rozłożenia tła i zrobienia sesji z postępów, wtedy powstają zdjęcia warsztatowe, ale staram się przynajmniej żeby były ostre, wykadrowane i w miarę dobrze oświetlone, choć z tym mam narazie największy problem. No i lepszej jakości zdjęcia zawsze dodają kilka punktów do jakości modelu ;-)

danielw jarzmo jest już wklejone na amen i MG też. Zabieg który proponujesz świetnie przedstawił i wykonał brzydal w swoim Tygrysie ale u mnie już trochę na to za późno no i to trochę nie moja liga ;-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
07-08-22 15:09  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Czołem!

Zbyt wiele ostatnio nie pomodelowałem ale udało mi się skończyć podnośniki 15T. Ogromna w tym zasługa naszego forumowego kolegi danielw który udostępnił mi swój projekt. Ogromnie Ci dziękuję Daniel :-)


Po wydrukowaniu na normalnym papierze elementy przeniosłem na czarną barwionkę. Wzory przyklejałem punktowo na BCG dzięki czemu później ładnie się odklejały po lekkim zwilżeniu wodą.



Elementy korby wykonałem z nawiniętej na drucik bibułki do papierosów.



Potem już poszło z górki :-)



Podnośniki nieco podrasowałem posiłkując się zdjęciami i informacjami z tej strony . Trochę mnie to rzeźbienie wymęczyło ale ostatecznie wyszło chyba całkiem nieźle. Na koniec zagruntowałem całość lakierem błyszczącym Revell 01 i na to poszedł mat Tamiya XF-86 ale pomimo tego jeszcze się gdzieniegdzie błyszczy. Mam nadzieję, że to zniknie po ostatecznym lakierowaniu całego modelu.



--
Pozdrawiam
Piotrek

 
07-08-22 16:40  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo ładnie wykonane.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
07-08-22 18:45  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za dobre słowo Piotrze. Podnośniki wyglądają świetnie, aż czuję się zmotywowany żeby wykonać mój jeden egzemplarz już nie w formie białego prototypu, tylko na gotowo z kolorowego z zapasu koloru Tymczasem śledzę dalej z uwagą.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
08-08-22 08:38  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękna robota:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-08-22 09:23  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Dżizus krajst !!!!

 
08-08-22 14:26  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Elegancko :)

 
19-09-22 12:11  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no to chyba już finisz będzie :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
19-09-22 12:21  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Zgadza się. Galeria będzie pod koniec tego tygodnia :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
20-09-22 12:57  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Piotrze P. Przejrzałem całą twoją relację od początku. Powiem krótko wymiatasz pod względem czystości klejenia i wkraczasz na nowy poziom jeśli chodzi o klejenie w standardzie. Majstersztyk w czystym wydaniu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
21-09-22 14:43  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Z każdą aktualizacją rozwaliłeś Panie system...

Nie dość, że człek nie ma czasu na sklejanie, to oglądając taki poziom wykonania zastanawiam się, czy w ogóle coś dalej sklejać 😁😁

 
24-09-22 20:25  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Witam wszystkich!

Im bliżej końca tym ciężej było mi zabrać się za model, zwłaszcza że ostatnie elementy były głównie dorabiane od podstaw. Nie wiem czy trochę nie porwałem się z motyką na słońce, gdyż pomimo tego, że elementy wychodzą nawet spoko to jednak trochę się przy nich męczę i niekiedy się zmuszam, a chyba nie do końca o to chodzi w tej zabawie. Następny projekt będzie raczej już z tych wszystkomających ;-) Nie mniej jednak spiąłem poślady i zasiadłem do Tygrysa robiąc sobie kilkudniowy maraton i tak oto powstała... gaśnica.


Ta wycinankowa była zdecydowanie zbyt uproszczona więc ją nieco ulepszyłem. Niestety gamoń ze mnie okrutny bo zrobiłem ją z piaskowego zapasu koloru a w miejscu gdzie miała być przyklejona była ciemnozielona plama kamuflażu. Klapa. Po kilku dniach zabrałem się za drugą, już we właściwym kolorze. Zdecydowałem też zrobić nowszy model owej gaśnicy, gdyż znalazłem takowe fotki w sieci:


I w ten sposób, po dniu dłubania, powstała kolejna gaśnica.


Następnie zabrałem się za dorabianie zaczepów, zamków, klamer itp. Posiłkowałem się znalezionymi w sieci zdjęciami elementów drukowanych 3D oraz instrukcjami do blaszek fototrawionych do modeli plastikowych. Miałem tutaj spore obawy czy papier da radę, ale udało się. Gdzie mogłem to wzmacniałem wszystko klejem CA.


Sukcesywnie zacząłem montować wykonane elementy do kadłuba.


Ostatnimi elementami do wykonania pozostały liny holownicze. Wykorzystałem do tego celu produkt firmy Eureka XXL. Ze skanu przygotowałem sobie wzorzec na którym uformowałem linki przed malowaniem. Liny które dostałem miały dość luźny splot więc obydwie dokręciłem ile się dało zanim włożyłem we wzorzec. Po uformowaniu i odtłuszczeniu pomalowałem je najpierw czarnym podkładem GSW Matt Surface Primer a później kolorem A75 Steel Pactry metodą na suchy pędzel. Na koniec warstwa lakieru Tamiya XF-86. Robiłem coś takiego pierwszy raz w życiu i nie wiem czy zrobiłem coś źle ale bardzo łatwo było zedrzeć farbę z linek nawet po lakierowaniu. Musiałem obchodzić się z nimi bardzo delikatnie aby nie zniszczyć ich przy montażu.




Po zamontowaniu lin nie pozostało już nic innego jak tylko obfotografować skończony model :-)

Trochę mnie ten Tygrys wymęczył. Nie jest to zbyt udany projekt jeśli chcielibyśmy go wykonać w standardzie. Ma kilka mniejszych lub większych błędów konstrukcyjnych lecz chyba najbardziej upierdliwe były dla mnie pomyłki w kamuflażu. Co się dało to poprawiłem, wiele elementów dorobiłem od siebie i z ogólnego efektu jestem raczej zadowolony ;-) Model czeka jeszcze ostateczne lakierowanie ale w obawie że mógłbym coś niefortunnie sknocić to galeria będzie wcześniej niż później. W najgorszym wypadku ostaną się poniższe zdjęcia ;-)


Dziękuję Wam koledzy za pomoc a przede wszystkim za doping. Momentami było ciężko ale dzięki Waszej mobilizacji udało się :-)


Zapraszam wszystkich serdecznie do galerii!





Detale


I mój cały kartonowy dorobek :-)




--
Pozdrawiam
Piotrek

 
24-09-22 20:32  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Gratulacje świetnie zbudowanego modelu. Jesteś mistrzem czystego sklejania modelu w standardzie. Model bardzo mi się podoba i wszystkie detale.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
24-09-22 20:36  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratulacje, model wykonany superextraperfekcyjnie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-09-22 20:52  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

I ja przyłączam się do zasłużonych gratulacji.
Brakuje słów żeby wyrazić swój zachwyt, ale to wszystko dzięki twoim umiejętnościom i uporem w dążenia do celu.

Jeszcze raz gratuluję pięknego modelu 😀👍

 
24-09-22 20:54  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

"Wydaje się, że doskonałość osiąga się nie wtedy, kiedy nie można już nic dodać, ale raczej wtedy, gdy nie można nic ująć".
Antoine de Saint-Exupéry

A tutaj mamy po prostu dobrze sklejony model w standardzie. Tylko tyle i aż tyle. Takie wykonanie to dla mnie kwintesencja modelarstwa kartonowego i jednocześnie dowód najwyższych umiejętności. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Gratuluję i pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
24-09-22 21:22  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cóż powiedzieć, trochę szkoda, że już koniec :) Twój model to dowód na potęgę standardu, oraz na to, że warto w standardzie tworzyć. Mnie, i pewnie wielu z nas, ta relacja dawała twórczego kopa, dzięki, że się z nami podzieliłeś swoim doświadczeniem. W ŻADNYM miejscu nie odpuściłeś i każde zdjęcie warte jest podziwiania! Czekamy na więcej :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-09-22 21:40  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Mateusz  



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratuluję, efekt powala :) Czym zamierzasz lakierować?

 
25-09-22 09:18  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szczere gratulację! Kawał dobrej modelarskiej roboty, szacunek!

Pozdrawiam !

 
25-09-22 11:09  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Absolutny TOP!
Relacja i sposób jej prowadzenia, model, warsztat, zdjęcia. Wszystko genialne.
Karton, papier, kleje, retusz są po Twojej stronie i są Ci całkowicie posłuszne.
Gratuluję i podziwiam.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-09-22 11:44  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
yak   

Miód na oczy. Szacun.

 
25-09-22 11:50  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Perfekcja, cóż więcej dodać.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
25-09-22 12:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Totalny kosmos :) Model wygląda super, na zdjęcia jak i każdą aktualizację relacji można patrzeć i patrzeć. Ciekaw jestem co następnego nam zaprezentujesz :)

 
25-09-22 16:34  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Podziwiam klejenie pancerki w standardzie.

Wyszło rewelacyjnie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-09-22 20:18  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Piotrze, ogromne gratulacje z trzech powodów:
1. Po pierwsze za ukończenie bądź co bądź - ale dosyć wymagającego modelu.
2. Po drugie za sposób w jaki ukończyłeś model - osiągnąłeś oszałamiający efekt końcowy. Aż strach pomyśleć jaki poziom zaprezentujesz przy kolejnym modelu :)
3. Po trzecie - w mojej ocenie najważniejsze - za sposób prowadzenia relacji. Tak naprawdę kolejne Twoje posty układają się w dokładny "manual" wykonania tego modelu. Opisujesz nie tylko co wykonujesz ale najważniejsze - w jaki sposób . W relacji widać porządek, oraz to że kolejność sklejania jest dokładnie przemyślana, i kolejne kroki są uzasadnione logicznie. Włożyłeś ogromny nakład pracy nie tylko w sam model ale i sposób dokumentowania postępu prac. Myślę że ta relacja jest ogromnie wartościowa w kontekście tego do czego ma służyć to forum, czyli wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam,
Kuba

 
25-09-22 20:59  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Moi przedmócy powiedzieli właściwie wszystko, co najważniejsze.
Żeby być oryginalnym, trzeba by zacząć przeklinać z zachwytu i "wyzywać" Cię od tych, co im się poprzestawiało w głowie:-)
Ale nie sposób jest przecież przejść obojętnie obok takiego dzieła.

Rzadko widuje się modele broni pancernej wykonane w standardzie, które tak mocno pokazują, że pojazd może wyglądać genialnie nie tylko po pełnej walorce. Ty udowadniasz, że karton, mimo swoich ograniczeń, paradoksalnie tych ograniczeń nie posiada - jeśli tylko weźmie się za niego geniusz:-)

Model jest rewelacyjny - był już podczas budowy.
Tak, jak wspomniał Kuba - wartością nie mniejszą jest sposób prowadzenia relacji.
Brawa za talent, ale brawa również za to, że chciało Ci się podzielić swoim warsztatem z innymi.
W każdym idealnym zdjęciu widać szacunek do odbiorcy. I to się liczy chyba najbardziej.

Zdaję sobie sprawę, że bełkoczę bez ładu i składu bo tak naprawdę, cokolwiek się tutaj napisze, będzie to miałkie w porównaniu z tym, co oglądamy.

Ostatnio tak mnie wyrwał z butów Tygrys brzydala - więc chłopaki - nie zwalniajcie, tylko dalej zmieniajcie nam perystaltykę:-)

Gratulacje Piotr jeszcze raz i dzięki, dzięki przeogromne!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-09-22 07:12  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

Podpisuję się rękami i nogami pod wszystkimi postami,
to co Kuba 2025 zawarł w swoim poście to 100% tego co chciałbym tu wyskrobać.
Relację tą dla mnie osobiście ustawiam w jednej linii z tym co robił Wujek Andrzej.
To nie jest jeszcze jeden sklejony model, okazuje się że można przekroczyć
granice, których wydawało by się że już dalej się nie da.
Każde zdjęcie pokazuje ogrom pracy włożony w budowę modelu, na żadnym ze zdjęć
nie widać kroku w tył, cały czas, z postu na post relacja żre, idzie samo gęste.
Wielkie ukłony i cieszę się że mogłem być świadkiem powstawania
takiego modelu.
Tomek

--
guns

 
26-09-22 09:02  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

masakra :-D

aaa i jedno co mi się rzuciło - jaki kaliber ma ten od Porsche? chyba też 88mm? bo na jednym ze zdjęć, wygląda jakby były różne


--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-09-22 10:40  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję Wam wszystkim ogromnie :-)

Przeczytać takie pochwały od moich modelarskich herosów to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Wygląda na to, że chyba robię coś dobrze z tym kartonem skoro się podoba, ale oczywistym jest że jeszcze wiele przede mną do nauki i udoskonalenia. A skąd? A z Waszych relacji i wiedzy którą się dzielicie i za którą jestem Wam ogromnie wdzięczny. Już chyba to kiedyś pisałem ;-) To forum to przeogromna skarbnica wszelakich modelarskich trików i magicznych sztuczek z której czerpię ile wlezie starając się udoskonalać swój warsztat. Najbardziej lubię relacje z mnóstwem szczegółowych zdjęć gdzie budujący prowadzi niejako czytelnika za rękę pokazując krok po kroku co i jak. Dlatego też starałem się prowadzić swoją relację w ten sposób. Raz z lepszym a raz z gorszym skutkiem ale starałem się :) Ten aspekt również mam nadzieję nieco poprawić. Na pewno muszę skombinować sobie jakieś lepsze źródło światła do fotografowania. Poza tym pokazywanie warsztatu i dzielenie się wiedzą to świetna sprawa która zawsze się zwróci. Szczerze do tego namawiam bo przecież każdy z nas lubi zawiesić oko na świetnie wykonanym modelu, niekoniecznie swoim :-)

Zatem jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję a w odpowiedzi na Wasze pytania to:

Mateusz - plan zakłada położenie warstwy lub dwóch błyszczącego lakieru Revell 01 a później na to mat Tamiya XF-86. Arkusze co prawda zabezpieczałem kaponem przed klejeniem ale obawiam się białego nalotu na retuszowanych krawędziach elementów gdybym położył na to tylko mat. Taka sytuacja nastąpiła gdy lakierowałem układ jezdny :(

Viz- najpierw muszę przebudować swój modelarski kącik bo blat z matą mam zdecydowanie za nisko co skutkuje nieustannym bólem pleców i karku. Jak już to ogarnę to może skleję sobie coś szybkiego, rozrywkowego, może jakiś prosty samolot z WAKu. Chcę sprawdzić jak się będzie zachowywał papier bez kaponowania, jak się będzie retuszowało, kleiło BCG i lakierowało. Taki model eksperymentalny aby się podszkolić. A potem wracam do pancerki. Będzie WAK, będzie zielono i będzie duuuuuuuużo nitów :)

guns - Wujkowi Andrzejowi to ja mógłbym stopy obmywać, ale dzięki za uznanie :)

97 - Po twojej uwadze i poszukiwaniach w sieci znalazłem dane mówiące, że otwór wylotowy hamulca powinien mieć 113mm średnicy. W skali daje to dokładnie 4,5mm. U mnie Tygrys ma 5.5mm a Tygrys P ma 3mm. Jakoś nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Mój błąd i nauczka na przyszłość. Nie mam pojęcia jak to teraz poprawić. Muszę pomyśleć i wrócę z tym później.

I na koniec jeszcze mała ciekawostka :-) Dzięki uprzejmości Pana Tim Crowe, który sam też skleja i promuje modelarstwo kartonowe tutaj w UK, udało mi się dostać na pokaz modelarski w Brampton. Była to impreza skupiona na modelach plastikowych, ale był też stolik dla kartoniarzy.



Wielu zwiedzających, jak i modelarzy, nie było nawet świadomych o istnieniu kartonówek i nie mogli ogarnąć jakie rzeczy można zrobić z papieru. Fajnie było wyjaśniać pytającym zasady, możliwości, podstawowe "co i jak" modelarstwa kartonowego. Największe zainteresowanie wzbudziły modele okrętów z JSC oraz model Fairey Battle z WAKu jako, że to maszyna brytyjska i w skali 1:33 a, z tego co mówili oglądający, w plastiku i w podobnej skali, takowy nie został nigdy wydany. Mi oczywiście najbardziej podobała się pancerka Tima. Świetnie zrobiony Sherman i rewelacyjny Churchill. IS-2 też był super. Demontowana lufa i antena to coś co muszę zdecydowanie zaadaptować :-)
Impreza ogólnie spoko. Przeciszów to nie był, ale też było fajnie :-)

Cześć!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
27-09-22 10:56  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ojojoj ale to nie była uwaga czy przytyk, do Twojej pracy Piotrze, tylko moja ciekawość odnośnie kalibru luf, czyli hamulców wylotowych, bo chyba armaty były te same więc i hamulce też, no to powinno być tak samo - wedle logiki ;-)
i raczej nie jest to Twój błąd ale omyłka projektanta ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-09-22 11:12  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

W żadnym razie nie odebrałem tego jako przytyk. A skąd? :-) Jest tak jak piszesz. Hamulce teoretycznie powinny być te same ale różnią się nie tylko średnicą otworu wylotowego ale również ogólnym kształtem. Aż tak bardzo nie będę się w to zagłębiał ale ten otwór postaram się powiększyć. Dzięki za spostrzegawczość :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
27-09-22 18:32  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model rewelacyjny i wykonany jeszcze lepiej niż poprzednik co nie było łatwe. Świetne uszczegółowienie i uzupełnienia/poprawki to chyba jedyne czego brakowało poprzedniemu Tigerowi. Widać zmianę podejścia do wykonywania modelu i ona podniosła tę wysoko zawieszoną poprzeczkę jeszcze sporo wyżej.
Największe wrażenie zrobiło na mnie sztukowanie niepoprawnych plam koloru, do czego przymierzam się od dawna i w dalszym ciągu nie spróbowałem.
Przy całym szacunku dla Kolegów wykonujących modele malowane, bez sztywnego trzymania się wycinanki czy nawet kartonu, często z zastosowaniem dodatkowych elementów żywicznych/blaszek etc. ja jednak preferuję taki standard. Mimo, że efekt końcowy "czystej" wycinanki nie pozwala na taką wierność jak malowany i brudzony, to jednak przy rewelacyjnym wykonaniu (takim jak np. Piotra) wzbudza nie mniejsze zachwyty.
W standardzie jedynie nieliczni na forum mogą podjąć z Tobą "walkę" na jakość wykonania. Gratulacje!
Dodatkowo także jakość relacji oraz tempo prac zachwycają w podobnym stopniu. Tym bardziej, że taka relacja uczy i bawi oraz stanowi świetny materiał dla każdego kto weźmie ten model na warsztat.
Czekam na kolejny temat.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
27-09-22 19:57  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Chylę czoła przed tak pięknym, czystym i starannie wykonanym modelem w standardzie.

--
http://messer.cba.pl

 
28-09-22 12:37  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję raz jeszcze Panowie. Jest mi ogromnie miło że się podoba.

Wziąłem Tygrysa już ostatni raz na matę i podjąłem próbę rozklejenia hamulca celem powiększenia otworu wylotowego. Operacja się udała :-) Lekko zwilżonym wodą pędzelkiem przeleciałem po spoinie ostatniej sklejki kilka razy aż klej puścił. Na szczęście nie użyłem wcześniej kleju CA tylko BCG więc obeszło się bez problemów. Sztanca 6mm, retusz, klejenie z powrotem i gotowe. Otwór wylotowy ma teraz dokładnie 4,5mm czyli tyle ile ma mieć :-) I wygląda moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Dzięki 97 :-)






danielw Wycinanka, w porównaniu do innych, oferuje przeogromną ilość zapasu koloru więc jest spore pole do popisu. Więcej widziałem chyba tylko w Demagu z GPM. Model nie wyglądałby tak jak teraz gdyby tego zapasu nie było gdyż wtedy wszelkie przeróbki musiałbym malować, a za takim podejściem nie przepadam. Udało się z podnośnikami od Ciebie bo wykorzystałem czarną barwionkę. Jeszcze raz dzięki:-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
12-10-22 18:02  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model wykonałeś wspaniale ! Nic tylko podziwiać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-10-22 18:57  Odp: [R/G] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Pięknie. Nie dość, że standard klejenia jest na górno-półkowym poziomie to same fotografie należą moim zdaniem do jednych z najlepszych na tym forum. Czysto, wyraźnie, doświetlone, soczyste, dobra ekspozycja. Super. Fotkę obu Tigerów ustawiłem na pulpit. Miód.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024