FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 20Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
30-05-22 12:49  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Normalny "wariat" , Szacunek.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
31-05-22 01:55  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Fajnie, że się podoba. Osobiście wydaje mi się, że to głównie zdjęcia robią robotę no ale nie będę się kłócił ;-)

Jhradca rzeczywicie jest tam lekki uskok i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Mogę jedynie zrobić fotkę w zbliżeniu :-)


97 rozpoczynajac budowę retuszowałem temperami ale kiedy pojawiły się pierwsze elementy z drutu przerzuciłem się na akryle pactry i już się tego trzymam. Mieszam na oko. Są podobno jakieś programy na komórkę co to po zeskanowaniu nadruku wycinanki pokazują składowe kolory w procentach ale myślę, że moje oko narazie daje radę.

Karas wybacz, że nie odpisałem wcześniej odnośnie uskoków kamo. Ogólnie to nie chcę farbami ingerować w szatę graficzną modelu. Tam gdzie się dało i było to w miarę wykonalne użyłem zapasu koloru. Wszystkiego nie ma szans w ten sposób poprawić. Trzeba by model pomalować ale to z kolei gryzie się z moją koncepcją klejenia i tym, że naprawdę nie lubię malować :-) Trudno. Zostanie jak jest.

Przy okazji pokażę Wam co było u mnie na macie przez weekend. Nie wiem czy nie są nieco zbyt przymrużone.




--
Pozdrawiam
Piotrek

 
31-05-22 07:55  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Reflektor zrobiłeś fantastycznie ale rzuciło mi się w oczy, że podstawa ma pozostawione czarne linie obrysowe a sam reflektor zasadniczo jest ich pozbawiony. Na tle błotnika z czarnymi ryflami , paradoksalnie wygląda jak malowany 😉 chociaż jest tylko retuszowany.
W tym wypadku wygląda za dobrze 😜😄. Można by rzec: niekartonowo😂.

--

Post zmieniony (31-05-22 09:54)

 
31-05-22 08:22  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Patrząc na ostatnie zdjęcie, gdyby ktoś rok temu zapytał mnie czyja to robota, to powiedziałbym, że Stuga :)... No jest moc, nie ma co, zarówno w detalach, jak i i dużych częściach. Aż żal, że takie grube krechy obrysowe są w tym modelu, a wszędzie nie da się ich wyeliminować. Bo retusz, przynajmniej z tego co widzę na zdjęciach, doskonały.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
31-05-22 10:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

No i tutaj pojawia się dylemat. Same reflektory są przerabiane a podstawy są wycinankowe. Żeby utrzymać model w tym samym tonie trzeba by przerobić wszystko albo nie ruszać nic. No ale fakt, w tym przypadku trochę widać różnicę na wyrost. Spróbuję je odkleić i zrobić od podstaw z zapasu koloru. Powinno być lepiej.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
31-05-22 10:44  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nie !!! Piotr daj spokój z odklejaniem czy przeróbką ! Zdjęcie wyolbrzymia efekt (pewnie niewidoczny lub nieistotny dla innych) i nie ma wpływu na odbiór modelu jako całości. Pewnych "niekonsekwencji" w modelach w standardzie nie da się lub trudno uniknąć. Chodzi przecież o najlepsze wykonanie bez malowania a nie o podkreślenie "kartonowości".

--

Post zmieniony (31-05-22 10:46)

 
31-05-22 11:16  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Coś bym napisał, ale patrząc na jakość sklejania i to co wyczyniasz z kartonem stwierdzam, że mam ubogie słownictwo... :-D

Petarda jednym słowem !!

 
31-05-22 16:59  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Reflektorem rozbiłeś pulę szaleństwa, modelarskiej czarnej magii i sztuk tajemnych, ale podstawa w tej chwili jest zbyt uproszczona.
Jeśli faktycznie masz zapas koloru to użyj siatki podstawy z modeli GPM, np z King Tigera, bo tam chyba po raz pierwszy tak dobrze to zrobiono.
A za pokutę proszę powycinać wrzecionowate ryfle i nakleić na błotnik.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-05-22 18:05  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Guciu - jakiego Stuga? Przecież ten reflektor (i nie tylko) to przykład majstersztyku w najczystszej postaci. Moje elementy są zazwyczaj obsmolone z farby i z farfoclami kurzu:-) Nie mieszajmy gówna z perfumerią:-)

Piotr - nic nie rób, nie przerabiaj, nie odklejaj. Makro wyolbrzymia - to wszyscy wiemy.

Powiedzieć, że jest elegancko to nic nie powiedzieć:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
31-05-22 19:33  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Nooo i gitara :)
Lecisz dalej!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 20Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024