FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
07-10-21 22:15  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Czyli nalezy Ci sadzić pochwały, na które oczywiście zasługujesz, ile wlezie by forum stało sie bogatsze z racji Twojej relacji:-)
Właściwie można powtarzać w kółko to samo.
Być może jesteś żółtodziobem, ale owocem Twojej pracy jest genialny produkt finalny. Niektórzy przez całe modelarskie życie nie dojdą do takiego poziomu, więc się ciesz:-)
Do tego bardzo dobre, wyraźne i dobrze doświetlone zdjęcia.
Nie ma lipy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-10-21 15:52  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jak koledzy powyżej, szczegółowość relacji, czystość i dokładność klejenia oraz retuszu, jakość zdjęć, marudzenie na mało istotne błędy- wszystko to na najwyższym poziomie :) Rób więcej bo z przyjemnością się czyta i ogląda!

 
09-10-21 03:00  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzisiaj będzie szybko i króciutko. Zasłoniłem kratkami szpare przy tylnej płycie i zamaskowałem białe pola kolorem z zapasu. Wyszło nawet tak sobie. Jeśli się przyjrzeć to widać, że coś tam było sztukowane, ale z metra nie ma szans żeby coś dojrzeć:) Próbowałem najpierw retuszować jednak nie wyglądało to dobrze. Robiłem tak, że białe pola najpierw naciąłem po obrysie a potem zebrałem aby wierzchnią, cienką warstwę. Sztukowane wstawki pocieniłem do minimum i dopiero wklejałem na bcg. Podejrzewam, że w dużej mierze powodzenie tej metody zawdzięczam zakaponowaniu wycinanki przed sklejeniem. Inaczej ciężko by mi było zebrać tak cienką warstwę z arkusza.


Plamy z kleju na rogu kratki już nie ma:) Pod tym kątem widać też, że nie wszysto udało mi się wkleić równo. Te niepozorne kratki były dla mnie najtrudniejszym dotychczas elementem do wykonania. Praktycznie wszystko klejone w powietrzu. Cieszę się, że mam je już za sobą:)


--
Pozdrawiam
Piotrek

PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98

Post zmieniony (09-10-21 03:16)

 
11-10-21 08:10  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

witam
strasznie ciekaw byłem jak poradzisz sobie z tym fantem, jestem pod ogromnym wrażeniem techniki,
wyszło koncertowo!
Założę się że błąd jest w opracowaniu i nowa wersja dopiero co wydana nie jest poprawiona.
Skoro się da poprawić ten babol piszę list do św. Mikołaja....
Jeszcze raz najszczersze wyrazy uznania!
Poziom Mistrz!

--
guns

 
11-10-21 08:33  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Świetnie sobie z tym poradziłeś. Chyba to jest najlepsza opcja, bo gdyby to chcieć zamalować to nigdy nie byłoby tak dobrze jak wydruk oryginalny.
Odnośnie najnowszego projektu Tigera (P), to, jeśli dobrze pamiętam, autor na nowo zrobił podejście do tego tematu i chyba nie ma mowy o powieleniu tego błędu. Tym bardziej, że chodziło też o wymiary samego kadłuba.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
11-10-21 08:50  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

Jeśli jest tak jak piszesz to cieszę się ogromnie!
kto wie czy z Nowym Rokiem nie ruszę z budową nowego, starego tygrysa....

--
guns

 
24-10-21 14:05  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Drobna aktualizacja tematu. Zaczepy holownicze wykonałem z drutu stalowego gdyż o wymaganej średnicy miałem tylko taki. Pomalowałem podkładem w sprayu i wymieszaną pod kolor Pactrą a następnie pokryłem warstwą lakieru Humbrol Matt Cote. Po przycięciu naddatku drutu zabrałem się za montaż. Z tylnymi nie było problemu natomiast przednie było dość ciężko osadzić w otworach i podczas akrobacji zdrapałem z jednego zaczepu farbę i musiałem malować od nowa. Teraz zrobiłbym to inaczej i zamontował te uchwyty w czasie przyklejania przedłużeń płyt bocznych (cz.25) ale źle to rozplanowałem i musiałem się trochę pomęczyć. Profil zamontowany pomiedzy tylnymi zaczepami składa się z dwóch elementów, wewnętrznego i zewnętrznego. Niestety układ plam jest między nimi zamieniony i po sklejeniu nie pasuje do plam kadłuba. Główkowałem jak to poprawić ale odpuściłem bo jest to bardzo mało widoczne i jak ktoś o tym nie wie to na bank nie zauważy.



Przy osłonach wydechów znowu miałem okazję poćwiczyć sklejanie pudełeczek i chyba wychodzi mi to mi coraz lepiej:) Wszystkie krawędzie łączone na styk wycinałem trzymając ostrze pod kątem, testując sklejanie metodą tzw. bezretuszową. Wyszło znośnie, choć w tym przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia bo i tak elementy te będą kompletnie zakryte.



Kolejnych problemów dostarczyły mi podstawy osłon czyli części 37a. Przymiarka na sucho pokazała, że części lewa i prawa mają identyczny układ plam kamuflażu. Po lewej stronie jest ok ale po prawej układ jest niepoprawny. Inni modelarze albo decydowali się na zostawienie tego tak jak jest albo malowali cały model. Z racji tego, że ja malował nie będę, a trochę gryzło mnie to w oczy, postanowiłem chwycić za skalpel i troszkę przerobić ten element. Odciąłem kamuflaż, przykleiłem środek części do kabłuba i zacząłem dopasowywać plamy dosztukowując niektóre miejsca z zapasu koloru. Przejścia koloru oczywiście nie wyszły tonowane tylko ostre, ale i tak wydaje mi się, że jest lepiej niż przedtem. Siatkę wykonałem z moskitiery, pomalowałem a następnie wkleiłem na CA.



Po uzupełnieniu imitacjami śrub i nitów prezentuję się to jak poniżej:



I różnica na zbliżeniu:


--
Pozdrawiam
Piotrek

 
24-10-21 14:31  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jak dla mnie elegancko poradziłeś sobie z naprawą kamuflażu na osłonach, ostra krawędź przejścia kolorów na pierwszy rzut oka (a pewnie i na drugi) będzie niezauważalna. A model ogólnie super dobre wrażenie robi :)

Post zmieniony (24-10-21 14:31)

 
24-10-21 19:28  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Super to wychodzi z tymi poprawkami.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-10-21 01:16  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzięki za pochwałę Panowie. To mobilizuje:)
Powoli zakrywam białe pola na kadłubie modelu. Doszło kilka drobnych acz trudnych do wykonania dla mnie elementów. Największe kłopoty miałem z zawiasami bo drobne to, a paluchy mam grube, ale uzbrojony w dwie pęsety jakoś sobie poradziłem. Niestety w ferworze walki nie zrobiłem fotek z pola bitwy więc tym razem pokażę jedynie efekt końcowy.

Troszkę niewygodne było też zwijanie ciasnych, wąskich rurek stanowiących w tym przypadku części zawiasów. Najgorzej było zacząć rolować. Ani w łapkach ani pęsetą mi nie szło. Wziąłem więc najcieńszą szpilkę jaka miałem, zamocowalem w uchwyt, za pomocą odrobiny CA przykleiłem koniec rolowanej części do szpilki, posmarowałem resztę Magikiem i bez problemu zwinąłem ją bardzo ciasno. Na koniec chwyciłem mocno za rurkę i wykręciłem szpilkę ze środka.



Podobnie robiłem lufę MG34 do poprzedniego Tygrysa. Wiem, że Ameryki nie odkryłem i do o wiele dłuższych rurek raczej się ten sposób nie nada, ale może do tej pory znajdę jakiś poradnik:) Rurkę pustą w środku skleję bez problemu a zwijane ciasno sprawiają mi kłopoty.

Uchwyty do pokryw i drewnianych bloków wygiąłem z drutu mosiężnego i pomalowałem Pactrą.



I poniżej efekt końcowy. W późniejszym etapie dorobię jeszcze motylki do mocowań bloków. Coś na wzór takich jak przedstawił Stug w swojej relacji T-50 . Z tym, że ja nie potrafię sobie takowych zaprojektować i będę dziergał na żywca.


--
Pozdrawiam
Piotrek

PzKpfw VI Tiger Ausf. H1 Mały Modelarz 4-5/98

Post zmieniony (30-10-21 01:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 20Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024