FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-04-19 21:27  [R] ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Cześć wszystkim.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, posiadam tylko komórkę i obiecuję, że jeśli dobrnę do galerii to bardziej się postaram. Teraz wracając do samego modelu. Postanowiłem odpocząć nieco od mojego Fuso, muszę po prostu coś szybko skleić od początku do końca aby mieć motywację do dalszej pracy. Przy okazji poćwiczę techniki, które chcę zastosować przy Fuso. Już wiele problemów udało mi się rozwiązać a inne muszę dopracować, tak więc same plusy. Na warsztat wziąłem ORP Pioruna z MM 2001. Kleiłem kiedyś model z 1988 i muszę stwierdzić, że ten starszy paradoksalnie jest wykonany dokładniej niż ten późniejszy (pomijam dorysowane linie podziału kadłuba, chodzi o bryłę samą w sobie). Niestety oba opracowania powielają błędy z Planów Modelarskich, chodzi głównie o linie teoretyczne kadłuba. Dlatego postanowiłem nieco zmienić kadłub i przy tej okazji serdecznie dziękuję Panu Adrianowi Kacz za zezwolenie na wykorzystanie szkieletu z HMS Lance (po niewielkich modyfikacjach). Skoro maluję i tak model postanowiłem także zrobić go w malowaniu z 1943 r. Tutaj mam pierwsze pytanie do modelarzy bardziej zaawansowanych. Mianowicie numer taktyczny zrobię sam za pomocą szablonów, to nie problem natomiast zastanawiam się jak zrobić oznaczenia na kadłubie pokazujące jak bardzo okręt jest zanurzony (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Myślałem o jakichś naklejkach ale nie za bardzo mogę znaleźć coś na sieci. Tu przydała by się pomoc od forumowiczów. Także wiecie teraz co u mnie się dzieje i dlaczego Fuso nadal jest bez update'u.



--

Post zmieniony (04-02-22 10:25)

 
08-04-19 21:31  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Zapomniałem dopisać, na kilku zdjęciach macie porównanie kadłuba z MM z tym od HMS Lance.

 
08-04-19 22:32  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ładnie to wygląda. Gdybym nie wiedział że to papier to bym się zorientował dopiero na zbliżeniach, bo z daleka wygląda jak plastik.

Kto jest autorem opracowania? Dobrze kojarzę że Paweł Mistewicz?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
08-04-19 23:15  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Tak autorem tego opracowania jest Pan Paweł Mistewicz.

 
09-04-19 03:46  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kultowy model kultowego okrętu, zasiadam.

 
09-04-19 10:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
kari   

... jeśli chodzi o oznakowanie zanurzenia (dziób, rufa) uważam,
że najprościej i najefektowniej będzie wykonać (zlecić wykonanie)
kalkomanii z liczbami rzymskimi; oczywiście odpowiedniej wielkości
z zachowaniem proporcji.
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
09-04-19 11:08  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@kari już dostałem kontakt do kilku ludzi, jest też opcja kupienia gotowców ale chyba wolę na zamówienie.

 
09-04-19 12:22  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
09-04-19 12:39  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Wiesław, wrócę jeszcze do porównania kadłubów.
Ten kraciasty pochodzi od "Lance", a gładko-szary od MM-a ?

Pozdrawiam, Zdzisław

 
09-04-19 12:41  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Grigorij     

zapowiada się przednia zabawa ;) ,
i jeden i drugi kadłub robi wrażenie precyzją wykonania.
W końcu czas obalić mity że MM to tylko zabawka dla początkujących modelarzy.
Takie szybkie pytanie : czym Kolega wypełniał przestrzeń między wręgami ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024