FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
24-06-21 18:06  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajne pływadło, podoba mi się, zawsze podziwiam wykonane modele okrętów czy to wydane przez MMa czy Hala, ja nie miałbym chyba cierpliwości do tak dużej ilości drobnicy, gratulacje!

Post zmieniony (24-06-21 21:45)

 
25-06-21 17:48  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Model, mimo, ze stary ma rzeczywiscie duzo czesci, duzo drobnicy. Koncowka dala mi juz solidnie w kosc. Zawsze na poczatku sklejania jest ekscytacja, praca nad kadlubem czyli duze elementy. Im dalej w las tym wieksze znuzenie i drobniejsze czesci.
Model na polce wyglada imponujaco, dopiero szczegolowo sie przygladajac mozna zauwazyc slaby papier czy gorsze wykonanie. Pancernik zawsze bedzie robil wrazenie.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
24-05-22 15:35  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Witam, mam pytanie, wróciłem po ponad 30-stu latach do sklejania modeli kartonowych (King sklejałem chyba w 1989 roku) i postanowiłem jeszcze raz go skleić, pytanie o kojejność czy najpierw burty, czy poszycie kadłuba, bo nie pamiętam jak ja to robiłem(tamtego modelu nie mam w domu), za podpowiedź dziękuję i pozdrawiam.

--

 
24-05-22 16:10  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cosmicgoa
a jak Ci wygodnie, chociaż w "tamtych czasach", kleiło się najpierw dno potem burty ale nie było to regułą ;-)
lepiej zrobić podposzycie i wtedy można kleić raczej w dowolnej kolejności

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
24-05-22 18:37  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lepszy efekt, pod warunkiem, że zrobisz to dobrze, daje przyklejenie burt a potem dna. Natomiast jest to opcja trudniejsza, bo trzeba docinać oklejki dna. Dobrym wyjściem jest rozcięcie tych oklejek na linii stępki. Rozcięcia tego i tak potem nie będzie widać, a znacznie ułatwi to dopasowywanie tych oklejek do burt.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-05-22 19:33  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Rozumiem, dobry sposób, alechyba ja najpierw zrobię poszycie, ponieważ dno okrętu maluję akrylem, chyba, że jakieś poprawki szpachlą, ale dzięki za podpowiedź.

 
25-05-22 16:40  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Przy modelu z "tamtej epoki", biorąc pod uwagę jakość grafiki i zdetalizowania (nie umniejszajac Panu Andrzejowi oczywiście), lecisz klasycznie- podkład, dno, burty.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
25-05-22 20:10  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Ja od zawsze najpierw oklejam dno, a na to ida burty. Wiem, ze powstaje wtedy "uskok" ale jak dla mnie jest on malo widoczny.
W tym modelu dno bylo szpachlowane.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
25-05-22 21:36  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Ja najpierw poszycie, bo będzie malowane potem burty, pozdrowionka.

 
26-05-22 14:23  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Cosmicgoa   

Witam, chodzi mi o okienka na burtach z czego najlepiej wykonać, ja myślę, że z malutkich metalowych podkładek, a potem całość pomalować akrylem. Może macie jakieś inne pomysły, pozdrowionka.

Post zmieniony (26-05-22 14:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024