FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
17-06-21 19:47  [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Czesc,
Przedstawiam model King George V z Malego Modelarza. Chcialem go miec od zawsze czyli od 1987 roku, kiedy to starszy brat mojego kolegi go skleil. Sama wycinanke poiadam od 1992 roku i od tamtego czasu jakos balem sie zabrac za ten model.
Tak, wiem, ze stary MM to bez senu, ale ja to lubie i tyle. Podgladem KGV Halinskiego forumowicza lafala74, widze ogromna roznice i wiem, ze nie bylbym w stanie tego skleic.
Model pracochlonny, pracowalem nad nim 6 miesiecy. Staralem sie zrobic i wyciac wszystko jak najczysciej, ale nie zawsze sie dalo. Niektore dodatki wyszly troche tandetnie i prosto. W GPM zakupilem: sruby, relingi, drabinki, lufy, pontony i kluzy. Maszty i olinowanie raczej symboliczne:(

























--

Post zmieniony (17-06-21 19:50)

 
17-06-21 20:20  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wcale nie bez sensu. Od czegoś trzeba zacząć. A czas na Halińskiego przyjdzie, nawet nie zauważysz kiedy. Model ładnie sklejony, czysto i równo. Jedyny problem, to kolor farby, której użyłeś do retuszu.
Gratuluję.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-06-21 20:57  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Jako, że sam lubię czasami skleić jakiś oldskool-owy model , to oczywiście z wielkim zainteresowaniem przeglądnąłem galerię Twojej pracy i jak dla mnie wyszło superowo !!!
Może trochę retusz wyszedł nie za bardzo, ale to nic.
Gratuluję serdecznie i życzę dalszych sukcesów i satysfakcji sklejaniu modeli.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
17-06-21 22:31  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13
 

Jest świetny:) Gratuluje i zazdroszcze

 
17-06-21 22:55  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Stare MMy nie są bez sensu :) Nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć, ale nie są...

Skleiłem w tamtych czasach ten model. Ale skutek, w porównaniu z Twoim wykonaniem, był co najwyżej opłakany...

Mnie się bardzo podoba :))
Gratuluję!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
17-06-21 23:02  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
henrykk   

Fajnie wygląda – gratulacje!
A jaka to skala?

--
Pozdrawiam
Henryk

 
18-06-21 05:51  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo, brawo, brawo. Bardzo fajnie sklejony i pięknie się prezentuje. Nic w modelarstwie nie jest bez sensu, każdy robi to co lubi i jak chce.
pzdr

 
18-06-21 07:06  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ohhh jestem pewny, że ze znacznie bardziej złożonym modelem też byś sobie poradził. Kwestia czasu. To nie wyścigi, poświęcenie na pancernik 2 lub wiecej lat, to normalny czas. Pół roku na taką 1:300 wydaje się też OK, tzn jak napisałem, to nie wyścigi. Mimo że małe zdjęcia, to widać, że masz bardzo solidny warsztat. Kadłub ładnie równo poskładany, wszystko na swoim miejscu, detale ładne równe bez szpar. Jedynie tak jak już Spychacz zauważył, musisz przykładać większą uwagę do koloru retuszu, który powinien wcale, lub bardzo niewiele różnić się od koloru zadrukowanego. Wiąże się to z koniecznością mieszania kolorów, bo rzadko się trafia, że kolor ze słoiczka jest taki sam jak w wycinance. Poza tym, wszystko na swoim miejscu.

powodzenia z kolejnym wyzwaniem.

 
18-06-21 09:23  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łoooo piękna sprawa!
też go mam, pamiętam , że przehandlowałem za jakieś inne modele, leży i czeka, też go skleję ... i to będzie drugie podejście, pierwsze skończyło się na kadłubie i kilku nadbudówkach

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
18-06-21 09:41  Odp: [G] KING GEORGE V, Mały Modelarz 1-2/1986
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Piękny! Kiedy byłem dzieckiem tata mi takiego skleił. Łezka się w oku kręci.

Budowa modeli z tamtych czasów to dzisiaj spore wyzwanie. Ręcznie kreślone, grube linie powodują problemy z precyzyjnym wycinaniem i pasowaniem. Do tego kryzysowy karton kiepskiej jakości, który po tylu latach rozpada się w rękach. Pomimo tych trudności poradziłeś sobie świetnie.

A takie retro-modelarstwo ma wielki sens i swój niepowtarzalny urok - tak jak odnawianie starych samochodów albo granie w gry na Atari zamiast na Xboxie.

Gratuluję i pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024