FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
09-06-21 23:28  [R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Aż się ostatnio zdziwiłem, że od tak długiego czasu przestałem Was drodzy Forumowicze zadręczać moimi relacyjkami.

Nadszedł więc ten moment aby to nadrobić.

Jakoś naszła mię melodyja na podwodne pływadła a ponieważ zamówiony Orzeł jeszcze do mnie nie dotarł postanowiłem dokończyć jeden z rozgrzebanych tematów.

I tym oto sposobem na kawałek panela podłogowego służącego mi za matę trafił tytułowy "miniaturowy" okręcik.

Zdjęć szkieletora nie będzie - zanim wpadłem na genialny pomysł spłodzenia relacyi zdążyłem już przyklajstrować kilka oklejek:



No cóż ostatnimi czasy lubię sobie utrudniać życie. Postanowiłem więc, że powycinam wszelkie dziurska służące przelewaniu się wody w kadłubie:



No i tutaj rozwiązanie wykonania uskoku kadłuba znacznie bardziej mi odpowiada niż w polskich OP. Od siebie dodałem tylko paski dykty coby ładnie się poszycie ułożyło:



I jak na razie największy mój babol:



Jakoś nie zgrała mi się oklejka dna z burtami i musiałem docinać. Dodatkowo jak przymierzyłem następną oklejkę to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że też będzie docinana. I tutaj mam zagwozdkę - czy to ja tak skopałem temat czy jednak coś nie pykło w opracowaniu.
A.... I jeszcze jedno - szkielecik u mnie też tak jak u innych okazał się nieco przydługaśny.

No i na zakończenie tego przydługiego wywodu założenia co do pływadła:
- wszystko co dam radę powycinać
- dołożyć wyrzutnie torped na rufie
- obrotowe wyrzutnie ustawić odwrócone na burtę
- uplastycznić zamknięcia luf
i może coś jeszcze.

Klejąc ten modelik mam zamiar bezczelnie zrzynać z relacji Lukee na co uzyskałem już zgodę zainteresowanego za co bardzo dziękuję ;-)

--

Post zmieniony (12-12-21 18:36)

 
10-06-21 05:51  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Kiedyś pewnie będę zrzynał z Waszych relacji :-)
Przyglądam się więc bacznie .
Pzdr

 
13-06-21 15:51  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

No to dzisiaj pierwsze nieśmiałe próby uplastycznienia kadłuba.

No może nie pierwsze - bo zdążyłem już nieco podziurawić, ale w tym segmencie trzeba było oprócz dziurawienia dołożyć jeszcze coś od siebie.

I z tegoż oto powodu zmuszony byłem sklecić pudełeczko i rurkę i przyklajstrować do uformowanego poszycia:



Tym sposobem uzyskałem takie cóś:



Zostało tylko przykleić kółeczko na podstawę w kwadratowej dziurze i dorobić drabinkę (ale to już po przyklejeniu segmentu do szkieletu:



Nadmienię tylko, że poszycie kształtowane za pomocą BCG - genialny klej - ten co go wynalazł powinien dostać nagrodę Nobla :-)

Na zakończenie jeszcze wnęka na kotwicę:



No i oczywiście zbliżenia znów ukazały mizerię moich umiejętności...

--

 
19-06-21 00:13  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Tiaaa.....

No to dzisiaj pierwsza poważna robota - obrotowe wyrzutnie torped. Postąpiłem podobnie jak Chińczycy i bezczelnie zerżnąłem z dostępnych relacji.
Z wycinanki pochodzą tylko boczne elementy, które zostały odcięte od oklejek burt. Reszta to moje wymysły i drobina zapasu koloru :-)



Po wyprodukowaniu odpowiedniej ilości rur przyszedł czas na umieszczenie ich na właściwym miejscu i tu okazało się, że popełniłem minimalny błędzik.



Na powyższych zdjęciach widać, że sumaryczna szerokość trzech wyrzutni jest nieco większa od podstawy. Szerokość podstawy wynika z rozmiarów pokładu w miejscu wyrzutni a średnice rur teoretycznie są utrzymane w skali. I tutaj się coś rozjeżdża - albo pokład jest nieco za wąski (mało prawdopodobne) albo ja coś skopałem (mam 99% pewności że tak jest) klejąc wyrzutnie. Różnica w szerokościach wynosi około 0,5mm.

Tak - no to na zakończenie - została mi do podjęcia decyzja przeprowadzić manewr Cevy choć szkoda mi kilku wieczorów roboty czy może wykombinować coś innego co pozwoli wykorzystać gotowe elementy.

 
19-06-21 19:14  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Szkoda modelu. Dasz radę coś wykombinować;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-07-21 18:45  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Tiaaaa.....

Czas się ujawnić i okazać ogrom oszukaństwa ocznego przyszłych oglądaczy mego lewiatana głębin.

Tak się mniej więcej prezentuje efekt mego zawierzenia niedoskonałości wzroku (na razie tylko włożone bez kleja):



A teraz czas odkryć karty (farba jeszcze nie zdążyła wyschnąć):



Jak widać doklajstrowałem cieniutki pasek poszerzając podstawę :-))) i wszystko wyjszło OK.

 
04-07-21 21:08  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

I fajnie wyszło.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
07-07-21 12:04  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Ondrasz 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 2

Jak dla mnie bomba, a w zasadzie torpeda :-)

--
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste. - Thomas Fuller

 
27-07-21 18:07  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Witajcie moi mili w następnej odsłonie :-)

Najsampierw przedstawię ostateczny efekt oszukaństwa aptecznego:



Łoo.. w mordę ale paprochów zostało.
Tak to już musi zostać - przyklajstrowane, zaglutowane na amen.

Po uporaniu się z niesfornymi wyrzutniami obrotowymi rozpocząłem walkę z wyrzutniami rufowymi (wedle moich domniemywań też były obrotowe, ale nie znalazłem na to niezbitych dowodów). Poświęciwszy kilka wieczorów i sporo energii (głównie słownej) uzyskałem taki oto efekt:



Tym razem sumiennie się pilnowałem aby wyrzutnie nie wyszły zbyt wielkie. Udało się dosłownie na styk.

Tak jak w poprzednim przypadku wykonałem fragment kadłuba sztywnego, który był potrzebny jako podstawa wyrzutni:



I nadszedł ten czas aby pokazać efekty mojej katorżniczej pracy:



Ha, ha, ha, ha, ha, ha.
Ha, ha, ha?
No niech mię jasna nagła i w ogóle.
Po kiego grzyba tak się starałem. Kolejny raz 99% efektów moich wypocin jest niewidoczne.

Tak obecnie wygląda rufa mego podwodniaka (tyle będzie widoczne dla większości oglądaczy):



Będąc w stanie bardzo odległym od spokoju i satysfakcji postanowiłem poznęcać się nad podwodną częścią kadłuba i tak powstały stępki przeciwpochyłowe i kil. Kil jest elementem pustym w środku. Zaproponowane rozwiązanie niezbyt mi odpowiadało więc porozcinałem go na części. Wąski pasek podkleiłem tekturą. Dodatkowo zrobiłem kopię tegoż paska z tektury 1mm i przykleiłem do kadłuba - uzyskałem w ten sposób bazę do solidnego przyklejenia kilu (kila?). Ech ten polski - nie wiem jak ma być poprawnie ;-)



No i oczywiście dopiero na tym etanie zorientowałem się, że przegapiłem bardzo ważną rzecz - ha, ha, ha.

Otóż postanowiłem postawić model na stojaku - i tu zonk - nie skopiowałem sobie wręg coby spłodzić podstawkę :-)))))

 
09-10-21 22:05  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Ech......
Praca, praca, jeszcze więcej pracy.....

Witajcie w następnym odcinku bajki.

Jak zapewne pamiętacie moi drodzy w ostatnim wpisie dokonałem epokowego odkrycia - nie skopiowałem arkusza z wręgami coby se stojaczek uklajstrować.

Zanim wpadłem w odmęty rozpaczy ujrzałem ci ja na mailu wiadomość od wydawnictwa Extra Model. W załączniku była ........




Tak!!! - podstaweczka do mojego pływadła :-)

Wymagała co prawda niewielkiej korekty, ale rozwiązała mój problemik.
Składam więc serdeczne podziękowania Szanownemu Wydawnictwu.

Kiedy w końcu postawiłem to co dotychczas skleciłem na podstawce postanowiłem wypełnić białe pola poniżej linii wodnej:



No a jak już wszystko było podoklejane to znów wpadłem w szpony pracy - i takim oto sposobem Surcouf zaległ w pudle na kolejne dni.

Dopiero jak nastał październik znów odkurzyłem graty i przeniosłem się na pokład. Wynikiem kilku dni paćrania glutem są takie oto różniste *******ki:



Zdążyłem także zabrać się za kiosk i tutaj zaczęły się lekkie schody.

Po pierwsze primo - osłona działa - jak to to zobaczyłem w 2D to prawie umarłem - a potem zabrałem się za wycinanie i klajstrowanie. Po dwóch dniach horroru udało się z 2D zrobić 3D - nawet bez niecenzuralnych wyrażeń wspomagających pracę. Choć na pierwszy rzut mego ślepego oka wyglądało to na niesklejalne to udało się i to nawet bez konieczności przycinania:



Po drugie primo - drugi koniec kiosku - znów listkologia stosowana - na szczęście nieco prostsza. I tutaj poległem z kretesem. Listki nie były łaskawe zejść się razem na szczycie. Ponadto po przyłożeniu do szkieletu okazało się, że element jest za wysoki:



I po trzecie primo - poszycie kiosku wyszło mi nieco zbyt długaśne w stosunku do szkieletora:



No i oczywiście znów postanowiłem sobie nieco skomplikować życie - ale o tym w następnej odsłonie ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024