FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 21Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
13-01-21 20:03  Odp: [R] Ijn Hiryu
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Piękna relacja, piękna walka z kiepską jak widać materią, z której wychodzisz po mistrzowsku, brawo!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
13-01-21 20:09  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Hey,dzięki !
Możę się wydaje zbyt drobiazgowa,na tą chwilę,ale sądze że to możę pomóc komus w przyszłosci ustrzec się problemów i pomyłek,z którymi ja się zmagam,bądź popełniam..;)
pozdrawiam.

 
11-07-21 13:38  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
Wróciłem do modelu po przerwie, którą musiałem wziąć, aby odpocząć od tego papierowego horroru.
Trochę drobiazgów doszło,ale skupiłem się na kominach...I tu ,niestety ...Niespodzianki nie było,kompletnie nie mogłem ogarnąć zamysłu projektanta...Co do wykonania tych kominów.Nie będę wnikał w szcególy ...Szkoda słów.
Komin cz nr 214 od strony rufy od biedy składalny,ale nie przypomina kompletnie tego co powinno być

Komin cz nr 213 wydrukowany na lewą stronę...Nie bardzo składalny..pierwszy segment kompletnie nie pasuje w miejscu mocowania na okręcie...itd..


Postanowiłem to wszystko przerobić używając materiłów z netu ,oraz rysunków montażowych kominów z modelu,które pochodza chyba z Profili morskich i chyba są w skali 1;200..

Zeskanowałem i wydrukowałem przekrój kominów,co dało mi możliwoc zbudowania szkieletów tych kominów,Szczęsliwie można było równierz użyć laserowo wyciętych wręg dedykowanych do kominów..Albo mi się tak wydaje ;)

Przymierzyłem skany do mjesc mocowania kominów i odzyskałem nadzieję ;)

Posiłkując się rysunkami zacząłe montować szkielety.Robiłem podstawę z ramionami i do tego kleiłem ostani segment wylotu z komina.
Co pozwoliło mi uzyskac odpowiedni skos .Następnie pasowałem resztę wręg.

A tu już przymiarki na okręcie .

Kominy beda malowane nie mam juz zapasu koloru żeby sztukować poszycie.
Trochę artylerii i tu spaprałem z iloscią luf..powinny być dwie...A że było miejsce natrzy to dałem trzy..Bo nie sprawdziłem..

Pozdrawiam.

 
11-07-21 13:59  Odp: [R] Ijn Hiryu
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wprawy nabierzesz przy tym modelu, jeszcze projektantem zostaniesz ;)
Trzymam kciuki za te kominy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
11-07-21 23:07  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Trzy lufy chyba powinny być, widzę trzy rolety na osłonie, Z tym kominem zastanawiam się czy dałbym radę Ci jakoś pomóc, możesz podesłać jakiś skan z tymi kształtami podstawy i profilu, z wymiarami w 1/200?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-07-21 08:51  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Dzięki Spychacz ,raczej mnie nie ciągnie do projektowania ;)
Adam 12 Jak ci to podeslać ?
pozdrawiam.

 
12-07-21 10:13  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam ,dzis rano rozpocząłem instalowanie poszycia na pierwszy komin cz 213 .
Jak już wspominałem,kominy będą malowane więc wszelkie niedoskonałosci znikną,aczkolwiek staram sie to robić w miarę precyzyjnie.

Pozdrawiam.

 
12-07-21 14:23  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Masz skany tylko instrukcji czy też elementów szkieletu? jakby to było na jednym skanie to na podstawie wręgi wychodzącej z kadłuba wyskaluję cały komin. Potrzebny mi skan instrukcji i szkieletu, podaj wymiar podstawy i gotowe, wydrukujesz sobie to na barwionce i nie będziesz musiał malować.
Tak poza tym obejrzałem swoje materiały i to co jest w tym modelu jest mocno uproszczone, pod kominem powinna być jeszcze taka solidna podpora.
Kontakt masz w profilu, najeżdżasz na mail i sie pokazuje na dole w pasku.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
12-07-21 15:26  Odp: [R] Ijn Hiryu
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście, przykre jest że wydawnictwo wypuszcza takie buble. Aż boli. Przecież to ma być przyjemność a nie walka z materią.
Z tego co widzę co drugi okręt to porażka.
Szkoda bo zapowiadali Queen Elizabeth, ale weź tu chłopie kup sobie placek

W każdym razie podziwiam za upór i pracę
Pzdr

 
12-07-21 15:39  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć.
Adam 12 wysłałem Ci Maila Dzięki.
Dokker.
Tak szkoda ze takie ciekawostki są w obiegu ;) już chyba pisałem co o tym myśle ..;)
Tylko te kominy mi zostały z „Trudnych” zagadnień ;)
Nadbudówka,samoloty, i trochę drobnicy z extra detalami raczej juz nie będę takie męczące ;)
Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za okazaną pomoc ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 21Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024