FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-11-21 10:37  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Doświadczenie z żaglowcami mam nikłe - w zamierzchłych czasach popełniłem jedynie kultową "Pintę" z wydawnictwa Warta, więc słucham Ciebie o tych Twoich problemach trochę jak świnia grzmotu, bo nie wiem co do mnie rozmawiasz:-)

Pewnie było trudno, acz do poziomu mojego "zdenerowania" na ostatnim SNE to Ci pewnie sporo brakowało - wszak żona i dzieci patrzą, wstyd rzucać łacińskimi zaklęciami i pogrążać się jeszcze bardziej na łonie rodziny:-)

Ale model wyszedł genialnie. Kadłub i reszta bambetli kartonowych to jedno, ale maszty, sznurki i żagle to kwintesencja tego odłamu modelarstwa:) Coś na kształt kół i gąsienic w moich wypocinach:-) Dałbys jeszcze troche zbliżeń na te wszystkie wyblinki, łączenia i sznurowadła, to byłby juz zupełny kosmos:-)

Super robota, super model!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-11-21 10:51  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękny model, robi wrażenie. Podziwiam kunszt i cierpliwość, to misterne plątanie lin/linek to mistrzostwo, naprawdę piękna robota.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-11-21 12:13  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, ładna rzecz, żaglowiec bardzo ładne wykonanie, gratuluję ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-11-21 18:09  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No i kadłub doczekał się eleganckiego finału :)
Fajny on , ten żaglowiec . Kawał dobrej roboty !
Nie daruje Ci tego skrytoklejstwa , a wiesz jak bym chętnie popatrzył na SnE .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-11-21 19:39  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Bardzo dziękuję. Czarne tło chyba zrobiło robotę przy zdjęciach;). Nawet żonka, gdy je zobaczyła, uznała, że wyglądają dużo lepiej, niż sam model w rzeczywistości. Powstała nawet koncepcja, żeby model wynieść, a zdjęcia zostawić:).

Guciu - nad jakimś odnośnikiem pomiarowym pomyślę i przy następnej sesji foto się pojawi. A wykonanie takiego układu żagli miało częściowo taki cel, jak piszesz - żeby trochę odsłonić inne elementy. Częściowo zrobiłem też tak dlatego, że chciałem też mieć nieco mniej wiatru w żaglach. Generalnie plan był taki, aby wykonać Wolfa z rozłożonymi wiosłami. Nie do końca to wyszło tak, jak chciałem, ale z wiosłami i tak spróbuję. I najwyżej zrobię 2 galerie - z wiosłami i bez:).

Seahorse - to tak przyganiał kocioł garnkowi:) bo widzę obok, że też ciężko pracujesz i nagle bum.

StuG - do Twojego poziomu zdenerwowania mi faktycznie brakowało, ale to działa tak, że im bardziej Ty się denerwujesz, to tym spokojniejszy jestem:). Więc dajesz śmiało dalej. Mam jeszcze kilka trudnych momentów przed sobą przy tym modeliku, więc na SNE będzie jak znalazł.

Cider - a to mam nadzieję, że prędziutko się nadrobi.

Generalnie modelik - choć prawie tak wygląda - nie jest jeszcze skończony. Dlatego przy kolejnych elementach zapewne będą i zbliżenia, i szczegóły itd.

 
09-11-21 16:58  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Zazdroszczę, ale się doczekam bo się zawezmę :)
Dajesz zachętę i motychę do roboty.
Wielkie gratulacje pięknego modelu i jego wykonania !

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-11-21 18:12  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Model robi wrażenie, tempo też. Kotwice, lekka artyleria, wiosła... i można podnieść banderę :)
Pytanie - jak kleił się druk, mniemam że to cyfra.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
09-11-21 19:36  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepięknie się prezentuje, świetna robota :)

--
Siwy

 
16-11-21 23:30  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Art – rozumiem, że zaweźmiesz się za Victory? Powodzenia!

Tomku – kleiło się dobrze. Nic się nie rozmazało, ani nic z tych rzeczy. Ale ja już się chyba przyzwyczaiłem, bo to kolejny w sumie model SHP, który robię, a który tak jest wydrukowany. A co do tego, co zostało – będzie tego chyba troszkę więcej. Do końca jeszcze jednak zostało sporo i to chyba najtrudniejszych elementów (o czym dalej:)).

Aby zamocować kotwice pomocnicze, musiałem najpierw zrobić bomy.
Na początku prac stwierdziłem zaginięcie części numer 330a, czyli "podpórki" pod bom. Musiałem je gdzieś posiać przez tych kilka miesięcy.



Nic to – i tak chciałem ją zrobić inaczej. Wyciąłem obejmy na ławy wantowe, a potem skręciłem rolki. Po złączeniu jednego i drugiego wyszło takie coś.



Pomalowałem i zamocowałem do ław wantowych.



Następnie wykonałem bomy. Tu mały spoiler – nie wiem jak to zrobiłem, ale jedna para jest za krótka. Zorientowałem się oczywiście już po ich zamocowaniu…., no trudno. Bomy założyłem na wcześniej zamocowane uchwyty



Kotwice, naklejone wcześniej na karton, wyciąłem, skleiłem co było do sklejenia i je również pomalowałem. Najpierw Gunmetalem (na drugim zdjęciu kotwica po lewej) a potem – metodą suchego pędzla - czarnym akrylem (na tym samym zdjęciu po prawej).



Rysunek belki kotwic nakleiłem z wycinanki na listeweczki i nadałem kształt na znanej i coraz bardziej lubianej szlifiereczce. Najpierw „z profilu”, a potem z góry (lub też z dołu;) – zależy jak patrzeć).



Na koniec wywierciłem otworek na kotwice i połączyłem jedno z drugim. Z czarnego papieru nakleiłem obejmy belek kotwic.



Z pierścieniami kotwic trochę kombinowałem. Początkowo nakleiłem je z drutu. Jednak gdy chciałem je owinąć nicią bezpośrednio na kotwicy, wychodziło ciężko. Zatem zdjąłem pierścienie i owinąłem najpierw drut linką - niebo a ziemia.



Potem z tak owiniętego drutu porobiłem pierścienie i nakleiłem na kotwice. Potem jeszcze, na największych kotwicach owinąłem punktowo te pierścienie czarną nicią – błąd. Na mniejszych po prostu pomalowałem czarną farbą te miejsca, gdzie powinna być nić i to był dużo lepszy pomysł.



Do pełni szczęścia brakowało bojek. Do wkrętarki włożyłem kawałek okrągłej listewki i posługując się pilniczkiem nadałem przyszłej bojce odpowiedni kształt. To było dość proste, choć troszkę trwało. O innych moich próbach wykonywania bojek, przez litość dla Was i dla siebie - nie wspomnę – naprawdę ta była najlepsza.



Przy tym rozmiarze nie bawiłem się już w zawijanie lin, tylko przykleiłem je bezpośrednio do bojek.



Całość zamontowana wygląda tak.



Rzut oka od strony dzioby wyraźnie pokazuje, że symetria nie została zachowana. Na szczęście w przypadku bojek – nie musi.



I speszial foto z dedykacją dla Gucia – z przymiarem. Zostałem przy tradycyjnym groszu.



Miały być szczegóły, to są:).

 
25-11-21 16:47  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

To jest ten etap prac, że z jednej strony chciałoby się już skończyć i w sumie w każdej chwili można byłoby to zrobić.
Z drugiej – teraz dochodzą najciekawsze elementy, które decydują o ostatecznym wyglądzie modeliku. Stanowią też największe wyzwanie. Głównie dlatego, że coraz ciaśniej się robi, a zostały naprawdę małe rzeczy.

Nie wiem zatem, ile jeszcze aktualizacji tu będzie – zależeć to będzie pewnie od tego, ile uda się zrobić tak, jak sobie to wymyśliłem. Czyli również dobrze następne wejście może już być ostatnim - galerią:).

Na razie jednak działamy. Dziś będzie trochę o wyposażeniu pokładowym. Między stojakami przeznaczonymi na wiosła i zapasowe bomy, jest sporo wolnego miejsca, które wypadałoby jakoś zagospodarować. Poszperałem trochę i oto co znalazłem.



Beczki otrzymałem dawno temu od Seahorse’a (jeszcze raz dziękuję Tomku!). Był to – jeśli dobrze pamiętam – jakiś wyrób próbny, nie do końca udany. Mi tam się podoba.
Trzy z beczek pomalowałem akrylem Valleyo, a potem nakleiłem obręcze. Obręcze to paski papieru pomalowane gunmetalem Tamiya.
Na koniec nawierciłem otworki w beczkach, w które wpakowałem koniec wykałaczki i odciąłem czopa.



Dla beczek „zaprojektowałem” za pomocą ołówka i linijki stojak. Nie pamiętam już kompletnie, gdzie taki widziałem, więc inspirowałem się jakimś bliżej nieokreślonym obrazem z przeszłości.



Oprócz beczek dodałem kilka zwojów lin, robionych w ten sam sposób, jak na Mercurym. Sposób ich wykonania pokazał też niedawno Guciu w relacji Alerta – zatem zainteresowanych tym bliżej pozwolę sobie tam odesłać.
Chyba po raz pierwszy mogę pochwalić swoją modelarską przezorność, a raczej po raz pierwszy ona u mnie wystąpiła :). Otóż zachowałem gdzieś sobie (i nie zapomniałem gdzie!) jeszcze z budowy Mercurego szablony, które kiedyś sobie „zaprojektowałem”, a które wykorzystałem do zrobienia wiader różnego rodzaju. Połowa roboty mniej.



Na stojaki przygotowałem wiosła zrobione dawno temu. Tak dawno, że nie pamiętam nawet, jak je robiłem. Jako, że najlepsze nie są, najefektowniej prezentują się w wersji zwiniętej w kłębek. Jeszcze jakieś będę próbował zrobić, to może wtedy pokażę proces ich powstawania, który się pewnie zresztą zmieni.
Do tego powiązałem trochę okręgów z lin, które zawisną na legarach. Moją ulubioną metodą jest nawijanie ich na polakierowaną rączkę pędzelka, a potem klejenie i wiązanie.



Cała ta zbieranina, po dodaniu zapasowych drzewc, przed zamocowaniem na modelu, prezentowała się jak następuje.



A zainstalowana na pokładzie – tak, jak niżej.





Czego to już na tym modelu nie ma. Jest papier, drewno, płótno, nici, druty, folia, żywica …
Aaaaa, jeszcze fototrawek nie ma. To następnym razem spróbuję to nadrobić.

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 9Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024