FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
25-11-21 17:59  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Niesamowite co wyczyniasz z tym modelem :O! I cały czas mam wrażenie, że wobec tych mikro rozmiarów pozostajesz niewzruszony. Fajne detale dodałeś; wiadra jak trza i w ogóle, kolejne patenty do "podkradnięcia" ;)

pozdrawiam

PS -dzięki, za zdjęcia z odnośnikiem skali ;)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
25-11-21 18:38  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Takie detale robią robotę. Pięknie!

Hmm... beczki, powiadasz... :)

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
26-11-21 13:09  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Świetnie, można by powiedzieć, że nabrał życia dzięki tym beczkom. Mała rzecz a cieszy oko:)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
26-11-21 13:30  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To samo chciałem właśnie napisać.
Detale robią robotę, a beczki niesamowicie uatrakcyjniły pokład. To są te smaczki, które się potem z lubością wyłapuje, oglądając model - na żywo, czy nawet na zdjęciach całości.
Świetna robota:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-11-21 17:37  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzięki - jeszcze tego „życia” spróbuję trochę dodać.

Chciałbym Guciu, aby rozmiary modeliku mnie nie wzruszały, ale to różnie bywa - o czym dalej.

Jest cug, to ciśniemy.

W ramach elementów wykończeniowych dodałem ustępy dla załogi. To ta mała czarna skrzyneczka z dziurką, mnie więcej pośrodku zdjęcia.



Jako, że korzystanie z takiego przybytku bez odpowiedniego zabezpieczenia mogłoby być nieco ryzykowne dla stanu osobowego załogi, dodałem też siatkę po bokach kosza dziobowego.

Oczywiście zarówno ustępy jaki siatki robiłem zdecydowanie za późno. Trzeba to było zrobić przed ożaglowaniem i olinowaniem. Niestety teraz, aby odrysować kształt siatki musiałem nieco kombinować.



Tak wyrysowany i wycięty szablon nałożyłem na siatkę fototrawioną i wyciąłem. Za siatkę jestem po części winien wdzięczność koledze StuG-owi, który zasugerował zakup takowych, choć do zupełnie innego modelu. Kiedy jednak siateczki przyszły, wiedziałem, że ich przeznaczeniem jest Wolf. Splot jednej z tych siatek jest wręcz idealny zarówno pod względem rozmiaru jak i kształtu:



Osłonę obramowałem linką i zrobiłem łuk na wąsy, który będą wystawać z kosza dziobowego. Coś mi się tu jednak nie podobało.



Wykonałem zatem wersję nr 2, wykorzystując ramkę z siateczki. Ta wersja dużo bardziej mi się spodobała.



Teraz można było przygotować „wąsy” na kosz dziobowy. W tej roli wystąpiły oszlifowane odpowiednio wykałaczki. Jako, że wąsy mają być wygięte, wykąpałem je w wodzie i na ciepłej rurce od grzejnika nadałem im kształt. Udało się nawet ich nie połamać.



Zamocowałem „wąsy”, a potem siatkę.



W brakujących do tej pory miejscach obłożyłem kołkownice buchtami. Chciałem sobie ułatwić i wykonałem w tym celu taki przyrząd:



Wygląda niby zmyślnie. Szczególnie dumny byłem z tego, że listewkę okleiłem taśma klejącą, dzięki czemu można było spokojnie kleić buchty bez ich przyklejenia do tejże listewki.
Jednak duma długo nie trwała, bo po ich zawiązaniu, powstało pytanie: jak teraz te buchty zdjąć? :D. Bez lekkiego przycięcia rogów przyrządy się nie obyło, więc to jeszcze jest trochę do dopracowania:). Można np., luźniej wiązać buchty, albo zrobić wyjmowane te kołki. No ale to już na przyszłość.

Przyszedł czas na montaż kotwic „głównych”. I tu znowu przyszło puknąć się w głowę - czemu nie pomyślałem wcześniej o tym, aby liny kotwiczne zamocować na pokładzie przed zrobieniem całego olinowania? Potencjalne odpowiedzi proszę zachować dla siebie (ja też już wiem:)).

W efekcie braku myślenia, trzeba było się przeciskać. Oj, nie było to łatwe i miłe dla ucha zajęcie.



Na zewnątrz też najłatwiej nie było. Czasem korzystałem z dwóch pęset naraz – zresztą nie pierwszy raz przy tym modelu, ale to akurat ciężko obfocić.



Podsumowując prace na dziobie – więcej już się tam raczej nie zmieści. Problem polega na tym, że jeszcze będzie musiało:). Na razie nie wiem, jak to zrobię.



Aby zakończyć prace przy dziobie, zawiesiłem pierwszą flagę. Dopiero na zdjęciu zobaczyłem, że jeden bloczek nie jest „obsłużony”. Czyli będzie kolejna linka do zawiązania na dziobie.



Jako, że dzióbek prawie skończony, można rzucić okiem na całość. Widać też już docelową podstawkę. Dodatkowo pobrudziłem dno na bardziej „realny” niż sterylna biel, kolor. Być może jeszcze dobrudzę, choć trochę się tego obawiam.





Nie wiem, czy nie za dużo teraz tych szczegółów:). Ale spokojnie - niedługo chyba koniec.

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
29-11-21 18:03  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Nieźle Pan tańcuje!
Ilość szczegółów powala. I te siateczki, i kibelek....
Trochę tylko dziwnie wyglądają otwory przy górnym liku na żaglach sztagowych. Nie wiem, czy tak było w wycinance, ale wydają się być za daleko od krawędzi. Chociaż może się czepiam:-)

Zupełnie z innej beczki - nie studiowałem tematu, ale zastanawia mnie od pewnego czasu, na cholerę boje kotwiczne były mocowane tak wysoko na wantach? U ciebie jeszcze nie są jakoś przesadnie daleko, ale widziałem nie raz modele, gdzie boje były tak wysoko, że dźwiganie ich aż w takie miejsce wydaje się bez sensu. Jedyne powód jaki wymyśliłem, to fakt, że kotwic nie używano 5 razy dziennie, więc kiedy okręt wyszedł w morze, boje wisiały gdzieś wysoko, by nie przeszkadzać. Ale na moim okręcie i tak nie chciałoby mi się ich dźwigać 4 metry wyżej:-)))

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
29-11-21 18:40  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękne! Czy mi się wydaje, czy też te jasne liny są minimalnie zmechacone? Choć gołym okiem pewno i tak tego nie widać...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-11-21 19:56  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie wyobrażam sobie ogromu pracy, jakiego wymaga zrobienie takiego olinowania.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-11-21 20:25  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A czy można poprosić o namiary na tę siateczkę? Może też świetnie pasować jako siatki naburtowe do Victory.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
03-12-21 16:30  Odp: [R] "Wolf" (Shipyard, 1:96)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Podążam z odpowiedziami:

Seahorse – ja Ci tu reklamę wyrobów robię, a Ty mi jakieś pół milimetra w oczkach w tę czy w tamtą znajdujesz:). No ale…. oczywiście masz rację. Powiem szczerze – nie wiem, czemu tak zrobiłem – może bałem się, że jeśli wyżej zrobię te oczka, to postrzępi się krawędź żagla, czy po prostu nie zwróciłem na to większej uwagi. Ale wskazówkę do serca przyjmuję i przy następnej okazji trochę inaczej powalczę. Co tych bojek – też mnie to zastanawiało, ale faktycznie sugerowałem się innymi modelami. Po Twoich uwagach, przyjrzałem się jeszcze raz i zawiesiłem z jednej burty niżej zwój lin do bojki. I chyba to lepiej wygląda – dzięki za inspirację!

Waldek K. – wiadomo, że na żywo nic nie widać:). Ale tak na poważnie - każdą linkę przecieram i wygładzam przed zamocowaniem woskiem pszczelim i faktycznie wydaje mi się, że patrząc gołym okiem tych zmechaceń nie ma. Ale zbliżenia pokazują, że nie do końca tak jednak jest.

Paragraf – cieszę się, że ponownie widzę Kolegę w tym wątku. Pozwala mi to mieć ostrożną nadzieję, że zainteresowaniem szkutnictwem nie osłabło i że wkrótce pojawi się jakaś aktualizacja z budowy Victory? Co do siateczek – do Victory by się pewnie nadało, tyle że koszty byłoby już duże. Blachy są bowiem dość małe. Do Wolfa wykorzystałem te dwie blaszki – ta po prawej poszła na siatki na kosz dziobowy i na siatki na marsy, o czym dalej. Tą po lewej wykorzystałem na latarnię, o czym też dalej.



Za podstawę do wykonania działek relingowych posłużyły mi armatki otrzymane od Seahorse’a. Trochę je oszlifowałem, dodałem druciki i pomalowałem gunmetalem Tamiya. Potem zamocowałem je na kadłubie (taka zabawa w "znajdź szczegóły":)).



Z tej samej blachy, z której zrobiłem siateczki na koszu dziobowym, zrobiłem też siatki na marsach. Najpierw przygotowałem relingi, potem przykleiłem do nich siatki. Na koniec zabarwiłem cały reling, choć teraz myślę, że same siatki mogłem zostawić niepobrudzone.



I chyba ostatni detal przed wiosłami, czyli latarnia. Kształt latarni wygiąłem z blaszki fototrawionej pokazanej na zdjęciu wcześniej. Ma bardzo drobny splot i nadaje się do tego idealnie. Z wycinanki wykorzystałem natomiast spód i dach latarni. Po przyklejeniu spodu latarni, przykleiłem też jej ramy z drucika mosiężnego.



Na koniec przykleiłem dach i zamocowałem latarnię do rufy. Pojawiła się też bandera. Wykorzystałem tą wycinankową i już taka zostanie, ale te flagi są chyba wydrukowane na zbyt grubym papierze i ciężko je uformować. Rufa już niemal skończona. Zostało tylko umocowanie steru.



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 9Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024