FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
24-10-21 22:57  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Guciu - masz niezły rozrzut tematów, ale Twoja wszechtronność jest naprawdę imponująca:-)
Doskonale radzisz sobie z każdym modelem.
"Alert" jest piękny. Ciągle jednak mam nadzieję, że "sznurki od tych szmat" na chwilę porzucisz dla jakiegoś małego, wątpliwej urody pojazdu:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-10-21 21:02  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękować, dziękować!

Stug, nie ukrywam, kusi skleić jakiś pojazd, tak jak mówisz, mały, fajnie zdetalizowany, ale jakoś nie mam pomysłu. Bardzo miło wspominam budowę CV 35 i chętnie bym do czegoś podobnego wrócił. Skleiłbym CV 38 ale nie chcę Ci odbierać ciekawego tematu na przyszłość hi hi (niby żarcik, ale dużo prawdy jednocześnie). Rzecz w tym, że żagle to ogrom wiedzy, cały słownik przedziwnych dla laika określeń, sporo muszę się nagłowić, żeby nawet sformułować pytanie do speców w temacie :). Każda godzina spędzona nad tymi modelami jest cenna. Przerywniki w postaci pojazdów być może ograniczę do czegoś w stylu vintage Mikromodel 1:35 (mam komplet 4 pełzaczy), lub jakieś nieskomplikowane pojazdy kołowe. Nic nie deklaruję, bo może przestawi mi się w dyni jakaś klepka i np. za rok będę kleił jakiś duży okręt podwodny :)

Wracając do modelu. Skleiłem kotwice, których budowę przeciągałem ile się da. Nie ze względu na obawy czy lenistwo, tylko ze względów praktycznych. Wystające, przyklejone kotwice lubią gdzieś o coś zahaczyć, naderwać się i nadszarpnąć nerwy. Wiem, bo to przerabiałem, ale w końcu trzeba było je zainstalować. W wycinance były dwie, różniące się nieco rozmiarami:



Pętlę starałem się zrobić tak jak wskazują to plany zamieszczone w relacji z kogi, z resztą bardzo się na niej wzorowałem. Instrukcja z shipyardu jest dość skromna w kwestii instalacji całego zespołu kotwicznego -że tak to ujmę. Wprawieni w temacie zauważą, że brakuje jeszcze tego bloczka który zaczepiony będzie przy uchu kotwicy i będzie przeplatany przez te rogi wystające z kadłuba, no... wiecie, rozumiecie. Zapewne ma ta instalacja jakąś szatańską nazwę...










Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
26-10-21 23:58  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Z tymi rogami zapewne chodzi Ci o kotbelki. :)
Nie wiem czy lina kotwiczna nie jest nieco za gruba. Może takie wrażenie sprawia jej jasny kolor.
Ale ogólnie jestem zachwycony modelem. Dobra robota!

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-10-21 18:21  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Niniejszym do pochwał się przyłączam :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
27-10-21 19:09  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki!

Hastur, lina ma średnicę 1mm (z shipyardu) i swobodnie przeszła przez te dziurki w dziobie -chyba jest ok, choć też mi się chwilami wydawała przycieżkawa. W relacji z kogi też ma takie proporcje w stosunku do reszty elementów więc tak zostawię. Owszem, jasne liny zawsze na zdjęciach sprawiają wrażenie grubszych, czarne zaś cieńszych niż są w rzeczywistości ;).

Zatem dziś malusia aktualizacja, rzeczone kotbelki :)
Dobrze, że zostawiłem to na inny dzień, bo było ciut nerwowo:



Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-10-21 19:29  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wszak czarne wyszczupla - powie Ci to każda niewiasta :-)
Piękny model!👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
28-10-21 08:39  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Robisz tak szybko, że nie nadążam podsyłać pomocy naukowych. Poniżej kotwica Alerta wg. AotS



Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
28-10-21 19:57  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Waldek -nawet ja to wiem :D

Seahorse, dzięki, o bojkach pomyślę -w jakiejś uproszczonej formie oczywiście. Nie wiem na ile szczegółowo (i czytelnie :) ) w ty AotS rozrysowany jest takielunek, ale chętnie podejrzałbym na schemat tego ostatniego żagla, który pozostał mi do zrobienia (grotmarsel?). Szczególni chodzi mi o gejtawy.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-10-21 20:02  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Nie będzie off topa, jeśli zapytam jaką funkcję spełniała ta bojka?
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
28-10-21 20:08  Odp: [R] HMS Alert 1:96 Shipyard
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jeśli mi się dobrze wydaje to miała się unosić na wodzie nad miejscem gdzie spoczywa kotwica.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024