FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-08-21 10:08  [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Od czasu zakończenia prac nad Pz IV, trochę mi się zeszło ze startem nowego tematu. Tym razem wybór padł na model leciwy i w miarę dobrze znany, wiec nie będę się o nim rozpisywał. Dodam tylko że już raz do niego podchodziłem i mnie pokonał, więc mam nadzieję że tym razem się uda.
Tradycyjnie okładka:


PLAN.
W związku z tym, iż opracowanie ma mało ciekawe jak dla mnie malowanie, postanowiłem spróbować czegoś nowego - tym razem model będzie w całości malowany. Co za tym idzie otwiera się możliwość do poprawy niektórych elementów - co w miarę własnych sił będę chciał uczynić. Wchodzę trochę jak dla mnie na nowy grunt, więc wszelkie uwagi, porady, krytyka, z waszej strony - mile widziane. Zaopatrzyłem się w poniższe materiały: laserowo wycinane gąsienice, arkusz A4 laserowo grawerowanych blach ryflowanych, żywiczne i laserowo wycinane nity i śrubki, laserowo wycinane siatki. Jeżeli przychodzą Wam do głowy jeszcze jakieś materiały dostępne na rynku to proszę o sugestie (nie znalazłem lufy i amunicji do FLAKA w tej skali, a chętnie bym je wykorzystał). Tu wyjaśnienie - blacha ryflowana dedykowana jest do okrętów japońskich w skali 1:200, ale praktycznie idealnie pasuje rozstawem żeberek do blachy pomostu bojowego. W porównaniu do blach ryflowanych fototrawionych, plusem jest cena i fakt, iż cały pokład można wyciąć z jednego arkusza - bez konieczności sztukowania. W związku z tym iż pewnie zdarzą mi się jakieś pomyłki - model w całości zeskanowałem i wydrukowałem - aby mieć części zapasowe. Nie wybrałem jeszcze malowania, ale skłaniam się do kamuflażu z południowych Włoch, lub pustynnego (chociaż nie znalazłem materiałów czy te pojazdy walczyły) w Afryce.

Materiały dodatkowe:

Kopia zapasowa:

Laserowo wycinane siatki na burty:

Zbliżenie na ryfle:


Tyle plan. Co do realizacji, to zacząłem od rozrysowania na nowo kół nośnych, z uwagi na to, iż te wycinankowe, w mojej opinii zostały zbyt uproszczone. Zacząłem od pierwszego ich typu - są prostsze i jest ich mniej. Poniżej zdjęcia z montażu koła prototypowego:





Na chwile obecną tyle. Przystępuję do masowej produkcji powyższych kół i do wykonania prototypu drugiego typu kół nośnych.

Pozdrawiam,
Kuba

--

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Kuba2025 24568 20-08-21 10:08
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Piterpanzer 479 20-08-21 15:06
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Viz 659 20-08-21 16:00
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Lelum Polelum 216 20-08-21 17:24
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
btomko 213 20-08-21 20:32
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
PAWEL 223 20-08-21 23:11
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Kuba2025 675 21-08-21 07:29
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Kuba2025 289 15-09-21 14:02
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Tommy T.B. 289 24-09-21 16:35
 Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ  nowe
Kuba2025 625 10-10-21 22:36

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024