FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-10-21 17:36  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Świetna robota. Nie tak dawno też zmierzyłem się z tym modelem. Nawet udało mi się skończyć ale efekt był daleki od ideału. Pomijam kwestię baboli drukarskich i przesuniętego kamuflażu. U mnie problemem było też formowanie elementów i ogólne problemy ze spasowaniem niektórych części. Ty, widzę, radzisz sobie świetnie.

Z niecierpliwością wyglądam Twojej przeprawy z podwoziem. Jak dla mnie instrukcja była mocno niejasna i bardziej posiłkowałem się zdjęciami samolotu niż rysunkami z wycinanki.

--
pozdro

 
21-10-21 19:17  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
Greg77   

Андрей, с какими проблемами ты сталкиваешься? Ничего не исправить ?? Все идеально - проблеов с моделью никаких не возникало ??

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
21-10-21 20:23  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Greg77 Grzegosz, wszystkie problemy są odzwierciedlone w procesie montażu, niektóre szczegóły zarówno ramy, jak i poszycia wymagają dopasowania i regulacji. Kamuflaż nie zbiega się wszędzie, istnieje różnorodność, nie ma wystarczającej długości listew na centropłacie, podczas gdy wkładanie arkuszy centralnego obrotu magazynu z czymś w rodzaju poprawionego kamuflażu jest bardzo pomocne,tylko magazyn koloru. Ze względu na to, że rama z poszyciem jest źle połączona (przykładem jest lokalizacja reflektorów w konsolach), postanowiono nie otwierać przedziałów ładowania karabinów maszynowych i dział na skrzydłach. Ogólnie rzecz biorąc, do budowy tego modelu należy podchodzić bardzo kreatywnie, czasami łamiąc stereotypy, gdzie trzeba było porzucić ramy podczas tworzenia części.

--

 
21-10-21 22:42  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No to mi ulżyło że nie tylko mi projekt wydaje się miejscami niedopracowany

--
pozdro

 
24-10-21 13:54  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Mała aktualizacja bieżącego projektu.

Luneta została uformowana, zmontowana i zamontowana na swoim miejscu, jednak do jej zamontowania trzeba było zdemontować przednią część latarni., którą po zamontowaniu celownika, wrócił na miejsce.



Uformowano, zmontowano i zamontowano podwozie ogonowe.



--

 
03-11-21 18:47  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Prace nad projektem "Chariton" trwają, a oto wynik następnego etapu.

Uformowane, zmontowane główne słupki podwozia



Regały wszystkie elementy regałów są zamontowane na swoim miejscu



Uformowane i zmontowane osłony



Ostateczny wygląd modelu po zainstalowaniu wszystkich elementów podwozia



--

 
03-11-21 21:06  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
wilk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Jestem pod wrażeniem jak poradziłeś sobie z podwoziem. Jak dla mnie rysunki były na tyle niezrozumiale że złożyłem je patrząc na zdjęcia znalezione w necie i sporo elementów pominąłem bo nie wiedziałem gdzie mam je przykleić.Tobie wyszło bardzo fajnie.

--
pozdro

 
04-11-21 06:00  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

wilk Dla mnie był to również trudny rebus i szczerze mówiąc, nie mogłem go w pełni rozwiązać. D. 35h nie wiedziałem gdzie postawić

--

 
08-11-21 18:37  Odp: [R]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
Андре&#   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 21
 

Cześć wszystkim! Dobiegły końca prace nad projektem "Chariton". Przedstawiam ostatnie zdjęcia z tego projektu



Wszystkie niuanse modelu znajdują odzwierciedlenie w montażu i pomimo tego, moim zdaniem model okazał się dobry.

Ogólne zdjęcie legendarnych myśliwców



MODEL JEST KOMPLETNY.

--

 
08-11-21 19:05  Odp: [G]Hawker Hurricane Mk. IIB Orlik 1:33
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Super wyszło. Ja nadal pracuję nad ciasnymi rurkami i kształtowaniem samego papieru. Czekam na kolejny budowę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024