FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
20-02-22 17:19  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Umieściłem zdjęcie, gdzie zaznaczyłem strzałką że przyciąłem górne części cylindrów o ok. 1 mm aby móc nałożyć pierścień osłony silnika. W przypadku modeli wydawnictwa AH takie błędy się praktycznie nie zdarzają. Stąd zastanawiam się czy ja gdzieś nie popełniłem błędu. Jednak nie mam pojęcia gdzie. Stąd też zwracam uwagę kolegom, którzy mają zamiar budować ten model na ten element. Osobiście wolałbym przyciąć dolną część część cylindra, ale po przyklejeniu było tu już dość skomplikowane.
Dziś dokończyłem podwozie główne, lufy skrzydłowych km i chłodnicę oleju. Koła żywiczne zakupione w sklepie GPM, okleiłem piastami z wycinanki. Okleiny piast musiałem lekko zmniejszyć aby pasowały do wytłoczonych sklepowych kół. Lufy km zakupione w sklepie Kartonowa Kolekcja. Chłodnicę oleju można wykonać w dwóch wersjach uproszczonej i z pojedynczych skrzydełek.





--
pozdr, Radek

 
13-03-22 15:28  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Moja jedenastka praktycznie skończona. Nie zrobiłem linek antenowych, mam obawy że nie wyjdzie mi dobrze ich połączenie a poza tym po jakimś czasie pewnie zawadzę czymś o nie i pozrywam.










--
pozdr, Radek

 
15-03-22 11:51  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fajno! Ale anteny dorób, bo tak to masz PRAWIE skończony model :)

--
54323031

 
15-03-22 15:30  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajne latadło, podoba mi się :) Zgodzę się z Petrovem, dorób linki, będzie fajniej :)
Co następne, powrót do pancerki?

 
16-03-22 08:25  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Józef   

Śliczny

 
16-03-22 11:15  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Dobry model Ci wyszedł. Co do anten, idź do sklepu wędkarskiego. Za parę złotych kup w miarę cienką żyłkę, która jest całkiem wdzięcznym materiałem antenowym.

 
16-03-22 18:25  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję prawie skończenia.
Cylindrami się nie przejmuj, i tek ich nie widać
Błędu raczej nie popełniłeś bo ja też musiałem to zrobić. Nie pamiętam już o ile.

W swoim modelu miałem anteny żyłkowe, a po ich zerwaniu wymieniłem na gumonitkę z GPM przeciągniętą pod czarnym pisakiem.
I nic się nie dzieje mimo, że model ma już 9 lat.

Ogólnie Twój model wyszedł pierwszorzędnie.
Efektowne są otwarte pokrywy do bebechów ale to rzecz gustu. Ja takich nie robię, wolę pełne modele.

Powodzenia w następnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
16-03-22 18:34  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Winek dobrze radzi, gumoniteczka z GPMu dobra jest. Wymęczyłeś tą osłonę silnika, ale model fajnie się prezentuje.

 
17-03-22 20:36  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-03-22 16:13  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Koledzy, weszliście mi na ambicję. Wymęczyłem te nitki antenowe. Użyłem oczywiście gumonitki z GPM, która wg mnie także najlepiej się sprawdza w tego typu sprawach. I to by było na tyle. W kolejce mam wiele modeli, ale zdecyduję się chyba na T 34/76 z Answera. Dziękuję wszystkim obserwującym za motywację i ciepłe słowa.







--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024