FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-09-21 17:32  [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

W kolejną rocznicę kampanii wrześniowej postanowiłem przypomnieć opracowanie "jedenastki" z wydawnictwa Haliński z 2005 r. Model przedstawia samolot ze 142 Eskadry, na którym we wrześniu 1939 r latał nasz as myśliwski Stanisław Skalski, opracowanie Marcin Dworzecki i Marcin Grygiel, grafika Marcin Dworzecki. Wycinanka, oprócz dokładnych zdjęć ze sklejania surówki zawiera także sporo zdjęć egzemplarza muzealnego. Do modelu zakupiłem zestaw wręg wycinanych laserem. Widziałem już kilka fantastycznych relacji z budowy tego modelu, których autorzy znacznie wykraczali poza standard. Moja relacja nie będzie wykraczać poza to, co oferuje wycinanka. Poniżej to, co udało mi się zrobić do tej pory.








--
pozdr, Radek

 
19-09-21 22:35  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękny model wybrałeś.
Życzę powodzenia aż do końca.
Problemów z modelem raczej nie ma, wiem bo jestem jednym z tych co już go sklejali.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
20-09-21 15:22  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Będę zaglądał, to co na razie pokazałeś wygląda bardzo dobrze, powodzenia!

 
20-09-21 15:32  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Obiecujący początek. Powodzenia w budowie i czekamy na kolejne aktualizacje.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
20-09-21 19:02  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
jmx62   

Ja tylko dodam od siebie, że na samolocie z numerem 66 owszem latał Skalski ale przed wojną, we wrześniu latał na 64.
A co do modelu to faktycznie zacny jest i warto przyłożyć się bo wyjdzie z tego świetna miniatura.
Będę kibicował.

 
02-10-21 16:42  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Wyposażenie kabiny prawie kompletne, od siebie dodałem obramowanie zegarów na tablicy przyrządów.







--
pozdr, Radek

 
09-10-21 20:03  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Już mi się podoba ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-10-21 17:06  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Brnę nadal z budową, model jest wymagający i już na etapie oklejania pojawiły mi się niedokładności, oczywiście z mojej winy a nie projektantów. Postanowiłem wyciąć luki inspekcyjne z obydwu stron, aby było widać elementy wnętrza. Dodałem też imitację skórzanego obicia burt z izolacji przewodu zamiast papierowych.







--
pozdr, Radek

 
17-10-21 17:05  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ciąg dalszy budowy "jedenastki"






--
pozdr, Radek

 
17-10-21 21:06  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super pomysł aby wyciąć luki inspekcyjne! To zawsze fajnie pokazać co jest w środku, a nie chować! Popieram, pozdrawiam i kibicuję :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-11-21 15:42  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Aktualizacja z postępów w budowie.





--
pozdr, Radek

 
22-01-22 18:42  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Z braku wolnego czasu miałem przestój w klejeniu, niemniej coś tam drgnęło i zamieszczam zdjęcia z aktualnego stanu budowy 11-tki













--
pozdr, Radek

 
23-01-22 00:25  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Zorba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

top notch

 
06-02-22 16:21  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Aktualnie dłubię przy silniku







--
pozdr, Radek

 
13-02-22 16:03  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dokończyłem silnik i wziąłem się za pierścień obudowy. I tu napotkałem problem, którego się nie spodziewałem. Średnica pierścienia okazała się za mała i nie mogłem do założyć na cylindry. Nie wiem czy ktoś budujący ten model miał podobny problem. Nie pozostało mi nic innego jak ściąć górne elementy silnika mniej więcej o 1 mm. Wtedy udało mi się zasunąć pierścień. Drugi tylny element pierścienia lekko zwęża się ku tyłowi, więc ten element musiałem dokleić po zamontowania pierwszego segmentu, bo inaczej mógłbym mieć problem z wsunięciem na cylindry.








--
pozdr, Radek

 
13-02-22 16:05  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

i jeszcze zdjęcie z dołu



--
pozdr, Radek

 
13-02-22 16:37  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Model nabiera kształtów, silnik wygląda fajnie, mimo problemów ze spasowaniem, czekam na dalszy ciąg :)

 
14-02-22 16:23  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Korzystając z dnia urlopu wymęczyłem przednią cześć osłony solnika. W modelu można ją wykonać z jednego elementu lub tradycyjnie z kilku łączonych pierścieni. Wybrałem to pierwsze rozwiązanie, bo chciałem uzyskać wyoblenie na przedniej krawędzi. Oczywiście do ideału dużo brakuje, techniki szlifowania i malowania są mi obce więc musi tak zostać. I powoli przechodzę do podwozia.






--
pozdr, Radek

 
14-02-22 20:36  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wyjaśnisz dokładnie które elementy silnika musiałeś przycinać? Mam ten model w dalszych/bliższych planach i wiedziałbym gdzie uważać...
Cały model super, mnie się bardzo podoba, tylko ta przednia część osłony silnika trochę odbiega jakością... Może spróbuj zmontować drugi wariant, pobaw się ze szlifowaniem i malowaniem - jak wyjdzie to założysz, jak nie - to zostawisz ten, też w końcu jest ok. Do stracenia masz tylko (albo aż) czas... Spróbuj!

--
54323031

 
15-02-22 08:38  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no i jeszcze jest możliwość druku 3D, skoro można spróbować i jest dostępne, to czemu nie?
;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
20-02-22 17:19  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Umieściłem zdjęcie, gdzie zaznaczyłem strzałką że przyciąłem górne części cylindrów o ok. 1 mm aby móc nałożyć pierścień osłony silnika. W przypadku modeli wydawnictwa AH takie błędy się praktycznie nie zdarzają. Stąd zastanawiam się czy ja gdzieś nie popełniłem błędu. Jednak nie mam pojęcia gdzie. Stąd też zwracam uwagę kolegom, którzy mają zamiar budować ten model na ten element. Osobiście wolałbym przyciąć dolną część część cylindra, ale po przyklejeniu było tu już dość skomplikowane.
Dziś dokończyłem podwozie główne, lufy skrzydłowych km i chłodnicę oleju. Koła żywiczne zakupione w sklepie GPM, okleiłem piastami z wycinanki. Okleiny piast musiałem lekko zmniejszyć aby pasowały do wytłoczonych sklepowych kół. Lufy km zakupione w sklepie Kartonowa Kolekcja. Chłodnicę oleju można wykonać w dwóch wersjach uproszczonej i z pojedynczych skrzydełek.





--
pozdr, Radek

 
13-03-22 15:28  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Moja jedenastka praktycznie skończona. Nie zrobiłem linek antenowych, mam obawy że nie wyjdzie mi dobrze ich połączenie a poza tym po jakimś czasie pewnie zawadzę czymś o nie i pozrywam.










--
pozdr, Radek

 
15-03-22 11:51  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Fajno! Ale anteny dorób, bo tak to masz PRAWIE skończony model :)

--
54323031

 
15-03-22 15:30  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajne latadło, podoba mi się :) Zgodzę się z Petrovem, dorób linki, będzie fajniej :)
Co następne, powrót do pancerki?

 
16-03-22 08:25  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Józef   

Śliczny

 
16-03-22 11:15  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Dobry model Ci wyszedł. Co do anten, idź do sklepu wędkarskiego. Za parę złotych kup w miarę cienką żyłkę, która jest całkiem wdzięcznym materiałem antenowym.

 
16-03-22 18:25  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję prawie skończenia.
Cylindrami się nie przejmuj, i tek ich nie widać
Błędu raczej nie popełniłeś bo ja też musiałem to zrobić. Nie pamiętam już o ile.

W swoim modelu miałem anteny żyłkowe, a po ich zerwaniu wymieniłem na gumonitkę z GPM przeciągniętą pod czarnym pisakiem.
I nic się nie dzieje mimo, że model ma już 9 lat.

Ogólnie Twój model wyszedł pierwszorzędnie.
Efektowne są otwarte pokrywy do bebechów ale to rzecz gustu. Ja takich nie robię, wolę pełne modele.

Powodzenia w następnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
16-03-22 18:34  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Winek dobrze radzi, gumoniteczka z GPMu dobra jest. Wymęczyłeś tą osłonę silnika, ale model fajnie się prezentuje.

 
17-03-22 20:36  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-03-22 16:13  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Koledzy, weszliście mi na ambicję. Wymęczyłem te nitki antenowe. Użyłem oczywiście gumonitki z GPM, która wg mnie także najlepiej się sprawdza w tego typu sprawach. I to by było na tyle. W kolejce mam wiele modeli, ale zdecyduję się chyba na T 34/76 z Answera. Dziękuję wszystkim obserwującym za motywację i ciepłe słowa.







--
pozdr, Radek

 
20-03-22 18:13  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

O i teraz jest kompletnie :)

--
54323031

 
21-03-22 08:13  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

No i super, fajnie, że dałeś się namówić na anteny, bo Twoje obawy co do jakości wykonania się nie sprawdziły i wyszły bardzo fajnie :) Gratulacje!, Oczywiście czekam na kolejną relacje, w szczególności jeśli ma to być T-34. :)

 
21-03-22 11:03  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

I tak jeszcze jako suplement wspólne zdjęcie z przykurzonym już Karasiem z Gomixu. Brakuje jeszcze Łosia, może kiedyś ...




--
pozdr, Radek

 
21-03-22 12:16  Odp: [R] PZL P.11c - Kartonowy Arsenał Nr specjalny Wydawnictwo AH
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Pięknie! Ogromne gratulacje!
Kolekcja z Karasiem wspaniała. Teraz Łoś i będziesz miał komplet, o którym wielu marzy.
Na marginesie - po P-11c i niedawno Łosiu mam na ukończeniu Karasia. Polecam.

Powodzenia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024