FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-11-21 12:53  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ Jancio - silnik jest pod okapotowaniem. :)

 
12-11-21 22:17  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Pawełku to warto by go pokazać ;-)) A tak poza tym to może jakaś errata z silniczkiem ???


Pozdrawiam .

--

 
13-11-21 11:11  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cały Jańcio !!
Model bez widocznego silnika to dla Jańcia nie model...
Czekam kiedy Jańcio w swoich modelach zacznie montować silniki w przekroju

 
13-11-21 11:39  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Drobna uwaga - warto by w projekcie pojawiło się co nie co z elementów silnika widocznych przez wycięcie w osłonie

Odnośnie samego modelu
- Paweł wyrównaj poziom - kadłub "leci" na prawą burtę (vide zdj. ze śmigłem w ruchu)
- sorry ale niezbyt podobaj mi się krawędź natarcia (szczególnie przy kabinie)
Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard
PS - w/w to skutek pośpiechu ? :-)

Post zmieniony (13-11-21 11:41)

 
14-11-21 00:44  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

PS - w/w to skutek pośpiechu ? :-)

Myślę że tak . Sklejanie testowe polega na sprawdzenie pasowania części i wykrycie ewentualnych baboli a tempo też się liczy aby wydawca mógł materiały wysłać do druku . A jak Paweł robi modele to my już dobrze wiemy .


Pozdrawiam .

--

 
14-11-21 02:49  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Jańcio. Jest trochę baboli i trochę błędów do poprawy. Są także sugestie, takie, o jakiej wspomniał Ryszard. Wszystko będzie uwzględnione w modelu do druku.
Trochę o moim projekcie. Wzorowałem się na początku na planach z niebieskiej książki. Nie powiem, są dobre, jednak z dużymi błędami. Nie mogłem przeskoczyć kształtu tylnej części kadłuba, bo jak zastosowałem przekroje z planów, nijak nie wychodziła mi piękna linia RWDziaków. Okazało się, że przekroje są błędnie wyrysowane. Niestety. 3 lata projekt przeleżał na półce, zanim wyrysowałem go w Rhino3D i ... doznałem olśnienia. Zacząłem rysować i porównywać rendery z istniejącymi fotkami. Zrodziło się z tego takie coś, co Paweł skleił. Mam nadzieję, że wam się podoba.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
14-11-21 11:42  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Warto uwzględnić

Należałoby jeszcze sprawdzić rok produkcji SP-BMK ponieważ nie wszystkie RWD-13 miały płozy ogonowe - były również egzemplarze z kółkami

Post zmieniony (14-11-21 11:45)

 
15-11-21 18:45  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ryszard .
Jeżeli chodzi o to, czy płozy, czy kółko, to nalezy stwierdzić, że do 1937 r. ,,RWD-13,, były z płozami.
Od roku 1938 zamiast płozy, montowano samonastawne metalowe kółko o średnicy 146 mm, natomiast te rozpórki między skrzydłami a zastrzałami były montowane już od poczatku, a były to nieoprofilowane rurki. Oprofilowanie tych rurek miało tylko kilka samolotów, m.inn.ten z fotki a jest to samolot który w roku 1939 prezydent Mościcki podarował perskiemu nastepcy tronu Mohammedowi Rezie Pahlawiemu jako prezent ślubny.

Ten samolot posiadał oprofilowanie połączenia podwozie-kadłub a było ich cztery takie samoloty.
Na fotce ,,RWD-13,,o rejestracji SP-BML widać, że samolot ten posiadał płozę oraz tę rurkę zastrzał-skrzydło, a opracowywany model to SP-BMK,
a różnica w dacie rejestracji to tylko miesiąc. SP-BMK miał numer fabryczny 215 a SP-BML nr 216.

Wydaje mi się, że wszystko jest jasne jeżeli chodzi o te dwa szczegóły, chociaż decyzja należy do projektanta modelu

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
15-11-21 19:21  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ Krakus - dziękuję za wyjaśnienie niuansów trzynastki.

@ Ryszard - tak jak Ci mówiłem w tym modelu nic nie będzie poprawiane zostaje on w tej formie a wszystkie uwagi trafiły już do autora który będzie się teraz z nimi mierzył co mam nadzieję zaowocuje pięknym modelem.

@ Jańcio - już niedługo zaczynam robić trzynastkę w wersji full wypas i tam silniczek będzie i to nawet dwa różne. Ale to jeszcze trochę czasu minie.

@ MBig - Piotrze trzymam kciuki i mam nadzieję że koleżanka Vena pomoże.

 
16-11-21 00:23  Odp: [R] RWD-13 sklejanie testowe
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Zapowiadam że go kupię choćby dla tego że ma dużo czerwonego .Kto wie ten wie .


Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024