FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-01-21 19:38  [Relacja/Galeria] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Zapraszam do kolejnej relacji - tym razem wybór padł na Bf 109 z Kartonowego Arsenału.


Budowę rozpocząłem standardowo od kabiny:








Następnie zacząłem sklejać skorupę kadłuba, zaczynając od ogona:




Później przyszedł czas na dziób. Zdecydowałem się rozciąć element którym należy okleić kabinę, tak aby linia łączenia przednich i tylnych segmentów przebiegała w najwęższym fragmencie - liczę, że dzięki temu będzie ona najmniej widoczna.




Z uwagi na wybrany sposób sklejania musiałem na bieżąco odchudzać szkielet, czy też burty kabiny, aby można było na nie nasunąć skorupy poszycia.





Po oklejeniu wnętrza kabiny burtami mogłem zacząć sprawdzać czy powstałe do tej pory elementy do siebie pasują - i nie jest najgorzej :)



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-09-21 22:10)

 
17-01-21 22:10  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo mi się podoba jak kleisz ten model. Rzuca się w oczy czystość wykonania, precyzja, wszystko ładnie widać na dobrych zdjęciach. Lubię metodę nasuwania skorupy na szkielet i sam chętnie ją stosuję. Nie widziałem jeszcze sklejonego tego modelu i po tym co zobaczyłem powyżej nie mogę doczekać się finału budowy. Kibicuję!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-01-21 17:59  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dzięki stachooo. Z tego co kojarzę na papermodels.pl jest jedna galeria z ukończonym modelem i jedna relacja, ale chyba bez galerii końcowej. Problem z metodą nasuwania na szkielet jest taki, ze trzeba wszystkie kroki planować z wyprzedzaniem, żeby nie okazało się, że na końcu nie można czegoś zmontować - przekonałem się o tym niedawno przy budowie Wilgi, która aktualnie leży w pudle i czeka na zakup nowego egzemplarza.

 
13-02-21 18:07  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Zapraszam do kolejnej odsłony relacji.

Dokończyłem część ogonową:



Po kilku przymiarkach okazało się że niepotrzebnie rozcinałem poszycie na wysokości kabiny - po lekkiej modyfikacji szkieletu udało mi się wsunąć kabinę po sklejeniu części przedniej i tylnej w całość.




Następnie zająłem się owiewkami oraz chłodnicą w przedniej części.



Kilka zbliżeń.






Aby uniknąć śladów łączeń postanowiłem skleić ze sobą niemal wszystkie elementy skrzydeł w całość, a następnie okleić taką konstrukcją szkielet.




Trochę obawiałem się etapu oklejania, ale wyszło nie najgorzej :)


 
15-02-21 21:47  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Masz we mnie wiernego kibica. Uważam, że szykuje się tutaj piękny model Bf-109. Z jednej strony kamuflaż robi tzw. "robotę", ale model nie byłby tak dobry, gdyby nie Twoje wysokie umiejętności i technika. Tak trzymaj!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
22-02-21 21:22  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dzięki stachooo, jednak nie do końca się z Tobą zgadzam - kamuflaż jest dla mnie zupełnie nieatrakcyjny, a do tego dość jasny, przez co wychodzą wszystkie niedoskonałości retuszu. Zdecydowałem się na ten model, ponieważ nie chciało mi się dłużej czekać na kolejne wydanie Bf-109 przez AH i z tego co się orientuję jest to jedyne wydanie z osobnymi slotami, które wg mnie bardzo uatrakcyjniają bryłę samolotu.

Skrzydła doklejone, zatem czas na krótką aktualizację. Połączenie płata z kadłubem nie wyszło idealnie, zwłaszcza w przedniej części zatem postanowiłem dokleić pylon zbiornika paliwa (wg instrukcji ten konkretny samolot prawdopodobnie go nie posiadał), aby chociaż trochę zasłonić to połączenie - a do tego byłem zadowolony z tego jak mi wyszedł, zatem żal było go nie wykorzystać :) Standardowo najwięcej problem sprawiła mi przednia część przejścia kadłub-skrzydło - mimo wielokrotnego nasączania i wielokrotnego formowania nie udało mi się przykleić tego elementu bez nacinania - na szczęście odrobina retuszu i duża ilość lakieru matowego ukryły wymęczoną powierzchnie. Miałem również problem w przyklejaniem owiewek na górnej części przejścia kadłub-skrzydło - po uformowaniu kopułek pozostawało ok. 0,5mm białe pole wokół owiewki, zatem zmuszony byłem je wyretuszować, ponieważ nie byłem już w stanie spłaszczyć elementu, bez szczelin między listkami. Oprócz tych dwóch mankamentów reszta wyszła zadowalająco (przynajmniej tak mi się wydaje).

Stan obecny:



I kilka zbliżeń:








 
22-02-21 22:29  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Perfekcja w każdym calu !

--
pozdr, Radek

 
23-02-21 12:17  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękne wykonanie, gratuluję!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
23-02-21 13:09  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Kolego Kędzier - bardzo wykwintny wykon .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-03-21 19:20  Odp: [Relacja] Messerschmitt Bf 109T-2, AH, 4/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dziękuję, staram się jak mogę :)

Zapraszam do kolejnej odsłony relacji - prace nadal skupiają się na kadłubie

Rury wydechowe wklejone na swoje miejsce:





Następnie przyszedł czas na ich osłony:



Na koniec całość pomalowana burnt iron:







Wykonałem także wlot powietrza do turbosprężarki:


Statecznik poziomy wraz z podporami:







No i widok ogólny:





Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-03-21 20:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024