FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
20-10-21 23:55  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

No i najwyższa pora zabrać się za uzbrojenie. Na początek tematy najcięższej wagi.
No i chyba mię pogięło - znowu zaczynam się bawić rzeczami, których nie widzę :-))
A miało to być pływadło odpoczynkowe :-)

Po pierwsze troszeczkę dodałem od siebie (zainspirowany relacją Lukee).
Po drugie postanowiłem sobie utrudnić życie - wszystkie relacje i galerie rzeczonego okrętu mają zamknięte pokrywy wylotów luf - poszedłem więc na przekór i zrobiłem je otwarte.

Na dzień dzisiejszy mam gotową jedną lufę, którą prezentuję na poniższych fotach:



No i niestety super makro po raz kolejny uświadomiło mi jak bardzo jestem ślepy. Nie dość, że zostało pełno farfocli to jeszcze okazało się, że pokrywa zamiast być okrągła to wyszła mi jakaś taka ząbkowana. Pomimo tego postanowiłem nic z tym nie robić - bez sztucznych poprawiaczy wzroku wygląda to całkiem, całkiem.

No i do półki z modelami od najbliższego stołka jest około 3m :-)
No i nie mam lampy nad półką :-))
No i nie ma tam okna :-)))
No i w ogóle jest tam zawsze ciemnawo :-))))

Ha, ha, ha, ha....

--

 
21-10-21 09:22  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Biały, nie stękaj - jest dobrze ;P

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
24-10-21 16:32  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jest super. Jak formowana jest lufa? Jakiś drut czy jak?

 
24-10-21 20:07  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

GTiStyle - nie przesadzaj - jest wielu co rureczki i inne duperelki robią znacznie lepiej - na zdjęciach pokazałem lufę z najlepszej strony :-)))

Co do formowania to...

Głównie paluchy i bcg wspomagane igłą do strzykawy, której fragment zresztą widać na zdjęciach :-)

 
26-10-21 16:39  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za odpowiedź. Ćwiczę sobie dalej zawijanie luf :)

 
03-11-21 21:19  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

No to zacznijmy od tego, że kiosk wraz z hangarem i wieżą zaczyna powolutku jakoś wyglądać :-)



A ponieważ nieco uplastyczniłem lufy i ich zamknięcia to siłą rzeczy musiałem dalej brnąć w takie klimaty czego efektem jest mostek, który wzbogacił się o pokrywę włazu wraz z pokrętłem, papierzaną drabinkę (zamiast drucianej) z poręczami, jakiś kompas czy busolę, dwa "cusie" po lewej i prawej stronie no i oczywiście DZWON :-)))



Taaak. Pogrążając się dalej w obłędzie powstały "l a m p y". Pozycyjne nieco uplastyczniłem a białą na środku dodałem (nie było jej w opracowaniu). "Klosze" z kawałków izolacji - nie znalazłem nic bardziej błyszczącego - nie chciało mi się i na pewno w przyszłości nie będzie mi się chciało ;-)



Wypadało by teraz pokazać jak prezentują się lufy i najbardziej pokręcona listkologia jaką uskuteczniałem



A teraz zmuszę Was moi mili do wytężenia wzroku - wewnątrz dziursków na lufy widać fragment dławnic, które chyba w totalnym amoku postanowiłem wykonać :-))
Oczywiście bez mocnego źródła światła i "wszystkopowiększającejoptykiaparatu" nic z moich wypocin nie widać



Pastwiąc się nad kioskiem i działami korzystałem z poniższego zdjęcia



Jeszcze tylko rzut oka na całość ustawioną na pokładzie - nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności :-)



Oczywiście bezczelnie zrzynałem z wcześniejszych relacji - a co się będę wysilał ;-))

Kończąc dzisiejsze wywody oświadczam wszem i wobec, że to pierwszy i ostatni produkt wychodzący spod moich rąk tak znacząco odbiegający od "s t a n d a r d u" .
To droga do nikąd.
Każdy dodany element powoduje konieczność dokładania następnych i następnych i następnych i następnych i ....
W dodatku te dodatki są coraz mniejsze, mniejsze, mniejsze, ...
Katorga dla moich paluchów i ślepych gał.

 
03-11-21 21:57  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dobrze, że pokazałeś te elementy z bliska, bo na ostatnim GEKO w Casa Austria za CHiny nie umiałem moimi kaprawymi oczami niczego sensownego dojrzeć.
Nie pojmuję, jak udaje Ci się wykonywać tak maleńkie części, zważywszy, że jesteś już stary i zgrzybiały:-)
Tym większy szacun.
Listkozę zapewne bym skrytykował, gdybym nie widziała na własne oczy, jakie to maleńkie:-) Nawet groszówka tego nie oddaje:-)

A z tym dorabianiem sama prawda:-) Walorka może prowadzić na manowce, a sama radość ze sklejania może zniknąć.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-11-21 07:31  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Co raz to masz drobniejsze... Ubooty wielkości frytki, kapilary jako armaty... na szczescie można z tym żyć :P Założę się o dobre piwo, że za dwa, trzy lata będziesz sklejać w 1:700 :D

--

Post zmieniony (04-11-21 07:31)

 
06-11-21 14:26  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Wyjątkowo udało mi się znaleźć nieco czasu żeby skończyć kiosk razem z drutologią. Oczywiście znów coś tam dołożyłem.



Na zdjęciach tego nie widać, ale peryskop ma nawet szkiełko :-)))



Tak jak wspomniałem jest to pierwszy i ostatni model, w którym cokolwiek dokładam - następne będą czystym standardem! Jeszcze raz - dla mnie to droga donikąd.

Przykład?

Proszę bardzo:



Robiąc reling miałem dylemat, który obrazują powyższe zdjęcia. Mam zamknąć koniec pomostu tak jak na większości zdjęć (w tym załączone) czy zostawić otwarty tak jak na drugim zdjęciu.

Wybrałem drugą opcję, ale może Wy moi mili Oglądacze wyrazicie swoje opinie na ten temat?

Szczęśliwy, że skończyłem kiosk odpaliłem kompa, wklepałem "surcouf" w wyszukiwarkę i ....
Trafiłem na takie oto zdjęcie:



I co teraz?
Trzeba będzie dorobić lampę z przodu, jakieś coś w kształcie rury i wypustki. I znów miałem problem, czy te cosie ze zdjęcia są tylko na jednej stronie czy na obu.
Skończyło się na dłuższym grzebaniu w necie.
Na szczęście znalazłem zdjęcia, które rozwiały moje wątpliwości. Ale czy aby na pewno? A co jak znajdę za jakiś czas coś co przegapiłem? Czy znów będę rozgrzebywał zamknięty zdawało by się temat?

Jeszcze raz - MODELE TYLKO W STANDARDZIE
Przynajmniej dla mnie :-)))

 
11-11-21 21:12  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Witajcie wszyscy moi mili w kolejnym odcinku serialu tasiemca pod tytułem kiosk Surcoufa.

Po wygrzebaniu zdjęcia lewej strony kiosku zostałem zmuszony do uzupełnienia go o kilka kolejnych elementów:



Kolejnym krokiem było uzupełnienie relingu:



Tak.....
A potem wpisałem do googli nazwę działka plot....
I się zaczęło....
Ech....
Masakra.....
Kolejny wieczór wśród zbyt małych części...
I efekt przed pomalowaniem:



Jeszcze drugie takie samo. I kiosk będzie gotowy. Ale czy aby na pewno?

Na zakończenie moje ostatnie niedoróbki:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024