FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
24-02-23 17:35  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@danielw: dziękuje za miłe słowa, jednak co do tempa nie mogę się zgodzić!

============================================================

Cześć! To znowu ja!

Odcinek 6.

Wykonałem hak holowniczy. Najpierw podstawa:


I sam hak. I tutaj dalej pociągnę wątek paleontologiczny. Wcześniej były velociraptory a tym razem hak kojarzy mi się z fororakiem. Zresztą porównajcie sami!


Cały zespól w komplecie:


Uzupełniłem "karmnik" o detale oraz wykonałem taką sobie listwę na przedniej płycie:



Udało się także dorobić "obsadę" kół napędowych oraz błotniki:






Niestety nie widać tego za bardzo na fotkach ale błotniki mają wykonane te podłużne przetłoczenia. Było trochę z tym walki ale się udało. Na ten moment to tyle. Wszystkiego dobrego!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 08:00)

 
24-02-23 17:58  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

jak się powiększy pierwsze zdjęcie powierzchni to widać.
Jak chcesz uchwycić fakturę powierzchni to polecam zrobienie zdjęcia w ciemnym pokoju i z silnym światłem kierunkowym. Światło musi padać prawie równolegle do powierzchni, żeby wszystkie górki i dziurki stworzyły mikro-cienie. Dobrze jest robić zdjęcie prostopadle do kierunku światła albo nawet pod , ale tak żeby sama lampa nie była widoczna na zdjęciu, bo wtedy nic nie będzie widać.

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
25-02-23 19:07  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie to wychodzi, ładnie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-02-23 21:46  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pssseplasssammm fisiał htossss mojom sssczenkę, bo wypadla...

Obłęd jak zwykle. I jeszcze czegoś z prehistorii się nauczę. Kibicuję!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
26-02-23 00:09  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jest gruuuubo. Wygląda wspaniale, szczególnie dziupla kierowacza i haki.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
08-03-23 09:43  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@żółtodziób: Tak... kurde oświetliłem sobie frontalnie model i się dziwię dlaczego nie widać przetłoczeń... Poniżej zamieszczam lepszą (mam nadzieję) fotkę.

@Mucha @QN @ danielw: dziękuję bardzo za doping, jest nieoceniony!

==================================================================================================


Dzień dobry Państwu
Dziś mały update czyli odcinek 7! A w nim!

Super świetna skrzynka na pierdoły:



Równie piękne kolanka, którymi będą wychodzić z kadłuba rury do filtrów:


Takie cosie:


Kilka nakrętek na kadłubie:


No i uwaga, uwaga! Przyklejone błotniki! Brawa!



W końcu zaczęło to wyglądać jak czołg. Poniżej drugie podejście do fotografowania przetłoczeń na błotnikach, tym razem chyba lepiej widać.



cdn... mam taką nadzieje :D

Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 08:18)

 
08-03-23 09:54  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

widać widać... śruby/nity na kadłubie też :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
04-04-23 08:01  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Relacja z budowy Krusejdera odcinek 8. Zapraszam! Kołkomania.
Jakiś nie mogłem podjąć tematu kół jezdnych. W jednym z pierwszych odcinków pokazałem, że pracowałem nad bandażami do nich i odłożyłem je do pojemnika by dojrzewały. No i tak długo leżały, że już nawet gnić zaczęły, a mimo to tej kwestii unikałem jak ognia. Problemem dla mnie były dwie sprawy: łagodne przejścia miedzy krzywiznami talerzy kół oraz stożkowe elementy piast. Wrzucam zdjęcie by pokazać o co chodzi:



Skleiłem z kartonu piasty jak i talerze, tej pierwszej nawet mam fotkę:


Jednak toczenie uformowanego elementu na mojej taniej miniszlifierce powodowało wypaczanie - elementy przestawały być osiowo symetryczne. Gdyby do wykonania był jeden, może dwa komplety to uszło by ale przy 10 dałoby to zbyt niską powtarzalność i każe koło byłoby inne, dlatego uciekłem się do druku 3D. Wiem, że to profanacja, ale niemiałem siły z tym walczyć. Na swoja obronę mam to, że własnoręcznie zamodelowałem te elementy:) Następnie poprosiłem kolegę o wydruk. Wyszło to tak:




Następnie wykonałem obręcze i wewnętrzne talerze (ciecie kosztów - i tak ich nie widać), widoczne są tutaj próby uzyskania obłości poprzez szlifowanie:


No i tak wygląda całość:


Brakuje kopułowych zwieńczeń piast.

A teraz koła napędowe. Tutaj też była zabawa z łagodnymi przejściami ale jakoś się to udało.



Wewnętrzne pierścienie prowadzące gąski. Z racji tego, ze po złożeniu kół nie będzie już do nich dostępu musiałem je jakoś pomalować. Jeszcze nie robiłem rozeznania jaki kolor musze kupić więc korzystałem z tego co miałem pod ręką, a pod ręka była Tamiya XF-15 Flat flesh czyli kolor cielisty :) Po zwaschowaniu wyszło całkiem niezłe. Może cały czołg tak pomaluję? :)




Teraz żmudne wycinanie i naklejanie nakrętek i podkładowanie kół. Następnie chciałbym zabrać się za wieżę. Ale niestety jest taki problem, ze nie wiem jak. Nie umiem tego zamodelować by wykonać sobie rozwinięcie bryły. Zastanawiam się nad wykorzystaniem oryginalnej wycinanki, tylko nie jestem pewien czy wieża mk.II i mk.III to zgoła ta sama bryła tylko przednia płyta jest postawiona do pionu i delikatnie przesunięta do przodu. No i rzecz jasna właz załogi jest zmieniony ale to akurat szczegół. Może ktoś nie coś więcej?

Dziękuje za uwagę i zachęcam do komentowania!

Pozdrawiam.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 10:28)

 
04-04-23 09:25  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kapitalna robota👍. Super, że dużo i szczegółowo pokazujesz etapy budowy, opisujesz problemy i próby ich rozwiązania. Co prawda dokonałeś kartonowej profanacji😄 z tymi kołami ale nie sądzę by komuś to przeszkadzało bo to nie standard a celem jest dokładne odwzorowanie rzeczywistego wyglądu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
27-04-23 10:00  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@jhradca: Dzięki za miłe słowa. Mam trochę wyrzuty sumienia co do tych drukowanych elementów ale chyba nastąpiło zbyt duże zmęczenie materiału kartonem i dopuszczam się wszystkiego by już zamknąć ten projekt i przy okazji zdążyć na połowę września.

===================================================================================================

Witajcie serdecznie w dziewiątym odcinku relacji budowy Crusadera!
Cieszę się, że możemy wspólnie śledzić postępy prac i dzielić się moimi osiągnięciami. W ostatnim czasie udało mi się wykonać zasobniki
znajdujące się na błotnikach. Na załączonych zdjęciach przedstawiam kolejne etapy budowy, abyście mieli lepszy wgląd w to, jak przebiegają prace.

Ma początek wykonałem tekturowy szkielet w formie pudełka dla każdego zasobnika:



A teraz poszycie. Oto czego użyłem:
-blaszek wyciętych w pracy na laserze,
-kilku kawałków drutu o odpowiedniej średnicy i różnych długościach,
-kawałek pręta do rolowania,
-oraz kulki do poprawy przetłoczeń gdzie było to potrzebne.


Przyłapuję taśmą element poszycia na blaszce:


A następnie roluję:


Co daje taki efekt:


I gotowe!



Dodałem także zawiasy oraz zamki(?) na kadłubowych zasobnikach znajdujących się za wieżą:


Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, aby śledzić moją relację budowy Crusadera. Wasze wsparcie i motywacja są dla mnie bardzo ważne, dlatego zachęcam do pozostawienia komentarza pod tym postem. Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie i sugestie, które pomogą mi w dalszej pracy nad projektem. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w kolejnym odcinku!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 10:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024