FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
08-11-21 21:24  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Nie ma problemu, podaj maila. Jak zrobię jakąś instrukcje to podeślę w zamian za fotkę gotowego :P

--
Si vis pacem, para bellum

 
09-11-21 18:54  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zapytam o ten dźwig. To model rzeczywistego obiektu? Bardzo realistyczny i szczegółowy!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
09-11-21 21:46  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

JKorjat poszedł e-mil na adres z twojego profilu ;-) Dzięki wielkie za odzew :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-11-21 08:07  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Ten dźwig widać na kilku zdjęciach, chyba na tych poniżej najdokładniej




Jedno to oczywiście puck, gdzie co ciekawe na barce w tle leży drugi rozmontowany.

Drugie to już baza w Gdyni na Oksywiu.

niestety żadnych papierów na niego nie znalazłem wiec narysowałem na bazie zdjęć "skalując na oko"

--
Si vis pacem, para bellum

 
21-03-22 07:57  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Cześć

Znowu kolejna przerwa, wynikała trochę z tego że jestem ciut niezadowolony z całości.

W weekend przemogłem się skleiłem podstawkę testowo. Chyba jest git, ale mam wrażenie kompozycyjnie pustki. Nie bardzo mam pomysł czego tam napchać.





Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
21-03-22 08:38  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajna diorama, statki prezentują się super, bardzo lubię takie makiety w większej skali :)

Co do kompozycji to faktycznie brak trochę balansu w tym co dzieje się na wodzie (dużo detalu - statki, tekstura wody) a tym co na lądzie - w szczególności obszar po lewo od rampy gdzie jest płaska brązowa powierzchnia.

Możliwe, że wystarczyło by bardziej zróżnicować teksturę gruntu, (asfaltowe fragmenty, ślady po ruchu pojazdów) oraz dodać elementy małej architektury nadające większej ilości kontekstu dla pociągu i samochodu (balustrady, słupy z oświetleniem i kablami elektrycznymi, uplastycznienie torów) - nie wiem jak to się odnosi to prawdziwego miejsca ale pewnie jakieś takie elementy zgodne z prawdą mogłyby się pojawić?

 
21-03-22 09:05  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A nie było tam pachołków do cumowania? Dodaj jakieś liny, beczki, skrzynie.

--
Siwy

 
21-03-22 12:24  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

To co chłopaki piszą jest jak najbardziej wskazane.

Polecam do obejrzenia dioramki portu w Hamburgu budowane przez Kolegę Yogi'ego.
Może coś Cię z nich zainspiruje - wyposażenie nabrzeży, budynki (nawet same ściany) na krawędzi ramki, jakaś wyslipowana szalupa na podporach, drzewka (jak na zdjęciu prezentowanym 10 listopada)?

Jeszcze trochę i będzie super.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
21-03-22 16:15  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może jeszcze jakieś deski albo węgiel :)

--
Siwy

 
22-03-22 11:45  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
RAVEN6   

Same modele i pomysł są super. Ale, nie obraź się proszę, grafika wygląda jak z MS Paint... Zobacz proszę na grafikę dioramy z HMV albo ze Schreiber-Bogen. Może spróbujesz dać tekstury ze zdjęć? Bo na razie jest duży potencjał, ale przez tę spartańską grafikę efekt końcowy wygląda słabo.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024