FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-11-21 21:02  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oj, coś mi się nie za bardzo chce wierzyć, że "następne tylko w standardzie" :-)

I mam nadzieję, że jest to tylko obietnica ;-)

To szukanie dziury w całym wciąga. Z doświadczenie wiem, że coraz bardziej. Ale za to efekty - jest co podziwiać. Zawsze jest coś, co odróżnia model od innych. Niby taki sam, z tej samej wycinanki, ale...? I to COŚ robi różnicę.

Pięknie sobie poczynasz.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-11-21 00:09  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Dzięki QŃu :-)
Pochwała od Mistrza walorki to jest coś.
Ale wierz mi to nie jest tylko obietnica.

Jak pomyślę sobie że czeka mnie około 600 min to nawet w wersji uproszczonej czuję przerażenie :-)))

 
13-11-21 00:20  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

No i stało się......


Działko zdemolowane......


Demolka wykonana świadomie i własnoręcznie......


Uratowałem co tylko można było......

 
13-11-21 00:21  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Podpisuję się pod nadzieją QNia czterema kopytami ;-) i życzę dalszych sukcesów w dociekaniu. Surcouf piękny!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
13-11-21 17:59  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Jak napisałem - działko zdemolowane.
Jak zrobiłem zdjęcia i wkleiłem do relacji to przestało mnie siem podobować.
Jak myślicie poczemu?

I oto to objawiam odpowiedź:
L u f a - gołoocznie w pierwotnej wersyji wyglądała OK, no ale jak wiecie supermakro pokazowywuje to czego nie chcemy widzieć i wiedzieć :-))



Tiaaa...
Teraz trza to było pomalować.
No to to już mnie załamało - spójrzcież sami:



Tak dla odstresowania od artyleryi postanowiłem zająć się druciarnią (relingami) na pokładzie głównym i ....
wyszło mi cóś takiego ;-)

 
21-11-21 23:18  Odp: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

No to przebrnąłem przez aparaturę strzelająco-miotającą czego dowodem jest poniższe zdjęcie przedstawiające moje wariacje na temat artyleryi przeciwlotniczej (obadwa sztuki pozlepiane i poklajstrowane):



A tak się prezentują na pokładzie:



Mogę zatem wszem i wobec ogłosić radosną nowinę:
Kiosk skończony :-)))))



Westchnienie ulgi i łoskot spadającego kamienia rozniosły się po okolicy.
Przy okazji wyszedł jakiś mój babol - albo poręcze są za duże albo cała wejściówka za bardzo przesunięta do tyłu. W każdym bądź razie jedno działko zahacza o poręcz.

Gotowy kiosk w ramach terapii antystresowej został postawiony na pokładzie:



Co prawda części papierzane wycinanki się mię skończyli już dość dawno temu, ale preparowanie d....pereli trwa nadal.
Przekopując się przez zdjęcia znalazłem takie gdzie widnieje okręt w moim malowaniu z samolotem na pokładzie.
Cóż zatem było począć - trza spreparować latadło. Jakie by ono pokraczne nie było.
Tą razą posiłkowałem byłem się opracowaniem z Fly Model - niestety skala troszeczkę niedopasowana była.

Wywarłwszy więc nieco presji na starszym opracowaniu i zmuszeniu do pracy drukarki otrzymałem coś co po wycięciu zaczęło się składać w to;



Niestety ale pokrak był tak pokraczny, że zapomniałem byłem dokumentować moje wypociny zwłaszcza, iż były one okraszone wartkim potokiem słów, których by szewc się nie powstydził.

Będąc na skraju załamania nerwowego zakończyłem zmagania z nielotem:



Dotarłem już do momentu gdzie nie ma już dłużej możliwości wymigiwania się od znienawidzonej drutologii stosowanej czyli innymi słowy relingów.

 
12-12-21 18:36  Odp: [R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Ha... haha... hahaha...

No i nadszedł moment pożegnania z Surcoufem - w końcu ląduje na półce na wieczne zakurzenie :-)

Efekty mojego paprania klejem przedstawiam poniżej.

Najpierw z daleka, aby przygotować Wasze zmysły do przyszłych tortur.




To teraz co by Wam tu pokazać?
Może latadło pokładowe uwiązane do dźwiga ustawionego na pokładzie. Zrezygnowałem z wykonania prowadnic z kilku powodów. Raz, że wiązałoby się to z demolką pokładu. Dwa, że pokrywy luku na łódź mają zły kształt - gdybym zaczął demolować pokład pewnie chciałbym to poprawić. A co najgorsze jak rozgrzebałbym pokrywy luku to pewnikiem stwierdziłbym, żeby ulepić łajbę, która się tam znajdowała a to to już by zahaczało o opętanie.



Kolejna rzecz, którą wykonałem inaczej niż zakładał projektant to maszty z antenami.



Teraz może pokażę tłok na kiosku.



Widoczki na rufę i wyrzutnie torped.



To jeszcze dzióbek na zakończenie.



A teraz żeby tradycji stało się zadość zdjęcia z przymiarem i innym podwodnym pływadłem wyjdzionym z francuskiej myśli technicznej :-)))



I to by było na tyle.
Co złego to nie... projektant.

Aktualnie walczę już z czymś nowym, zupełnie nie pasującym do mnie. Ale o tym w nowej relacji (może).
Powiem tylko, że zużyłem już cały zapas "kropelki" z okolicznych sklepów a jeszcze nie skończyłem składać szkieletu :-)))))

--

 
12-12-21 19:33  Odp: [R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje ! Podoba mi się jak go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-12-21 19:34  Odp: [R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Ja mam słabość do Surcouf'a i bardzo mi się podoba, to co pokazałeś. Jest moc!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
13-12-21 20:33  Odp: [R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Ziga gdyby nie moja młoda to jeszcze długo pałętał by się po półeczce w 2d. :-)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024