FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
03-04-22 14:32  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Rewelacyjna, po prostu idealna robota.

--
54323031

 
04-04-22 03:12  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Mega w deche. Kapitalna robota.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
05-04-22 19:39  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko!

Koledzy, dziękuję, zawstydzacie mnie.

Korzystając z weny, podziałałem dalej. Pod nóż poszły falkonety. Zrobiłem 18 sztuk, każdy składa się z 11 części. Powtarzalność tych pukawek hmmm -jako taka, ale nie są w końcu zamontowane jedna przy drugiej co pół centymetra. Lufy zwinięte z paragonów -bardzo dobry materiał, taka bibuła świetnie się zwija. Wzmocnienia lufy, czyli te pierścienie to drut, z którego grubością trochę się przeliczyłem. Niby zastosowany był baardzo cienki, ale lufy też za grube nie są, i w rezultacie okazało się, że trzeba było użyć jeszcze cieńszego. A że drucik czarny, lufy białe, to dopiero po pomalowaniu rzuciło mi się to w oczy. Nawet myślałem, czy by nie zalać to jakimś klejem, żeby zniwelować uskoki, ale groziło by to pewną utratą foremności, zostało jak jest. Aha, podstawy też mogłyby być cieńsze, ale musiałem zrobić taką średnicę, by spoina w miejscu ich mocowania była dostatecznie dobra. Niestety już nie raz mi jakiś element się urwał przy tym modelu, razem z farbą drukarską (i to klejony cyjanoakrylem!). Wszystkie falkonety już są na swoim miejscu, więc Revenge najeżony jest artylerią :). Ale zdjęcia całości to już przy okazji galerii, która zbliża się wielkimi krokami; zostały tylko flagi do zainstalowania na masztach, przynajmniej tak mi się wydaje.







Planowałem pierwotnie podokładać jakieś bambetle (wiadra, beczki, wyciory i inne "patyki" do obsługi dział) na pokładzie, ale gdy pojawiły się kule koło armat, to już zrobiło się nieco ciasno. Na razie się powstrzymam, może kiedyś, przy okazji innego modelu jak ruszy produkcja drobnicy to coś się Riwendżowi skapnie :) Druga sprawa to trudny dostęp do tych miejsc. Dziś wklejałem też resztę gretingów i już była nieziemska gimnastyka!. Także polecam pokładową drobnicę przyklejać przed ożaglowaniem, a właściwie przed takielunkiem (o ile rzeczona drobnica nie stoi na na drodze lin).

Kolejne zdjęcia to już raczej będzie galeria, ale czas na to znajdzie się najprędzej w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-04-22 08:29  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Napracowałeś się przy tych falkonetach, ale szczerze to średnio to wyszło. Falkonet z tymi obrączkami wygląda trochę jak jakieś działo akceleratorowe z filmu s-f z lat 70-tych. Dziwnie też wygląda ta prostokątna obejma u nasady. Nie widziałem takich rozwiązań, ale może były.
Może zamiast drucików spróbuj w przyszłości zastosować cienką nitkę, świetnie się sprawdza.

--
Siwy

 
06-04-22 10:02  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zgadzam się z przedmówcą w kwestii falkonetów, aczkolwiek w całości pewnie to zginie. I tak zazdraszczam (ale tak pozytywnie!) tego modelu.

--
54323031

 
06-04-22 10:37  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Nieee no Panoowie, kaszany nie może być. Skoro jest kaszana to poprawię! Zobaczę, co da rzadki wikol, ale obawiam się, że wyjdzie zbyt masywnie. Pewnie będzie budowa od nowa. Z nićmi nie będę nawet próbował, bo nie bardzo sobie wyobrażam jak oklejać coś o średnicy 1,5mm. Jeszcze gdyby to był jakiś zbity gwint to może, ale tu mamy pierścienie w odstępach. No i faktura chyba nie ma prawa być gładsza jak przy drucie.
Co do konstrukcji w ogóle, to w instrukcji mamy jeden rzut boczny, nie do końca jasny i tak to zinterpretowałem. W internecie znalazłem różne wersje falkonetów: takie, takie (stąd ta obejma), takie (za Henryka VIII), ale może w drugiej połowie XVI wieku były już nowocześniejsze(?). Nic, zrobię dokładnie tak jak przewidziała wycinanka.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-04-22 12:01  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i proszę, są obejmy, ale trochę inaczej jest mocowanie uchwytu. Może zrób bez tych obejm - klasycznie.
Co do nitki, to robisz pętle, a od spodu robisz pojedynczy węzeł, tyle co by się trzymało. Traktujesz to klejem, odcinasz końce. Jak wybierzesz dobrą nitkę, to po pomalowaniu nie widać splotu.
Jak potrzeba, to Ci markę nici podeślę.

--
Siwy

 
06-04-22 20:24  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Problem nie dawał mi spokoju, więc jeszcze dziś przystąpiłem do akcji ratunkowej. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie odwalił od razu głupoty -zacząłem zrywać falkonety z podstawami, które odrywały się z farbą burt naokoło... Nie żebym kilka godzin wcześniej pisał, że zacznę od próby z wikolem. No, ale się opamiętałem, trochę wikolu, trochę wody i jedziemy. Udało się to wygładzić, moim zdaniem do dostatecznego poziomu, w końcu nie chodzi też o to, żeby były gładkie całkiem. Mam nadzieję, że teraz nie wyglądają jak wkręty do drewna czy broń z filmów s-f...

Wikolowanie:



I rezultat:



Oczywiście zabieg ten zajął mniej czasu niż budowanie nowych falkonetów, ale wcale kolorowo nie było. Dałem w sumie dwie warstwy rozrzedzonego wikolu, no a potem malowanie. Robienie tego w powietrzu wymagało pewnej gimnastyki i i tak zeszło mi na tym ponad 2 godziny (nie licząc czasu na schnięcie).

Okazało się, że weekendowy wyjazd odwołany, z resztą sam jestem podziębiony, także galeria będzie na dniach ;)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
06-04-22 21:48  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No jest trochę lepiej, ale przy następnych postaraj się bardziej, bo wiem, ze dasz radę :))

--

Post zmieniony (07-04-22 07:54)

 
06-04-22 22:02  Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jest lepiej. Ale jakby było tamto też bym kupował :P

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 11Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024