FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-11-21 21:00  [R/G] Revenge 1:96 Shipyard
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam w kolejnej relacji.
Trochę się wahałem, czy nie przeczekać do momentu decydującego o powodzeniu budowy, tj. poszycie ostateczne, ale przed oklejeniem łupinki trochę się dzieje, tak więc niech będzie :). Wybór padł dość spontanicznie, choć miałem wycinankę od jakiegoś czasu. Myślę, że to dobra opcja, by dalej zapoznawać się z Shipyardem, kolejny schodek do wybitnie wymagających projektów. Oczywiście nie twierdzę, że ten jest łatwy i że sobie z nim poradzę, ale spróbuję. Model będzie wykonany w standardzie, jak zawsze w sumie, więc nie spodziewajcie się fajerwerków. Już na tym etapie mogę powiedzieć, że lepsze wykonania tego modelu świat widział (relacja Kolegi Lepic), ale mam nadzieję, że będzie przyzwoicie/dostatecznie. Widziałem kilka miesięcy temu ten model na żywo, sklejony, i zrobił na mnie wrażenie. Kolorystyka to już kwestia gustu. Aha, nie wykluczone, że będą przerwy w budowie, może na coś innego, może na nic -to zależy czy pojawią się kryzysy. Jak dotąd bardzo dobrze się bawię.

Zwyczajowo, okładka:


Zaczęło się oczywiście od szkieletu. Główne elementy tegoż zawiera zestaw wycinanki. Nie było to jednak składanie szkieletu na przysłowiowy "jeden wieczór", jak to dotąd u mnie bywało. Tu jest sporo niuansów, pięter, wiele ruchów trzeba przewidzieć do przodu, coby nie narobić sobie kłopotów. Dużo czasu pochłonęła obróbka nawet tych wyciętych laserem elementów. Prawie każdą część ścinałem pod odpowiednim kątem na krawędzi, która później zetknie się z poszyciem. Bez tego zabiegu będzie sporo schodków, a nawet mogą wystąpić problemy z pasowaniem. Zamówiłem też zestaw dodatków wycinanych laserowo, głównie ze względu na lawety armat i podstawę kosza dziobowego (no bo w sumie to niewiele więcej dodatków ten zestaw zawiera) ale jeszcze do mnie gołębie nie dotarły. Jakimś cudem miałem całkiem wolny długi weekend i podziałałem, także część lawet złożyłem z wycinanki. Był to konieczne, żeby ruszyć z dalszymi czynnościami przy modelu :) Aha -instrukcja pozornie jest fajna i czytelna, w praktyce wielu rzeczy trzeba się domyślać, ale powoli da się wszystko rozkminić.Generalnie tego co teraz widać nie będzie widać :)





















pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-04-22 21:02)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Guciu 15388 15-11-21 21:00
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Hastur 145 15-11-21 23:33
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
kudłaty 231 16-11-21 08:46
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
StuGu 153 16-11-21 08:50
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Piotr P. 425 16-11-21 16:29
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Tomasz K. 351 16-11-21 16:52
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Guciu 141 16-11-21 20:30
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Mariaszek 136 16-11-21 23:03
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
kudłaty 161 17-11-21 10:50
 Odp: [R] Revenge 1:96 Shipyard  nowe
Guciu 167 17-11-21 19:10

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024