FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-09-21 17:10  [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak już wspomniałem kończąc relację z budowy Pzkpfw 35R 731(F) spodziewajcie się mnie wkrótce w nowej relacji, tako i jestem.
Tym razem zmiana tematu i na matę wjeżdża przedstawiciel rodziny pojazdów opartych na podwoziu Pzkpfw IV, a mianowicie Sturmgeshutz IV wydany przez Answer. Model rozpocząłem kleić od początku, jak to chyba powinno być robione. Konstrukcja szkieletu jest bardzo przemyślana i mocna, w klejeniu jej nie było żadnego problemu. Co więcej żadnym problemem nie było również oklejenie go do etapu który widać na zdjęciach. Wszystko pasowało idealnie. Na chwilę obecną ciężko cokolwiek więcej powiedzieć, pozostaje jedynie kleić dalej.



--

Post zmieniony (29-12-21 16:37)

 
10-09-21 19:56  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Podoba mi się ten model, będę śledził z ciekawością postępy w budowie.

--
pozdr, Radek

 
11-09-21 09:58  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Będę częstym widzem, mam zamiar kleić ten model zaraz po Panterze także jestem ciekaw jak będzie Ci wychodził, cieszy, że na razie wszystko pasuje. Powodzenia!

 
11-09-21 11:56  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Zasiadam i "paczę" :) liczymy na dużą dawkę zdjęć okraszonych komentarzem :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
12-09-21 19:26  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Miło wspominam, bardzo przyjemnie się kleił. Z tego co pamiętam to trzeba obniżyć wieżyczkę dowódcy bo jest za wysoka.
Pozdrawiam

 
13-09-21 11:33  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Jest niemiecka pancerka - jestem i ja na widowni :0
Powodzenia.

Pozdrawiam,
Kuba

 
24-09-21 19:32  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Co do projektu samego modelu i jego poprawności już była ostra dyskusja😉
Ja skupię się na tym, co z niego wyciśniesz, a spodziewać można się tylko jednego... pięknego modelu 😃👍

Demon, powodzenia Ci życzę i czekam na kolejną porcję zdjęć.

Pozdrawiam
Tommy

--

 
22-11-21 20:50  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Budowa StuGa pomimo braku wpisów w relacji trwa. Trochę wstyd, bo już się pojawiła na forum kolejna relacja, a tutaj żadnej zmiany. Nadrabiam więc.
Po sklejeniu kadłuba wziąłem się na klejenie baszty. Muszę przyzna, że opracowanie tego skomplikowanego w kształcie elementu jest doskonałe. W zasadzie klejenie to dokładanie kolejnych pasujących do siebie elementów. Jedyny element, który nieco musiałem podrzeźbić to oklejka stropu. Rozciąłem ją na mniejsze kawałki i musiałem nieco skrócić.
Nietypowo też (poniekąd wynikło to z konstrukcji kadłuba) zacząłem kleić i uzupełniać o detale błotniki. Mam nadzieję, ze nie pouszkadzam detali w momencie instalacji całości do kadłuba.
W zasadzie gotowe jest już również całe zawieszenie. Pokusiłem się o wykonanie kół napinających w wersji bardziej skomplikowanej, wykorzystując do wykonania toczni drutu cynowego.
Teraz przede mną poskładanie tego wszystkiego do kupy, czekam jednak na gąsienice, bo chciałbym je zamontować przed błotnikami.







--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-11-21 21:29  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Masz niezłe tempo a przy tym czysto, jeszcze chwila i galeria końcowa. Koła napinające i detale bardzo fajne. Koniecznie zobacz relację Viz-a. Co prawda już zrobiłeś koła nośne ale gdybyś zrobił takie jak on to model zyskałby szczególnie w zbiegu z kołami napinającymi.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-11-21 00:20  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Właśnie się zastanawiałem jak zrobić jakieś uproszczone acz efektowne zapięcia do osprzętu przy swoim Tygrysie a tu proszę, podane jak na dłoni:) Czy te klamry to z cieniutkiej cyny są? Wyglądają naprawdę fajnie i chyba nawet nie wymagaja malowania. Będziesz dorabiał motylki? :-))

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024