FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-09-21 17:10  [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak już wspomniałem kończąc relację z budowy Pzkpfw 35R 731(F) spodziewajcie się mnie wkrótce w nowej relacji, tako i jestem.
Tym razem zmiana tematu i na matę wjeżdża przedstawiciel rodziny pojazdów opartych na podwoziu Pzkpfw IV, a mianowicie Sturmgeshutz IV wydany przez Answer. Model rozpocząłem kleić od początku, jak to chyba powinno być robione. Konstrukcja szkieletu jest bardzo przemyślana i mocna, w klejeniu jej nie było żadnego problemu. Co więcej żadnym problemem nie było również oklejenie go do etapu który widać na zdjęciach. Wszystko pasowało idealnie. Na chwilę obecną ciężko cokolwiek więcej powiedzieć, pozostaje jedynie kleić dalej.



--

Post zmieniony (29-12-21 16:37)

 
10-09-21 19:56  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Podoba mi się ten model, będę śledził z ciekawością postępy w budowie.

--
pozdr, Radek

 
11-09-21 09:58  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Będę częstym widzem, mam zamiar kleić ten model zaraz po Panterze także jestem ciekaw jak będzie Ci wychodził, cieszy, że na razie wszystko pasuje. Powodzenia!

 
11-09-21 11:56  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Zasiadam i "paczę" :) liczymy na dużą dawkę zdjęć okraszonych komentarzem :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
12-09-21 19:26  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Miło wspominam, bardzo przyjemnie się kleił. Z tego co pamiętam to trzeba obniżyć wieżyczkę dowódcy bo jest za wysoka.
Pozdrawiam

 
13-09-21 11:33  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Jest niemiecka pancerka - jestem i ja na widowni :0
Powodzenia.

Pozdrawiam,
Kuba

 
24-09-21 19:32  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Co do projektu samego modelu i jego poprawności już była ostra dyskusja😉
Ja skupię się na tym, co z niego wyciśniesz, a spodziewać można się tylko jednego... pięknego modelu 😃👍

Demon, powodzenia Ci życzę i czekam na kolejną porcję zdjęć.

Pozdrawiam
Tommy

--

 
22-11-21 20:50  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Budowa StuGa pomimo braku wpisów w relacji trwa. Trochę wstyd, bo już się pojawiła na forum kolejna relacja, a tutaj żadnej zmiany. Nadrabiam więc.
Po sklejeniu kadłuba wziąłem się na klejenie baszty. Muszę przyzna, że opracowanie tego skomplikowanego w kształcie elementu jest doskonałe. W zasadzie klejenie to dokładanie kolejnych pasujących do siebie elementów. Jedyny element, który nieco musiałem podrzeźbić to oklejka stropu. Rozciąłem ją na mniejsze kawałki i musiałem nieco skrócić.
Nietypowo też (poniekąd wynikło to z konstrukcji kadłuba) zacząłem kleić i uzupełniać o detale błotniki. Mam nadzieję, ze nie pouszkadzam detali w momencie instalacji całości do kadłuba.
W zasadzie gotowe jest już również całe zawieszenie. Pokusiłem się o wykonanie kół napinających w wersji bardziej skomplikowanej, wykorzystując do wykonania toczni drutu cynowego.
Teraz przede mną poskładanie tego wszystkiego do kupy, czekam jednak na gąsienice, bo chciałbym je zamontować przed błotnikami.







--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-11-21 21:29  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Masz niezłe tempo a przy tym czysto, jeszcze chwila i galeria końcowa. Koła napinające i detale bardzo fajne. Koniecznie zobacz relację Viz-a. Co prawda już zrobiłeś koła nośne ale gdybyś zrobił takie jak on to model zyskałby szczególnie w zbiegu z kołami napinającymi.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-11-21 00:20  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Właśnie się zastanawiałem jak zrobić jakieś uproszczone acz efektowne zapięcia do osprzętu przy swoim Tygrysie a tu proszę, podane jak na dłoni:) Czy te klamry to z cieniutkiej cyny są? Wyglądają naprawdę fajnie i chyba nawet nie wymagaja malowania. Będziesz dorabiał motylki? :-))

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
23-11-21 07:19  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Co do kół nośnych, to niestety nie zaprojektuję nowych (brak takich umiejętności na warsztacie ;) ) i muszą być wycinankowe...ale dekle chcę uwypuklić, może to choć trochę poprawi walory wizualne tych kół.
Tak, klamry są zrobione z cyny. W trakcie obróbki, już po ich ukształtowaniu zostały delikatnie spłaszczone końcówką pęsety. Generalnie mam problem z tym drutem...bo mi się skończył, a miałem go tak długo, że nie pamiętam skąd go brałem. Wydaje mi się, że to będzie coś takiego:
Co do motylków, to robiłem je zanim zaczęły być modne, więc raczej tak ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-11-21 20:00  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie widać postępy i dobrze wszystko wygląda, cieszy, że elementy do siebie pasują, czy "budę" przykleiłeś już do kadłuba? Sam zastanawiam się nad kolejnością sklejania, i mam tylko wątpliwość czy nie będzie problemu z dobrym przyklejeniem lufy do już przyklejonej budy (w sensie czy coś się nie skrzywi lub nie wklei na właściwej osi, trochę mało miejsca tam się robi na manewry), czy może potraktować ją jak wieżę czołgu, skleić całość oddzielnie i gotową nadbudówkę z zamontowaną już lufą dokleić do kadłuba.

Podobają mi się też te zapięcia z cyny, oraz koło napinające - chyba też takie jednak zrobię.

 
24-11-21 07:39  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie, buda nie jest jeszcze przyklejona - na zdjęciach jest położona na sucho. Zastanawiałem się nad tą lufą i nie mam żadnych wniosków ;) Spróbuję chyba ją zamontować na koniec jak już będą koła, gąsienice, błotniki, no i buda.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-12-21 16:37  Odp: [R] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No i pyk, no i fuch i udało się skończyć StuGa. Model przyjemny w klejeniu, pomimo że ma kilka części za dużo, kilka za mało, ale to wszystko zostało już powiedziane w innych relacjach. Kolejnym zagadnieniem poruszanym w innych relacjach dotyczących pojazdów opartych o podwozie Pzkpfw IV jest uproszczenie kół nośnych. W równoległej relacji kolega Viz poradził sobie opracowując część kół samodzielnie, ja wprowadziłem pewne uplastycznienie tego co jest w modelu. Wprowadziłem też kilka innych uplastycznień, ale na ogół bazowałem na wycinance.
Galeria przedstawia model w kilku wersjach zabudowania. Jeśli mam być szczery, to najmniej podoba mi się wersja pełna, czyli ze wszystkimi płytami ekranów pancernych. Zasłaniają one nie dość, że detale, to jeszcze tą piękną, agresywną linię rasowego drapieżnika. Dlatego też jest i widok wersji gołej oraz pośredniej, nieco zdekompletowanej jaka zapewne najczęściej była spotykana (przypis autora, nie poparty żadnymi danymi historycznymi ;) ).
No to co? Oglądamy?








A ja się biorę za kolejny model.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-12-21 20:05  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Mi się bardzo podoba wersja pełna. Po prostu masz kiepski gust :D
Choć to nie moje tematy to doceniam jakość i tempo wykonania. Świetny model, gratuluję.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
29-12-21 21:32  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratulacje. Świetne wykonanie. No i wiaderko jest ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-12-21 22:35  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Zeus12345   

Witam
W końcu jakiś standart a nie upaćkany szpachlą i farbami podoba mi się gratuluje modelu :)

 
29-12-21 23:31  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mnie również najbardziej podoba się wersja "pełna" - akurat ta kojarzy mi się z zamaskowanym, gotowym do ataku drapieżnikiem:-)
Także powtórzę za Renatą - wiesz co:-)
Całość robi wrażenie. Mimo uproszczeń projektu i pewnych mankamentów model wyszedł zacnie, bardzo zacnie:-)
Jedyne, co mnie razi to ten przydługi hamulec wylotowy, Szkoda, że go nie poprawiłeś, bo kłuje w oczy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-12-21 00:03  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratki Demon. Model i wykonanie zajefajne. Poza przydługaśnym hamulcem wylotowym nic nie razi. Grafa ekstra, galeria wariantowa (dla każdego coś fajnego) także. 👍👏

--

Post zmieniony (30-12-21 13:27)

 
30-12-21 09:20  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Też chętnie bym pooglądał ale zdjęcia w całej relacji nie wyświetlają mi się :( Sprawdzałem na 2 przeglądarkach (Chrome i Edge)

 
30-12-21 10:08  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Również mam ten sam problem co Viz - nie widzę zdjęć.
Chyba FOTOSIK padł, albo transfer się skończył.

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (30-12-21 10:10)

 
30-12-21 11:00  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dziękuję za opinię i uwagi. Tak, model nie jest pozbawiony baboli, które zauważyliście i wymieniliście...i takich których nie zauważyliście ;) Co do zdjęć, to faktycznie od wczoraj Szanowni Koledzy wytargali niemal 3Gb danych z fotosika ;) i się transfer wysycił :( ...po południu doładuję konto. Za utrudnienia przepraszam.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-01-22 16:06  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Zdjęcia wróciły to można ocenić, jest super :) Tak jak przedmówcy jestem fanem wersji z pełnymi ekranami, ale fajnie się też ogląda wariantową galerię gdzie można zobaczyć detale podwozia.

Będziesz kontynuował serie pojazdów na podwoziu Pz. IV?

 
03-01-22 07:50  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,
Teraz i ja widzę.
Fantastyczna robota.

Pozdrawiam,
Kuba

 
03-01-22 08:27  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Gratuluję:)
Świetny model. Bardzo mi się podoba.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
04-01-22 23:28  Odp: [R/G] Sturmgeshutz IV - Answer
greg   

"Ulepiłeś" b. okazały model, prezentuje się zacnie !
Gratuluję, pozdrawiam serdecznie i dobrego NR życzę !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024