FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-11-21 15:56  [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Witajcie,

Aby nie wywaliło Wam korków w uszach od nadmiernego czekania spieszę donieść, że prace modelarskie znowu ruszyły:-)

Pozostajemy w krainie brzydactwa, chociaż wchodzimy na zdecydowanie wyższy poziom detalizacji.

Panie i Panowie, a oto bohater :-)



Pierwszy rosyjski samochód pancerny, skonstruowany przez oficera carskiej armii Michaiła Nakaszidze, zbudowany w kilku (podobno 10) egzemplarzach we francuskich zakładach Société Charron, Girardot & Voigt znajdujących się w Puteaux.
Więcej o tej konstrukcji można poczytać w sieci, acz materiałów jest niewiele:-) Trochę zdjęć, trochę pisaniny.

Tym bardziej jestem zbudowany tym, co zaprezentował autor opracowania - Aleksandr Fabricznyj z Rosji.
Dość mocna detalizacja, zarówno z góry jak i dołu, z którego niewiele przecież będzie widać. Oczywiście można się doszukać pewnych uproszczeń, ale model wygląda naprawdę imponująco:-)
Zastanawia mnie jedynie kolor nadwozia. Samochód jest bardzo ciemny, reszta elementów jest szara, mniej lub bardziej. Jedynie siedziska i skrzynki amunicyjne odznaczają się na tym tle żywszymi kolorami. A przecież na wielu zdjęciach pojazd wygląda jakby był pomalowany jasną farbą, chociaż egzemplarz, który zarekwirowali Niemcy faktycznie jest w podobnej tonacji. Być może to właśnie ten?;-)

Modelarsko jest to dla mnie nowe doświadczenie, gdyż nie miałem sposobności sklejać niczego z tego wydawnictwa. Patrząc na ich ofertę stwierdzam, że celują w nietuzinkowe tematy, a Charron-Nakaszidze jest jednym z najlepszych przykładów:-)

Instrukcja składa się wyłącznie z rysunków montażowych w postaci renderów. Jest ich dużo i są raczej czytelne i zrozumiałe. Ale zobaczymy jak będzie w trakcie budowy. Zacząłem budowę - jak każe instrukcja - od ramy pojazdu.
Musze przyznać, że w pojazdach kołowych ten etap to dla mnie mordęga – wiotkie lub drobne części, które w dodatku mają tendencję do wichrowania się. A z tyłu głowy zawsze mam świadomość, że tego praktycznie nie będzie widać😊











Nie widziałem sensu retuszowania elementów ramy i innych podzespołów, gdyż jak wspomniałem, niewiele z tego będzie można dostrzec na gotowym modelu. Zapewne nieco przybrudzę podwozie, więc tym bardziej założenie wydaje się słuszne. Podobnie jak w FAI pomaluję całość po złożeniu, jeszcze nie wiem, czy na czarno:-)

O początku nie jest łatwo, bo od razu mamy do czynienia z małymi elementami - np. śrubki 1mm:-) Z jednej strony chciałbym ten etap mieć za sobą, ale z drugiej powiedziałem sobie, że trzeba to zrobić porządnie - wszak od prawidłowego wykonania ramy dużo zależy. Na razie niby niewiele się dzieje, a jednak kilka wieczorów już zaliczyłem :-)

Miejmy nadzieję, że ominą mnie przestoje. Na razie jestem pozytywnie nastawiony, bo wszystko pasuje i nie widzę na razie powodów do gruntownych przeróbek:-) Trzymajcie kciuki:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-11-21 17:07  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobry wybór ,znowu ożyje kolejny model pojazdu w twoim wykonaniu powodzenia w budowie.Czy do środka ramy przed jej zamknięciem wklejasz wzmocnienia z tektury?

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
24-11-21 17:08  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Piękny brzydal, cudowne zobrazowanie myśli technicznej z tej epoki. Dobrze że nie ma gąsienic :D

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
24-11-21 17:15  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Doczekaliśmy się :). Ciekawy model wybrałeś (ale to nie dziwi) i gdybym miał zgadywać to to byłoby gdzieś około 50 próby. Przeglądałem kiedyś zawartość na mojehobby.pl i zrobiło to wrażenie jeśli chodzi o detalizację. Wydaje się być solidny projekt. Z tym wydawnictwem miałem styczność w postaci BMW GTR i był rewelacyjnie spasowany, choć wątpię by to był ten sam autor.

Życzę powodzenia!

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-11-21 17:58  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Tylko łopatę od razu do środka schowaj, co by afery znowu nie było... ;)

Cudak, ale chętnie poobserwuję.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
24-11-21 18:17  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Niniejszym na widowni zasiadam.
Szlif elementów sugeruje że rama będzie malowana. Tylko rama, czy cały model?

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
24-11-21 18:46  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Tez zwrociłem na niego kiedyś uwagę. Niektóre samochody pancerne są pokraczne i pocieszne. Nie będę zasiadał w pierwszym rzędzie. Stanę tuż za ramieniem ;P

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
24-11-21 19:04  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

O rany, co za paskuda ;-) Wstrętny jest ale w Twoim wykonaniu wyjdzie z niego przepiękny, mistrzowski model. Mam taką cichą nadzieję że będziesz pokazywał również co i jak robisz, bo detali jest wiele, a od kogo najlepiej się uczyć jak nie od mistrzów:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
24-11-21 20:19  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest tyle pięknych pojazdów! A Ty bierzesz takie pokraki... Kibicuję, jak zwykle zresztą :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-11-21 20:36  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny Charron-Nakaszidze - W.M.C 2015/03
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Idąc tą drogą to kolejna w kolejce jest Multipla :D

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024