FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-10-21 21:30  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego posta, poniżej prezentuję postęp prac związany z gąsienicami.
Początkowe założenie wykorzystania zakupionych - zmienłiem (@LelumPolelum - to przez Ciebie :-).
Posiłkując się relacją @RomanaC z budowy Sd.Kfz. 7/1, postanowiłem spróbować sił w wykonaniu ich w całości od podstaw.
Najtrudniejszym było rozrysowanie ich w taki sposób, aby idealnie nachodziły na koła napędowe. Udało mi się to osiągnąć przy drugiej iteracji.

Poniżej zdjęcie kompletu części na jedno ogniwo i proces jego powstawiania.







W pierwszej partii wykonałem 10 sztuk ogniw aby sprawdzić spasowanie do koła napędowego.





Wyliczyłem że będzie mi potrzebne około 120 sztuk ogniw. Do tego pewnie kilka zapasowych.
Patrząc ile czasu zajęło wykonanie tych powyższych, to komplet powstanie za około 1,5 miesiąca....
Trochę mnie to przeraża, niemniej liczę że efekt wynagrodzi włożony nakład pracy.
Prawdopodobnie urozmaicę ten czas rozrysowaniem elementów zawieszenia.

Pozdrawiam,
Kuba

--

 
17-10-21 21:44  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Przepiękna sprawa:) Ogniwka wyglądają na ogromnie pracochłonne ale efekt powala. Z pewnością będą warte poświęconego czasu. Trzymam kciuki i podziwiam:)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
17-10-21 23:37  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Czuję się jak ojciec chrzestny.
Wszystko wygląda świetnie. Oglądanie takich rzeczy to czysta przyjemność.

--
serwusik

 
18-10-21 07:24  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Gąsienice wyglądają pięknie....a czy czasem nie pomyślałeś, aby je udostępnić w jakimś pdfie, skoro włożyłeś w ich opracowanie tyle pracy i wyglądają tak ładnie? ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-10-21 15:51  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Super te gąski, już nie mogę się doczekać efektu jak będą pomalowane:)

 
21-10-21 00:01  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂
Jak coś mi się jeszcze w baniaku przypomni będę pisał,
Oczywiście jak masz jakieś pytania , to dawaj 😉👍

 
29-11-21 16:47  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Pora na małą aktualizację i wydobycie relacji z czeluści zapomnienia...
Od od ostatniego postu minęło ok 1,5 miesiąca, czyli zakładany przeze mnie czas na wykonanie gąsienic....
Tak więc stałem się szczęśliwym posiadaczem ok 130 sztuk ogniw - jak na poniższych zdjęciach. Sam proces wbrew pozorom i moim obawom nie był tak uciążliwy jak myślałem na samym początku prac - że będzie. Poniżej zdjęcia gotowych ogniw.





A tu ogniwa naklejone na taśmę malarską i przygotowane do potraktowania aerografem.
Na początek planuje pokryć je dokładnie (kilkoma warstwami) czarnym podkładem tak aby zamalować wszelkie zakamarki. Następnie jakiś kolor "gąsienicowy" ciemno szary. Potem chcę złożyć ogniwa w całość i dalsze malowanie, oraz wathering procedować już na złożonej w całość gąsienicy.



Teraz na tapetę idzie rama i układ zawieszenia. Skleiłem ramę z wycinanki, aby mieć pogląd na wymiary gabarytowe. Porównałem efekt ze zdjęciami prawdziwej ramy - różnice są, podobnie jak w przypadku kół, znaczne. Ponadto zmieniłem wymiar (średnicę) koła napędowego na mniejszy, więc spodziewam się, iż wykonując ramę zgodnie z opracowaniem, wyszła by spora luka pomiędzy kołem napędowym a pierwszym kołem jezdnym.
W związku z powyższym postanowiłem że rozrysuje ten układ na nowo. Dodatkowy argumentem za takim podejściem, były komentarze w innych relacjach, że koła w gotowym modelu się "rozjeźdżają".

Wygląda na to ze dopiero nadwozie i działo będzie wykonane wprost z wycinanki :) (znaczy z uplastycznieniem, ale bez przeprojektowywania :)

@Demon - projektu gąsienic nie planowałem publicznie udostępniać, niemniej, jeżeli ktoś byłby zainteresowany - do mogę wysłać PDF na prywatnego maila.

Pozdrawiam,
Kuba

 
30-11-21 09:12  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kolejny świr :D
chłopie, że Ci się chciało ale brawo!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
30-11-21 09:44  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wielki szacun za fantastyczną ręczną robotę:-)
Bardzo ciekawe konstrukcyjnie ogniwa.
Jak zrobisz już to co planujesz, to będzie totalny odpał:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-11-21 10:32  Odp: [R] Sd. Kfz. 7/2 1:25 KARTONOWY ARSENAŁ
guns   

witam
ja tu na ostatnich zdjęciach widzę samych szturmowców Imperium,
a na poważnie wielkie ukłony za mrówczą pracę,
pięknie to wygląda!

--

Post zmieniony (30-11-21 10:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024