FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
31-05-21 15:04  [R] Odp: Samolot pola walki - Skorpion
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Bez mała 19 lat temu rozpocząłem ten temat a w ubiegłym miesiącu przez przypadek w jednym z warszawskich antykwariatów zakupiłem modele Skorpiona z wydawnictwa Fly Model. No i cóż kupiłem nie po to by leżał ale po to by pociąć i uformować do przewidzianego kształtu. Pora zatem rozpocząć samodzielną konfrontację z tym modelem i opiniami o nim. W moim przypadku sprawa jest ułatwiona, kleję nie dla pucharów i wystaw , tylko dla własnej radości na ścianę, stąd pobłażliwość na błędy i wypaczenia jest znacznie większa. Zaczynam od drobiazgów by ewentualne zniechęcenie przyszło już na takim etapie zaawansowania ,że szkoda będzie go nie doprowadzić do formy ostatecznej. Zaczynam zatem od tego co ma być potem podwieszone pod skrzydłami i kadłubem. Na razie pojemniki na niekierowane pociski rakietowe i zbiornik paliwa.

Edit 14-06-2021 Dorobiłem bombki 250kg co by było bogato pod skrzydłami. Z uzbrojenia powieszanego zostały jeszcze jakieś rakiety, ale nie podobają i się, chyba dorobię z innego modelu jakieś rakietki do samoobrony.

edit 25-06-2021 Wziąłem się za coś bardziej konkretnego

edit 28-06-2021 Po raz pierwszy opadły mi ręce przy tym modelu. Otóż Skorpion ma fajnie zagięte stateczniki pionowe ku wnętrzu, ku silnikom. I niestety nie chce tak być z naniesioną grafiką. O ile szkielet chyli się do środka to niestety aby pasowało do niego poszycie to na lewy statecznik trzeba nanieść prawe poszycie, i na prawy szkielet lewe. tylko , że wtedy szachownice będą nie na zewnętrznych powierzchniach stateczników tylko na wewnętrznych. Chwilowo odkładam model.

edit 12-10-2021 Po długim nic nie robieniu powróciłem do Skorpiona by w miarę możliwości skończyć go przed zimą. Niepotrzebnie upierałem się na to by statecznik pionowy był pionowy lub miał wygięcie do wnętrza, przez co niemiłosiernie wymęczyłem ten detal. Teraz po fakcie widzę ,że trzeba było robić jak przewidział autor i statecznik przygotować by odginał się na zewnątrz. Niestety trzeba będzie brnąć z prawym na tę samą nutę, czyli wbrew projektowi i materiałowi.

edit 22-10-2021 dorobiłem drugi statecznik pionowy.
W oczy zaczyna kłuć kiepskie dopasowanie plam kamuflażu na statecznikach versus kadłub.
edit 03-11-2021 Kolejne postępy przy modelu tego samolotu pokazują poniższe zdjęcia:
edit 05-11-2021 Skorpion rośnie wszerz.
[edit 2021-11-07] prace powoli acz metodycznie posuwają się na przód. Skorpion otrzymał prawy silnik. Pasowanie kolorów kamuflażu na okapotowaniu silnika jeszcze do przyjęcia ale kamuflaż podstawy silnika
ma się nijak do silnika ale również i do pokrycia centropłata.
edit 05-12-2021 Nadrabiam zaległości z partią dziobowo-kabinową Skorpiona wyszło to jak na zdjęciach . Dużą niedogodnością jest brak dopasowania obramowania kabiny z tylnym segmentem poszycia. Niestety limuzyna pilota nie ma w tylnej części dodatkowych ramek i nic nie zasłania widocznej szpary.

edit 08-12-2021 Miałem mało czasu i niewielki postęp pracy - dorobiłem stateczniki w części przedniej i podwozie tylne
..
Pierwsze przymiarki obydwy części samolotu pokazały na brak w wyważeniu. Skorpion siada na kuper, musze znaleźć jakieś ciężarki wędkarskie , bo w ostatniej wrędze przedniego kadłuba pozostał niewielki otwór, a do tego komora przedniego podwozia też ogranicza możliwość wepchania tam muterki.

Post zmieniony (09-12-21 09:36)

 
09-12-21 22:01  Odp: Samolot pola walki - Skorpion
Brajan GTA Andreas   

Elo , wysłałem do pnaa majla,ale nie mam odpowiedzi. Patsze jak pan kleji i marze o zrobieniu takiego samego. Mam 9 lat i oglądłem na youtube o Skorpionie film od Zabytki Nieba. I strsznie mnie sie spodbł. Wcześnioej skljiłem tylko dwa modele wydrukowane z strony canona- pegaza i jaguara. Czy dam rade zrobic skorpiona.?

--

 
10-12-21 12:01  Odp: Samolot pola walki - Skorpion
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Teich, to jeszcze coś wykombinuj na końcówki skrzydeł, bo nie są niczym zakryte i widać tekturkę żeber. Dość wąskie, bo więc nie rzucają się w oczy, ale przy Twoim poziomie wykonania warto coś tam dodać. Co ciekawe, końcówki stateczników poziomych są zamaskowane kolorem, choć trochę nienaturalnie, bo jako pionowe ścięcia.
A stateczniki pionowe u mnie rzeczywiście wyszły odchylone na zewnątrz, ale przyjąłem, że tak ma być - podobnie jest przecież np. w F-18.
Jeśli chodzi o dopasowanie kamuflażu pylonów silników, to tym nie ma co się specjalnie przejmować, bo z uwagi na wielkość silników pylonów prawie nie widać.
I na koniec jeszcze pytanko: w którym to antykwariacie takie cuda bywają?
Tomek

 
13-12-21 15:15  Odp: Samolot pola walki - Skorpion
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Skorpion stanął na "nogach" Ostatnie już prace. Do zamocowania pozostały statecznik tylne i uzbrojenie podskrzydłowe. Faktycznie ,końcówki skrzydeł zamknięte są wręgą w kolorze tektury.Mam na razie dwa pomysłu leniwy - zamaluję, fantastyczny -dodam jeszcze uchwyty i rakiety R60 niby, że uzbrojenie do samoobrony. I na koniec segment 8 , który na razie pozostawiam otwarty w razie gdyby trzeba było doważyć model po umocowaniu wszystkich detali.

--------------------------
Brajanie mam twojego posta w katalogu spam, Jak byś mógł powtórzyć , TYLKO wywal "Hello" z tematu, bo automat pocztowy z miejsca kwalifikuje korespondencję jako spam .

-------------------------

edit 14-12-21 Akurat trafiła mi się trochę dłuższa chwila by znów pochylić się nad Skorpionem. Trzeba być skoncentrowanym do samego końca. Po podwieszeniu tylnych bomb, przednie nie chciały się zmieścić by nie zachodzić tył na przód.


edit 29-12-21 Ostatni element został doklejony. Przy okazji dorobiłem sobie dwie rakiety R60, które myślę czyby nie dokleić na końcach skrzydeł niby ,że do samoobrony. Jeszcze nie jestem do końca przekonany. W każdym razie krótko podsumowując- jak na moje umiejętności i standardy wyszedł całkiem przyjemny dla oka samolot, który mi dał trochę satysfakcji. Gdybym jeszcze nie zmieniał kąta nachylenia stateczników pionowych i nie psuł tego co było dobrze zaprojektowane i wykreślone. Cóż pozostaje jak jest. Może kiedyś ktoś wyda ten samolot w innym wariancie? Oby.


Post zmieniony (30-12-21 10:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024