FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
15-12-21 15:59  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
prezes_     

madVins , na pewno w dokumentacji serwisowej nie było opisu jak nanosić farbę dot. ogólnej instrukcji kamuflażu na powierzchnię malowaną proszkowo/fabrycznie automatem oryginalnej/oryginalnych części, poszycia samolotu ???. Wolne żarty. Z tego co ja wiem to taka notatka była w owej dokumentacji zawarta, o czym już pisałem wcześniej. I to jest ta właśnie przewaga tych którzy mają dostęp do dokumentacji nad tymi którzy wczytują się bądź w opowieści danego autora , bądź w wizje piszącego na danej stronie www.
W dalszym ciągu twierdzę że zarówno Dworzecki jak i projektanci z GPMu odrobili lekcje , oraz oba malowania powyższych maszyn są właściwe
Skoro instrukcja dotycząca kamuflażu jednostek powietrznych US NAVY jest tak dostępna to może jakieś foto ew. link do strony na potwierdzenie obu Panów hipotezy co do ANA 601.
Pozdrawiam

--

 
15-12-21 20:40  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
Piotr 73   

Prezes malowanie proszkowe w 1944 roku, dawno się tak nie uśmiałem, jeśli już to malowanie natryskowe (to są dwie różne technologie). Oczywiście nikt tu nie neguje, że Pan Marcin Dworzecki w modelu FM-2 Wildcat nie odrobił lekcji dotyczącej kolorów użytych w schemacie malowania, jest wręcz przeciwnie w tym modelu kamuflaż jest jak najbardziej poprawny. Chodzi o to, że jak słusznie zauważył kilka ,,postów” wyżej Seweryn F. ,,Wildcat z Card Army to przecież ostatnia wersja - FM-2. Samoloty te weszły do służby w 1944 roku. Ten FM-2 ma nominalnie identyczny kamuflaż jak Hellcat 'Leyte' z GPM „”Czyli z tego wynika, że Hellcat ,Leyte 44,z GPM również powinien mieć dolne białe powierzchnie ANA 601. Podaję link do zdjęć dobrze obrazujących schematy malowania Hellcatów.

https://inchhighguy.wordpress.com/2021/05/05/grumman-f6f-hellcat-color-photographs-part-i/

Pierwsze zdjęcie wczesny schemat malowania - dwubarwny
Czwarte zdjęcie schemat który nas interesuje czyli trójbarwny
Dziewiąte zdjęcie schemat późny – jednobarwny.
Powołujesz się na dokumentację serwisową i zawartą w niej notatce opisującą kolory użyte do malowania samolotu, proszę o jakiś link, ewentualnie skan takiej notatki.
Pozdrawiam

Post zmieniony (15-12-21 23:38)

 
15-12-21 21:53  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
prezes_     

Nie tylko wspomnę o malowaniu proszkowym ale i o spawaniu metodą TIG, np. zbiorników na paliwo - ale to już Twoje braki w wiedzy dotyczącej technologii.
Powyższe ( przedstawione przez ciebie ) zdjęcia pochodzą z magazynu z tego co pamiętam to Life i są koloryzowane.
W linku podanym przez kolegę rowina kiedy to Pan Dworzecki rozwijał się co do konstrukcji swojego FM2. Dokumentacja serwisowa do obu powyższych jest ogólnie dostępną.
W dalszym ciągu czekam na instrukcję dotyczącą kamuflażu jednostek powietrznych US NAVY jak jest tak dostępna to może jakieś foto ew. link do strony wspomnianej przez Ciebie instrukcji US NAVY na potwierdzenie obu Panów hipotezy co do ANA 601.
Pozdrawiam

--

 
17-12-21 17:54  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Oj prezes. Zamiast odpowiadać na temat robisz dygresje na temat oczytania lub nie, osób które podają ci jasne argumenty. Dyskusja z tobą jest całkowicie jałowa ponieważ nie piszesz na temat. Fantazjujesz o metodzie malowania, spawania. Powiedz. Przyznaj się sam przed własną inteligencją, że szukasz byle jakich wymówek na poparcie twojej nieprawdziwej tezy. Twoja teza poparta argumentami z kosmosu. Czego ma dowieść ?
Ze nie było dyrektyw malowania samolotów USA w czasie wojny? Że mam wnioskować,. że strumień z pistoletu natryskowego w magiczny sposób zmieniał kolor farby z białej na niebiesko szarą ?
Wyobraź sobie, że mam w szafie żyrafę i słonia na złotym łańcuchu w przedpokoju. Mam tę dokumentację....LoL. Jestem szczęśliwy, że ją mam a ty nie. To jest kaliber twoich argumentów. Wpisz sobie w w google temat "malowanie samolotów marynarki USA w latach 1940-1945" Eureka.
Jakoś nie potrafię doszukać się związku spawania czy metody malowania na kolor farby...
Jak już się chcesz przyczepić do mojej edukacji to mam zawód mechanik lotniczy w skrócie. Ale to nie ma nic wspólnego z kolorem farby.
Czy ty pracujesz w TVP-1 ?

Post zmieniony (17-12-21 19:34)

 
17-12-21 23:26  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
Dziwny   

Witam.

Czy tylko ja widzę, że "prezes_" wydaje się być kolejnym wcieleniem "lee" i jego klona "piw" (lub jakoś tak)? Nawet w stopce ten sam podpis tylko z dodatkowym dopiskiem.

Pozdrawiam

P.S. Tak, zarejestrowałem się tylko po to, żeby zwrócić na to uwagę, chociaż podglądam forum i cichutko sobie sklejam od wielu lat.

 
18-12-21 09:32  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nie, nie jesteś jedyny. Za to jemu się wydaje, że kolejna próba wejścia na forum pod nowym nickiem jest zabawna...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-12-21 11:41  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
Pietrek   

Trochę się napaliłem na Hellcata w takim malowaniu, ale czemu ten niebieski spód... trudno, odpuszczę .

 
18-12-21 13:13  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
prezes_     

Panie technik ja jestem inżynierem , więc sorry ale nie ta liga .
Swoją opinię podtrzymuję iż kolory użyte w modelu GPM-u są prawidłowe. W dalszym ciągu czekam na potwierdzenie ANA 601 , jakoś argumentacja że coś jest w internecie mnie nie przekonuje - za dużo fake news-ów jest w internecie , żebym miał się nabrać na tego typu rewelację. Poza tym jaką logikę ma zastosowanie białego koloru dolnej powierzchni płata w myśliwcu stricte przeznaczonym do wsparcia na morzu, no chyba że mówimy tu o małej akcji dywersyjnej zakrojonej na szeroką skalę aby powyższy obiekt łatwiej było wypatrzyć i trafić.

Modelarze z warmińsko-mazurskiego pozdrawiają Ciebie drogi miłościwie panujący nam Rafaelu. Powinieneś bowiem wiedzieć iż z wypiekami na twarzy śledzimy każdą pożal się boże teorię formułowaną na tymże forum , mając przy tym nieukrywany ubaw czytając np. te wypociny mad_vins-a.

Pozdrawiam

--

 
18-12-21 22:13  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
mad_vins 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Znalazł się mądrala. Żenujące komentarze i ignorancja świadczą dobitnie o tej jednostce. A Ziemia jest płaska. Szkoda czasu na dalsze dyskusje.
Zadam ostatnie pytanie.
Gdzie dowody na poparcie pana inżyniera tezę ?
Mam udowodnić płaskoziemcowi, że planeta Ziemia jest sferą ? Takie jest roszczenie ?
Chyba powinno być na odwrót ?
Przyznam, że jestem rozbawiony tym uporem.

http://www.theworldwars.net/resources/resources.php?r=camo_usn
Cytuję:
Mid War (1943-44)

On 5 January 1943 (BuAer Specification SR-2C made effective on 1 February), the US Navy switched to a three-tone camo scheme that became standard of the mid-war period and which was still used for many aircraft right up until V-J Day. The new scheme predated the introduction of the ANA system (28 September 1943) but given that all colors were eventually migrated to the new system, the ANA values are provided for convenience. The objective of the new camouflage was to achieve counter-shading of the aircraft, thus requiring gradually lighter colors from the top down.

Although best known as a three-tone, in reality the new scheme used four different types of paint. Topside colors included Non-spectacular Sea Blue ANA 607 for the fuselage and Semi-gloss Sea Blue ANA 606 for the wings. The reason that a semi-gloss paint was used for the wings was in order to replicate the natural shine of the ocean although in terms of hue, the colors were essentially identical both being very dark navy blues (and possibly different than the later Glossy Sea Blue ANA 623 that is described in the following section). Meanwhile, all surfaces that were viewed from below were painted Insignia White ANA 601, a tinted white that was slightly warm but which from a distance looked like a basic white. For the sides of the fuselages, it was originally intended to graduate the topside Sea Blue with the lower Insignia White, resulting in a lack of demarcation and a color approximating Intermediate Blue ANA 608 at the most vertical point. Most photographs show this was not followed in practice and despite the heavy feathering of the demarcations, a clear side color of Intermediate Blue is evident as this would have been significantly less time-consuming than graduating the other two colors. Intermediate Blue is often matched with the post-war FS 35164 but in fact the wartime shade was noticeably lighter, more saturated, and contrasted heavily with Sea .

na podstawie:

Doll, Thomas E., US Navy Aircraft Camouflage & Markings 1940-1945, Squadron/Signal Publications (2003)
Elliot, John M., The Official Monogram US Navy & Marine Corps Aircraft Color Guide Vol 2 1940-1949, Monogram Aviation Publications (1989)
Elliot, John M., The Official Monogram US Navy & Marine Corps Aircraft Color Guide Vol 3 1950-1959, Monogram Aviation Publications (1989)
Elliot, John M., The Official Monogram US Navy & Marine Corps Aircraft Color Guide Vol 4 1960-1993, Monogram Aviation Publications (1989)

Dodam, że pierwsze użycie bojowe F6F-3 miało miejsce 31 sierpnia 1943. Można przyjąć, że jest to okres przejściowy jeśli chodzi o wykonanie zmian malowania na wcześniej wyprodukowanych F6F-3
Produkcja trwała od roku 42. Malowanie było inne zupełnie. Dolne powierzchnie Light Gray, Górne Non-specular Blue-Gray.
Teraz trzeba mieć dowody na to , że egzemplarz, który przedstawia model był wyprodukowany wcześniej i był przemalowywany w warsztatach "polowych". Wtedy można przyjąć, że naniesiono tylko ANA 607 pozostawiając Light gray na dolnych powierzchniech oraz blue-gray na bokach kadłuba. Takie praktyki były stosowane. Tak powinny wyglądać pana argumenty panie inżynierze.

Tylko czym można wytłumaczyć kolor... Jakiś jasny niebiesko szary na dolnych powierzchniach. Takiej farby nie było. Chyba, że pan inżynier założy iż podchmielony mechanik-technik w roztargnieniu wziął i zmieszał sobie dwie puszki farby i odpier...ł sobie picasso. Ale na to też by się dowody przydały. Nie wiem... Jakiś list do ciotki z frontu :).

Teraz poproszę pana dowody....

Post zmieniony (18-12-21 23:13)

 
18-12-21 23:11  Odp: [P] Hellcat, Leyte 1944 (GPM nr 605), arkusze
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Chciałoby się coś napisać, ale jednak...


Don't feed the troll...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024