FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
29-12-21 15:52  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
Józef   

Po co się bawić w jakieś odmierzanie proporcji. Ja walę prosto z puchy po zadrukowanej stronie i mam spoko :). Jedna warstwa. Ale każdy ma swoje wypróbowane sposoby :)....

 
29-12-21 16:36  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Niepotrzebnie fermentu narobiłem, rozcieńczony lakier ładnie wpił wszystkie cętki i nie ma śladu, zaimpregnowałem arkusze 2-ma warstwami od frontu. Do jutra powinno wyschnąć na cacy.

 
30-12-21 13:48  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam model jest gotowy do podjęcia prac. Mam taką koncepcje Gdyż przeglądając relację Matrixa OST i przeglądając łączenie elementów 5-6 (http://i17.photobucket.com/albums/b97/MatrixOST/Reszel/Su-27/PA220049.jpg) wpadłem na pomysł by wycinając te elementy zostawić sobie trochę białego kartonu poza czarna linią a później je podmalować (czerwone linie wzdłuż łączeń segmentów). Ktoś praktykował takie rozwiązania w niedokładnych opracowaniach czy elementy są dobrze opracowane i wymagana jest odpowiednie dopasowanie części?
login uploaded net

Post zmieniony (30-12-21 13:50)

 
31-12-21 08:49  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czytałeś instrukcję budowy? Wręgi oklejasz paskami kartonu szerokości 2mm. Na to naklejasz kolejne poszycia, nie ma potrzeby zostawiania żadnych naddatków, poleciłbym nawet odcięcie linii obrysu, żeby nie kumulowały się na poszyciu. Ten model akurat bardzo dobrze się skleja.

--

Post zmieniony (31-12-21 08:50)

 
21-01-22 09:07  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no i co tam? dzieje się coś?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-01-22 15:39  Odp: [R] MM Su-27B Flanker 4-5-6/2003
pacyn 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie, przepraszam że relacja ,,zastygła'' lecz muszę zająć się priorytetami. ,,darek71 '' oczywiście że czytałem lecz chciałbym wyeliminować ew. błędy opracowania. Szczególnie patrząc na w/w łączenie elementów 4-5 w wykonaniu Matrixa OST.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024