FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
01-03-22 04:18  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Rzecz w tym Mariusz że plastiki mają prawie zawsze "skazę zabawki" , bo niezbyt wiele osób potrafi pomalować tak żeby nie wyglądało zabawkowo. A kartoniaki zwłaszcza te z dodawaną na etapie projektu i druku grafiką to wyglądają jak modele a nie plastikowe zabaweczki. Nie ma szans żeby zrobić tak estetyczne malowanie jak dziś jest nadrukowane w modelach kartonowych. A wiem co mówię bo 10 lat kiedyś robiłem w plastiku i malowanym kartonie.

 
01-03-22 13:15  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
Robert   

Bzdury waść gadasz i bezeceństwa,szczególnie przy dzisiejszej technologi malowania,farbach i innych chemikaliach plus dobry aerograf ,nie ma czego porównywać,i Ty piszesz o 10 latach w plastiku.....

 
01-03-22 14:57  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Na konkursy mieszane jeździłem i jeżdżę jak są i widzę. Z 20% w plastiku ma nie tandetnie nałożone malowanie i kalki. Reszta to albo spaprane przykryte absurdalnym weatheringiem lub bywają wręcz jarmarczne malowania. Przyznajmy nawet że są miszcze co potrafią zrobić aby farba wyglądała delikatnie, to jednak ile to zachodu . Już od dawna w kartonie jest dostępna grafika luksus, a teraz bez ulepszonej grafiki to chyba nawet rzadko co wychodzi. Widzieliście tu Fokę Mateusza Skałeckiego (nawiasem mówiąc kiedyś byliśmy w jednej modelarni) to doświadczony modelarz i na siłę nie malował co drukarnia dobrze zrobiła.

 
01-03-22 15:39  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
Robert   

Mateusz robił hybrydę wiec malowanie nie było mu potrzebne a i tam widać wyraznie przewagę malowania,silnik z najlepszą waloryzacją nie wyjdzie tak w kartonie bez malowania,przyznaje są miszcze co wszystko zachlapią,ale jest wiele modeli na których mucha :) nie siada,a co do kalek,bzdura,wystarczy malować od masek lub umiejętnie użyć płynów zmiękczających,malować oczywiście dobrą farbą i dobrym aero,a są mistrzowie co to samo uzyskają pędzlem szczególnie w pancerce,i wcale nie neguje piękna grafiki kartonowej,tyle ze uważam malowanie za równie atrakcyjne.Ale jak to mówią,chu..ej baletnicy to i rąbek u spódnicy,sorry za off top,nie o tym tu mowa .

Post zmieniony (01-03-22 16:34)

 
08-03-22 16:45  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Budowa modelu zbliża się ku końcowi. Wash położony, zabezpieczony lakierem bezbarwnym.
Wykonałem też lekkie zacieki oraz cieniowanie olejami.





Pozostało już tylko wykonać naciągi oraz zamontowanie silnika:)
W następnej odsłonie już powinienem przedstawić galerię ukończonego modelu:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
08-03-22 18:34  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znakomite. Z silnikiem będzie miazga...
Profil skrzydła chyba troszku grubszy niż w oryginale?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-03-22 20:05  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Profil skrzydła jest taki jak zaprojektował autor modelu plus ok. 0.5mm.
Ten plus wynika z tego, że dodałem imitację żeber i poszycia skrzydła.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
11-03-22 14:35  Odp: [R] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Nadszedł w końcu ten dzień, w którym mogę przedstawić galerię ukończonego modelu:)
Nie był to skomplikowany model, ale wymagał pewnego rodzaju skupienia i uwagi. To nie „rura” lecz bardzo delikatna konstrukcja o czym niestety w kilku miejscach się przekonałem:(.
Jednak udało mi się dokończyć pracę z rezultatem…
To chyba Wy powinniście to ocenić zapraszam do galerii:



--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
11-03-22 21:12  Odp: [R/G] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Świetne wykonanie ! Jestem pod wrażeniem. Gratuluję.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-03-22 22:58  Odp: [R/G] Samolot szkolny PT-17 Kaydet – MPModel 57
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Kapitalny, zdecydowanie bardziej mi się podoba niż wszystkie "rury". Przepiękna rzecz...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024